Kışlık giyim ve yurt dışı spariş

Ozan Duran

Forum Bağımlısı
Tepki
621
Bisiklet
Cannondale
Tayt bana iyi geldi. Pedi de kalın. Birazdan deneme sürüşü yapacağım. Sonucu gelince bildiririm.

Scudo

FelixTheCat

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Betül
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Ozan Duran

Teşekkürler merakla bekliyorum. İçincen çıkan ped turuncumu

FelixTheCat

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Betül
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
(link)

bu takımı sipariş ettim bende kargoya verilme süresi yaklaşık kaç hafta? Ben 13.11.2013 tarihinde verdim siparişi 2 gün oldu daha kargoya verildiğinde takip numarası mail olarak mı gelicek acaba?

Osman D.

Forum Bağımlısı
Tepki
261
Bisiklet
Cube
freeshipping ürünlerde pek verilmiyor takip numarası belli bir fiyatın altındaysa size de verilmeyecek. Ürün 2 hafta içinde (daha erken ya da daha geç de olabilir :D) elinize ulaşır.

FelixTheCat

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Betül
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Osman D.

Verilmiyceğini nereden biliyorsunuz acaba? 42 dolarlık ürün aldım normalde 15 doların üstüne veriliyor takip numarası diğer sitelerde. Satıcıyla alakalı sanırım bu takip numarası olayı umarım erken gelir. MErak ediyorum

Sefa

Forum Bağımlısı
Tepki
677
Bisiklet
Focus
Satıcı ile temasa geçip, size bu konuda bilgi vermesini isteyebilirsiniz Betül Hanım.

Bu arada Ozan Bey; taytın sahip olduğu ped jel/silikon dokulu mu yoksa sünger(imsi) bir dokuya mı sahip?

Ozan Duran

Forum Bağımlısı
Tepki
621
Bisiklet
Cannondale
Taytın pedi silikon, turuncu renkte. Beden tablosundan bakınca L'nin küçük geleceğini düşünüp XL almıştım, hata etmişim. Pedli bölge tarafından bol geldi.
Yaklaşık 20 km civarı sürüşte giydim. Termal tayt olmadığı için az da olsa bacaklarım üşüdü.
Ped rahat ama sünger pedlere alışık olduğumdan biraz kalın geldi, alışamadım.

Betül hanım 11 Ekim'de satın alımı yaptım, 14'ünde kargoya verildi, 19'unda da Çin'den çıkışı oldu. Kargo takipte sadede bunları görebiliyorsunuz.
Takip numarası veriliyor ama Çin'den çıktıktan sonra nerede olduğunu göremiyorsunuz. Ancak yurtiçine girince PTT'den takip edebiliyorsunuz.

FelixTheCat

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Betül
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Ozan Duran

Bilgiler için çok teşekkür ederim Ozan bey, Beklemedeyim kargo hala verilmedi benimde sanırım 3 4 gün içerisinde en geç verilir diye tahmin ediyorum. Termal tayt almak isterseniz tchibo da var taytlardan ben bugün aldım 47 tl ye gayet güzel vucuda oturuşu falan bende formanın altına giymek için aldım.

Aynı malzememi bilmiyorum fakat turuncu silikonlu pedli taytlar 150 liradan satılıyor decahtlonda eğer aynı kalitedeyse almaya değer 40 dolar verip en azından bilgi açısından iyi olur. Zamanla alışırsınız tayta kaldıki yeni sele aldığımızda alışamıyoruz hemen taytta da aynı durum söz konusudur. Benim bedenim normalde M bende M sipariş ettim umarım olur ve sıkıntı yaşamam. Paylaştığınız için teşekkür ederim ürünler geldiğinde bende detaylı fotoğraf ve bilgiyi buradan paylaşıcam almak istiyen arkadaşlara fikir olur hem güle güle eskitmeniz dileğiyle.

@Sefa.

Siparişi yeni verdiğim için hemen irtibata girmek istemedim sonuçta aynı gün kargoya vericek değiller en geç salı günü irtibat kurucam satıcıyla pozitif geri dönüm fazla aldığım satıcıda iki tane elması var umarım sıkıntısız gelir.

Sefa

Forum Bağımlısı
Tepki
677
Bisiklet
Focus
:D
Satıcı bazlı bir sistemi olan sitelerde, daha siparişi vermeden satıcı ile temas kurarak takip numarası verecek mi vermeyecek mi diye soruyorum, siparişimi de ona göre veriyorum. Neticede satıcının bu konuda izlediği prensipler kendince belli olduğu için her zaman bu tür sorulara içtenlikle yanıt veriyorlar. :)

FelixTheCat

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Betül
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Sefa.

İngilizcem olmadığı için zorluk çekiyorum açıkcası :) Tarzanca sordum siparişi gireceğini yazdı daha sonra bana dönücek sanırım anladığım kadarıyla büyük ihtimal sorun yaşatmıycaktır o kadar olumlu geri dönüş almış ürünüde fazla. Bazı şeyleri yaşamadan tecrübe edemiyor insan bekliyorum :)

Ozan Duran

Forum Bağımlısı
Tepki
621
Bisiklet
Cannondale
Konu kirliliği yaratmadan buraya yazayım.
Geçen hafta Decathlon'dan aşağıdaki linkteki formayı aldım. Forma bugün geldi ve son derece memnun kaldım. Zaten bir haftada tükendi.
Bir sonraki partide almayı düşünenlere tavsiye ederim.
(link)

Çetin Güzel

Daimi Üye
Tepki
197
@Ozan Duran

Siz bunu 10 derece veya altındaki bir sıcaklıkta denediniz mi, ben bir tane ara katman almayı düşünüyorum, çünkü benim şuan kullandığım ürünler sadece ter atmaya ve rüzgarı kesmeye yarıyor, Beni sıcak tutacak birşeye ihtiyacım var; 10derece altında gerçekten üşüyorum.

Ozan Duran

Forum Bağımlısı
Tepki
621
Bisiklet
Cannondale
@Çetin Güzel
Bu akşam Kadıköy'den dönerken hava 10-11 dereceydi.
Ben de ara katman olarak kullandım. Altında bir içlik, üstünde de Tchibo'dan aldığım softshell ceket vardı.
Kaliteli bir polar da ara katman olarak işinizi görecektir. Hem sıcak tutar hem de teri dışarı atar.

Ozan Duran

Forum Bağımlısı
Tepki
621
Bisiklet
Cannondale
@Çetin Güzel
Yok, hiç üşümedim. Tabii yüksek tempolu sürmemin de etkisi var.

Tuncay Üner

Forum Bağımlısı
Tepki
619
Bisiklet
Trek
Arkadaşlar bisiklet ile alakalı olarak, kış giyimden biraz bahsedeyim.

Üst beden olarak 3 katman vardır, bunlar sırayla

1. ilk katman olarak "içlik" (base layer)
içlik vücudunuzu sıkı olarak sarar, böylece oluşan ter anında içliğe geçer ve teniniz "terli" kalmaz. vücut ısısını korumaya (thermo regulation) faydası vardır.

2. ikinci ısıyı korumaya yönelik orta katman "kışlık forma" (mid layer)
vücut ısınızı koruyacak olan gerçek katmandır. yani esas thermo regulation denen olay bu katmanda gerçekleşir.

3. dış ortam etkilerinden korunmak için "dış katman/ceket" (outer layer)
rüzgar geçirmez/su geçirmez ince kumaştan yapılan katmandır. goratex veya benzeri kumaş kullanılır. bu katman vücudunuzu rüzgar veya sudan koruyarak iç katmanların kendi görevini yapabilmesini sağlar. su geçirmezlik opsiyoneldir ancak mutlaka rüzgar geçirmeyen bir yapıya sahip olması lazımdır.

alt beden için, rüzgar geçirmeyen bir tayt (termal özellikli olursa tam kışlık olur) ve onun içine yine içlik giyilmeli. üst beden giyimi kadar teferruatlı değil.

kışlık giyim çok önemli bir konudur arkadaşlar ve malesef pahalıdır. ama işin güzel yanı, bazı dünyaca ünlü markaları ülkemizde çok ucuza bulabiliyoruz. bu tür şeyleri araştırıp bulmalı ve bunları edinmeliyiz. gerçekten kaliteli ürünler ile dizdiğimiz kışlık giyim hem kış koşullarında bize mükemmel koruma sağlayacak hemde uzun süre bizi idare edecektir.

gore bike wear markalı windstopper ve goretex ceket için atlaskamp'a uğrayabilirsiniz. 300$ değerindeki goretex ceketi 150tl'ye aldım.

yine yüksek kaliteli ürünlerin satıldığı barco teksil çatalca fabrika satış mağazasına uğrayabilirsiniz. ben daha gidemedim ancak dünyaca ünlü markaların bir takım tayt ve ceketleri olduğunu biliyorum. fiyatları da yurtdışı orijinallerine göre bayağı uygunmuş.

• Beğen
Tepkiler: kerem oktar

Çetin Güzel

Daimi Üye
Tepki
197
@Tuncay Üner

Aynı ceketten bende de var, o yüzden arkadaşın bahsettiği ürünü ara katman olarak kullanmayı düşünüyorum ya da başka birşey tavsiye eden olursa oda olur.

Ozan Duran

Forum Bağımlısı
Tepki
621
Bisiklet
Cannondale
@Tuncay Üner

Teşekkürler, ben de bugünlerde çok gördüğüm Briko ürünlerinin acaba uygun satıldığı bir yer mi var diye merak ediyordum.
İnternet sitesine göre burada üretildiği anlaşılıyor.

FelixTheCat

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Betül
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaşlar bu ürün sizce nasıl sipariş verdim fakat kullanışlı olurmu olmaz mı aklımda soru işaretleri kaldı. En azından içerisinde kıyafet taşıyacağım gittiğim yerde kıyafetlerimi değiştirmek için sizce yeterlimidir?

(link)

15 L kapasiteli diyor.

Çağlayan

Forum Bağımlısı
Tepki
890
@Betül özkal

Gayet iyi,iç hacmi büyükmüş

Uzun turlara çıkacak mısınız..