Kitap özetleri

Derya AKYILDIZ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.666
Sakın bizden geçti demeyin, bilgi ve Kültür okul sonrasında da çok lazım :)

(link)

Scudo

İsmail Ağıllı

Forum Bağımlısı
Tepki
833
derya abi neden daha önce açmadın konuyu bizim ödevler felan oluyor kitap özeti çok sağolasın hemde okuması uzun kitapların özetini alırız artık :)

Jr.BMX

Daimi Üye
Tepki
102
Derya abi cok sagol cok guzel oldu bunu yayınlaman okulda bitirdigimiz kitabların ozetini cıkarın diyor eger özetler yaşımıza uygunsa ben bunları yazarım. :)

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
Miili eğitimimizin saçmalıklarından biridir bu . İçinde olduğum için biliyorum.
Özellikle ders kitaplarına güya kısaltarak bazı metinler alınır. mesela koskoca "sefiller" kısaltılmış 2 sayfaya indirilmiş. edebiyat sanatının katledilmesidir bu. Victor hugo 2 sayfa yazacak olsaydı 2 sayfa yazardı. kim hangi hakla böyle yapar bilmem. Yada sadeleştirilmiştir yazar, yani yazarın dili katledilmiş. Kelime sayısı azaltılmış .halbu ki okuyucunun yeni kelime öğrenmöesi gerekir yazarın kelimeleri sadeleştirileceğine.
İlgili sitede aslında öğrencilere iyilik yapmıyor.

Selim Çam

Forum Bağımlısı
Tepki
457
ataruh'a katılıyorum. Bir kitaptan herkesin hissetceği, alcağı şeylerde farklıdır. Herhangi bir köşeyazarının ya da eleştirmenin yorumuna bağlı kalınmamalı. Ben çok film bilirim bana göre güzel olup Hıncal Uluç'a göre güzel olmayan ya da ona göre güzel olup bana göre güzel olmayan.:)

t-genc

Forum Bağımlısı
Tepki
430
ödevlerimi hallettim bu sayede:)çok teşekkürler

bisiklet_tutkunu

Daimi Üye
Tepki
99
ya offffffffffffffffffffffffffffffff internette her yere baktım(sanırım)
MAKSİM GORKİ-BENİM ÜNİVERSİTELERİMİN özetini bulamadım.YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM

BF Okuru

Üye
Tepki
2
ben de ataruh'a katılıyorum. mevcut eğitim sistemimizde okul, kitap okumayı teşvik edecek bir harekette bulunmuyor. bu nedenle okuma alışkanlığı ailemizden gördüklerimizle ya da kişisel gelişim sorumluluğu ile ediniliyor. kolaya kaçmak her zaman kişinin kendisini aldatmasına yol açıyor.