Kışlık giyim?

Scudo

Cyclist999

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Harun Sayı
Bisiklet
Giant
alt ve üst base layer + kısa yazlık tayt + üst termal forma + rüzgarlık olabilir, ayakkabı kılıfı bence en önemlisi, balaklava, termal eldiven, yağmurda biraz değişirler. (0 derece civarı için alt kısım yeterli oluyor.)

• Beğen
Tepkiler: Kürşatt

Kürşatt

Daimi Üye
Tepki
156
İsim
Kürşat
Bisiklet
Cube
@Iboil
Askerde bende giydim onlardan ama şimdi giyebilirmiyim bilmiyorum yünlü ürün giyemiyorum batma oluyor.

Özgür AKAR

Aktif Üye
Tepki
259
Bisiklet
Bisan
Bir konuda dikkat etmek lazım, bisiklet sporunda yünlü ve pamuklu giyim olmaz. terlememeyi garanti ediyorsanız giyinin tabi! yeni nesil polar, neopren(maske ve dizliklerde) malzemelere uzun vadeli yatirim yapmak daha iyi çunku komfor bisikletten alinan hazzi arttirir, giyim de bunun onemli bir parcasi.

srdrmrs

Forum Bağımlısı
Tepki
6.005
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Canyon
bende termal içlik var. üzerine uzun futbolcu çorabı giyiyorum uzun şort ile. üste termal t-shirt üzerinde kısa kollu forma. onun üzerine hava durumuna göre farklı şeyler giyiyorum. şöyle çok pahalı olmayan beni soguktan koruyacak bir ceket/rüzgarlık tarzı birşey tavsiye eder misiniz?

Özgür AKAR

Aktif Üye
Tepki
259
Bisiklet
Bisan
e bay da uzun kollu rüzgarliklar var, farkli renkleride mevcut 45-50tl gibi ucretsiz kargo ile alinabilir.

Tepki
1.982
İsim
Ceyhun Özkan
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@srdrmrs decathlonda şöyle bi ürün var eğer rengi hoşunuza giderse(link)

• Beğen
Tepkiler: srdrmrs

srdrmrs

Forum Bağımlısı
Tepki
6.005
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Canyon
@Özgür AKAR ebayde benim denk geldiklerim çok ince , birtane bende var tour de france diye sarı birşey pek soguktan korumuyor..
@Özgür AKAR hocam bu sogukta beni yeteri kadar korur mu?

edit:açıklamada yazmış gerçi ama emin olamadım.

Özgür AKAR

Aktif Üye
Tepki
259
Bisiklet
Bisan
şimdi rüzgarlik sicak tutmaz, ruzgardan korur. polar da soguk gecirmez fakat ruzgar gecirir. cok doguk havalarda polarin ustune ruzgarlik giyiyorum yeterli oluyor kalan isi ihtiyacini da yolda gideriyorum.

Tepki
70
İsim
Oğuz
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Atala
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Buff almistim buffun kenarlarindan dikis atmaya ipler sarkmaya basladi kalitesizmi yoksa butun bufflarda bu olurmu ?

Iboil

Üye
Tepki
164
İsim
İbrahim
Bisiklet
Lapierre
Benim bahsettiğim yün içlik ürünu vucudunuzda hissetmezsiniz. Batma yapmaz rahatsiz etmez. Ter tutmaz cok cabuk kurur ve sicak tutar. Zaten bunu bana bir milli bisikletci abimiz tavsiye etmisti..
Bende pahalı termal iclikler de var. Ama yunlu olan daha iyi sonuc veriyor. Yun olanlarin kolay bulunmayan pahali olanlari da var. Mesela tenisci bir arkadasim onu kullaniyor. Ama bence 10 tl olanla asagi yukari ayni isi yapiyor. Sadece daha havali.

Dosyalar

Cyclist999

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Harun Sayı
Bisiklet
Giant
@Özgür AKAR bana ithafen gönderdiğiniz mesajda, bisiklet giyimi hakkında yaptığım yorum ile arabalarla yarışmanın ne ilgisi var acaba?

Taxonera

Forum Bağımlısı
Tepki
823
İsim
Gökhan
Bisiklet
Mosso
Bu ürünün ölçüsü nasıl alıyor bilen var mı.

AliExpress de bir tablo var. Uzunluk bacak uzunluğu. Üst manşet alt manşet uzunluğu gibi değerler var. Anlayamadım
http://images.tapatalk-cdn.com/15/12/18/1b46d01cb92f50acb89c42e3f84a1db2.jpg

• Beğen
Tepkiler: hogutmen

uguryilmaz144

Forum Bağımlısı
Tepki
2.755
İsim
Uğur Yılmaz
Bisiklet
Mosso
Soğuk havalardaki sürüş kalitemi geliştirmek adına Eylül ayından beri sakal bırakıyorum. Neden buf kullanmıyorsun derseniz, nefes almayı zorlaştırıyor, ve benim gibi hijyen delisiyseniz bir süre sonra buf'dan rahatsızlık duymaya başlıyorsunuz. Sakal özellikle rüzgarlı havalarda çok farkediyor arkadaşlar.

Tepki
34
İsim
EMRE
Bisiklet
Carraro
Termal içlik al hem terin dişari atilmasi hemde vücut isisini korumasi açisindan gayet işe yarıyor.Eldiven kesinlikle al ellerin soğuktan çatlar.Hava çok soğuksa ve sinüzit gibi hastaliğin varsa muhakkak ama muhakkak kar maskesi ya da bere tak.
Eğer çook çok uşuyorsan içdonu giy tavsiye ederim sarı olanlardan şaka bi yana yukarda dediklerimi dikkate alirsan soğuktan korunmuş olursun :)

hogutmen

Forum Bağımlısı
Tepki
907
Bisiklet
Salcano
@Taxonera

Belki bu konu ile alakası yok ama bu resim aklıma birşey getirdi.
Hocam buna benzer birşeyi ben kendim yapmaya çalıştım. Don lastiği falan kullandım. Maalesef ürün aşağı doğru kaydı her defasında.
Neden böyle olduğunu anlamadım. Lastiği aşırı da sıkamayız kan dolaşımını etkiler. Jartiyer hiç kullanamayız. Delikanlıyı bozar.
Bence belden legen kemiğinden destek alan standart içlik giymek daha mantıklı.

Tabi orijinal ürünler için birşey diyemem.

Taxonera

Forum Bağımlısı
Tepki
823
İsim
Gökhan
Bisiklet
Mosso
@hogutmen
İyi de lastiksiz yani şort kısmı olmayan tayt gibi düşünün