Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kışlık giyim?

Konu, 'Giyim' kısmında Umut Kılınç37 tarafından paylaşıldı.

1. Umut Kılınç37

Umut Kılınç37 Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Merhaba abilerim forumda biraz araştırma yaptım ama çoğu bana uymuyor hepsi ya tayt forma tarzı yada acaip pahalı ürünler.Konuyu baya baya erken açtım ama anca yetişir malzemeler :D.Öncelikle kışın hava sıcaklıkları ile ilgili şöyle bir araştırma yaptım: (kesin değil ama yakın ölçümler)
    KASIM AYI:
    ARALIK AYI:
    OCAK AYI:
    ŞUBAY AYI:
    MART AYI:
    NİSAN AYI:
    Sonrasında havalar ısınmaya başlıyor.

Şimdi benim sorum bu şartlarda bisiklet üzerinde nasıl giyinilmeli?Termal takım gereklimi?
    İlk başta kaliteli bir çift lastik alacağım sonra yağmurluk-rüzgarlık,bandana,uzun parmaklı eldiven alcağım.Ama alt nasıl olmalı beni biraz aydınlatırsanız çok sevinirim...Marka şeylere gerek yok hatta pazarda bile bulabileceğim şeyler olsa fenada olmaz :D şimdiden teşekkürler...

KAYNAK:http://www.accuweather.com/

Çağlayan bunu beğendi.
  2. Murat Saygin

Murat Saygin Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Serin olur ben en fazla hırka giyerim. Adidasın o nefes alan terletmeyen hırkaları var iyi oluyor. :D

3. Umut Kılınç37

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Üst sorun değil benim canımı sıkan alt giyimi şimdi normal eşofman giysem kuruyana kadar oooo bide o ıslakken bacağa sürterye bide onun acısı var offf.Termal takım alıp şöyle birşey alsam olurmu?:http://www.decathlon.com.tr/Performen-3-Uzun-Bisikletci-Tayti,PR-2996.html bana biraz garip geldi şimdi taytın bitiminde çorap olucak orası üşüyecek çok garip bir duygu olacak :). aslında ben spor pantolon tarzı düşünüyorum onlar hakkında bilgisi olan varmı?

4. Murat Saygin

Murat Saygin Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Bacaklar üşümez yav :D ama kışın kısa tayt giyince bakabilirler :D

Çağlayan bunu beğendi.
  5. Umut Kılınç37

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Üstünede birşey giycem tabi :D

Çağlayan bunu beğendi.
  6. Çağlayan

Çağlayan Onursal Üye

Seviye:
    içim üşüdü kardeşim soğuk deme :)

7. Metin Öztürk

Metin Öztürk Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Kışın Mersinde oluyorum , Mersinin kışı oraların yazı :)

Ahmetgitar bunu beğendi.
  8. Çetin ŞAHİNÖZ

Çetin ŞAHİNÖZ Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    sadece kuru soğuk çok önemli değil zaten hareketten ısınıyoruz bisiklette.
    Ama yüz rüzgardan donar ve yağış için yağmurluk şart..

9. ikan yüzgeçgölü

ikan yüzgeçgölü Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    kardeşim böyle marka şeylere gerek yok al pazardan yün içliğini 15 liraya sıcaktan soyunursun

Ozan Demirel bunu beğendi.
  10. Onur Demir CE

Onur Demir CE Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    cidden bende araştırmaya girdim artık kocaelinin kışı sert geçiyor epey. sabah güneş varken sıcakken akşam soğuyor buz gibi oluyor umuttepe.

Boyunluk 15 http://www.decathlon.com.tr/Bisiklet-Boyunlugu,PR-2984.html
    Uzun tayt 34 http://www.decathlon.com.tr/Performen-3-Uzun-Bisikletci-Tayti,PR-2996.html
    uzun forma 41 http://www.decathlon.com.tr/Forma-3-Uzun-Kollu-Bisiklet-Formasi,PR-12804.html
    rüzgarlık 50 http://www.decathlon.com.tr/Yelek-5-Bisikletci-Ruzgarligi,PR-13384.html

şu şekilde bi liste yaptım kendime cüzi miktarda ve öğrenci işi olacak şekilde.

herhangi bi önerisi olan var mıdır başka ? veya şunu alma da bunu al diye öneride bulunabilecek yetkin birisi

Kürşatt bunu beğendi.
  11. Çetin ŞAHİNÖZ

Çetin ŞAHİNÖZ Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Seçtiğiniz ürünler bayağı güzel ve ucuz. Yalnız yağmurda durumları nedir emin değilim bir araştırmanızda fayda var.
    Bir 5. parça olarak alt-üst yağmurluk gerekecek ise masraf artacak demektir.

12. Kaan GÜNGÖR

Kaan GÜNGÖR Yeni Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    uzun tayt olarak linkteki ürünü önermem çünkü yazlık ve çok az ısıtıyor yani kasımdan sonra işe yaramaz rüzgarlık olarakta 40 tlye uzun kollu var decathlonda ama koşu reyonunda o daha iyi kollarıda koruyor
    boyunluk güzelmiş bi abim decathlondan almış(istanbul şubesi)çift taraflı bi tarafı siyah bi tarafı fosfor sarı polarlı su/rüzgar geçirmez balaklava oda güzel kayak reyonundan almış.

13. Umut Kılınç37

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Ben yağmurluk olarak pazarda 20-25 liraya satılanlardan aldım eldiven ve bandanayı ebaydan almayı düşünüyorum,bandana boyna kafayada bere :D

14. Tolga Çelebi

Tolga Çelebi Culebrist

Adı:
    Tolga Çelebi
    Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Donmazsınız kışın yani merak etmeyin bu kadar para vermeye gerek yok.

15. onatozener

onatozener Yeni Üye

Bisiklet:
    Merida
    arkadaşlar sinüzitimde var arkadaş iyi konu açmış rüzgar veya soğuk geldi mi ben 4 gün kalkamıyorum yataktan bisikletede hastayım yüzümü örtecek ne önerirsiniz bana :D

16. Sefa

Sefa Alçılı Bünye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Polar kumaştan üretilmiş, kışlık Buff

17. Ozan Demirel

Ozan Demirel Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
  18. ömer faruk erdoğan

ömer faruk erdoğan Aktif Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    kışın işe gitmek amaçlı dağ bisikletimi kullandığımda yaşadığım zorluklar şunlardı, 0 ila 10 derece sıcaklıkta bisiklete bindiğim zaman, sabah veya akşam farketmemiş, gece -5 derecede de sürmüştüm, en önemli sorun, eldivenler. uzun parmakları kapsayan eldiven almıştım kış öncesi ve baya bir para bayılmıştım 100 tlye yakın, fakat gördüm ki soğuk hava içerisine rahatlıkla girebiliyor, hatta bir gece bisikletten sonra eldiveni çıkardığımda parmaklarımın sertleştiğini farkettim ve müthiş bir sızı vardı, serin suda ancak yarım saatte açabilmiştim, buna çözüm alarak, fazla dikişi olmayan bir deri eldiven edindim, soğuk hava içerisine giremedi fakat içerisinde elciklere temas eden el kısımlara denk gelecek pedler olmadığı için elimde ağrılar oluşmuştu, ama çok soğuk havaların 1 - 1,5 ay sürmesi bu açıdan iyi oldu, ağrılar fazla sürmedi, normal bisiklet eldivenlerime geçtim havalar 10 dereceleri görünce.
    sıfırın altında sürmeme rağmen alt ve üst kısımda üşümem olmadı, bunu da içlik tabir edilen yün üst ve alt(uzun) giyime borçluyum. ama pedal çevirdikçe terliyorsunuz ve terliyken içeriye soğuk hava girmesi hasta olmanız demek, bunun için de fermuarının arkasında rüzgar engelleyici kısmı olan dış kısmı dalgıç kıyafeti kumaşından yapılmış spor ceket kullandım, üşümemek için kullandığınız yünler ve hava almayan ceketle beraber pedal çevirdikçe terliyorsunuz ve bisikletten indiğiniz zaman iç çamaşırı değişikliği genellikle gerekiyor.
    boyun kısmı; basit 5 liralık polar hava almayan üst kısmı lastikli-sıkabileceğiniz bir boyunlukla hallediliyor, kafa kısmına ise bere hiç bir zaman yetmiyor, pedal çevirdikçe ense ve boyun kısmınız terledikçe soğuk hava burasıyla temas ettiği zaman boyun tutulmalarından tutun, baş ağrılarından tutun(alın kısmı da tam kapanmıyor bereyle) üsye'ye davetiye çıkaran boyun kısında lokalize bakterilerin üremesini kolaylaştıran bu boyun kısmının soğuk havaya maruz kalması, ses kısıkları falan hepsi çok kötü, benim gibi sinüzitiniz varsa aman derim
    bunun için de dekatlondan aldığım boyunlukla aynı kumaş polardan oluşan sadece gözler ve burun kısmının birazı açık olan polar başlığı önerebilirim, ama pedal çevirdikçe hava almayan, kısımlar terliyor, bisikletten indiğim zaman ceketimi, başlığı, boyunluğu çıkardığımda her tarafım terden sırılsıklam halde bulurum kendimi, hemen peçete veya havlu ile kurulama işlemleri, fanila değişimi yaparım, bunların hepsi baya bir şey, hiç uğraşma otobüse veya arabana bin derseniz, bisikletin yeri bizim için farklı deriz...:)
    Ama sadece evden spor amaçlı çıkılıp eve dönüleceği zaman bence bunların hiçbiri mühim değil, ben işyerine gidiyorum böyle genelde, yağmurlu günlerde bisiklet sürmüyorum, pantolon kısmını kurutmaya imkanım yok henüz, malum işe pantolonla gidiyorum, ama spor için baş boyun kısmı aynen, sadece alt ve üst kısım için yün içlik yerine kalın bir pedli bisiklet takımı on numara olur, ama kalın olması gerekli, en üste de bir yağmurluk attınız mı bisikleti rahatlıkla kullanırsınız

19. ömer faruk erdoğan

ömer faruk erdoğan Aktif Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    bu arada üsye: üst solunum yolları enfeksiyonu

20. Nikola.gulucan

Nikola.gulucan Aktif Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Konu yuları, tecrübeli arkadaşlardan tavsiye bekleniyor :)