Kısıtlı Bütçeme Hafif Bir bisiklet ?

jano

Üye
Tepki
12
Merhaba arkadaşlar foruma yeni üye oldum ben küçüklüğümden beri bir bisiklet tutkunuyum bir kaç ay önce bisikletim çalındı:( ne kadar aradıysam da bulamadım bi bulsam zaten:Skull-175 gerçi o bisikletim ağırdı uzun bayırlarda acayip yoruyordu. önceki çocukluk bisikletim bianchi ise 7-8 sene kullandım çok kaliteli bir bisikletti onunda bir ömrü var tabi :D neyse efendim ben bir öğrenciyim bütçem çok kısıtlı herşeyden önce hafif bir bisiklet aramaktayım ta bi ki benim gibi birine de dayanacak dediğim gibi öncelik hafif olması benim için. 500 ytl bir bütçe ayırabildim Bianchi Orionu tavsiye ettiler hafiflik olarak 10 kiloyu geçmez dediler... taksit imkanı da var ancak araştırdım internette yorum olarak markaya para vermiş olursunuz diyorlar bu nedenle bir çıkmazda kaldım servis ağı olarak bianchi bütün markalardan önde gelir ancak benim dediğim gibi yorumlar kafamı karıştırdı son olarak öncelik hafif bir bisiklet olmalı bana dayanabilecek vites fren sistemi de öyle pahalı olmak zorunda değil uyumsuzluk sorunu çıkarmasın yeter elimdeki bütçeye göre çok şey istemiş gibi hissettim ama napalım bütçem bu kadar:D

Scudo

Süleyman Onur Dülger

Forum Bağımlısı
Tepki
487
@jano

arkadaşım sen bana 500 ytllik 10 kg bir bisiklet getir ben sana 700 ytl vereyim başka birşey demiyorum:D
ya seni keklemişler kusura bakma orion 14-16 kg arası bir bisiklettir,o fiyata biraz daha ekleyim 550 liraya sedona 711 alabilirsiniz.o da 13 kg civarıdır.10 kg lık bir bisiklet 2000-3000 ytlden aşağı bulursanız,bizede haber verin ki bizde yararlanalım.

jano

Üye
Tepki
12
@MTB-BiKE

herhangi bir keklenme söz konusu değil üç nokta koydum zaten sonuna

airbus92

Üye
Tepki
0
bende yeni üye oldum orion ds yi çok iyi buldum 2008 model:)

ama forumda markaya para wermeyin diosunuz bende çıkmazda kaldıö bir yardım edin orion-ds hakkında vede arkadaşın orionu hakkında teşekkürler lütfen:D

jano

Üye
Tepki
12
@SoldieR52

ne soruyoruz nasıl cevap veriyor :) neyse senin gibi ilgili arkadaşlar için teşekkürler şu an kafamdaki sedona sd 771 i fiyat araştırması yapıyorum yi ne de fikirlerinizi bekliyorum bi bilene danışalım değil mi

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@jano

al bi 711v bak keyfine.ben bi kere bianchiye bulaştım 400 liralık bisiklet 800 lira oldu.şimdi sedona kullanıyorum rahatım ;)

airbus92

Üye
Tepki
0
konuyu açan arkadaş oriondan bahsetmiş ondan sözettim ben .

orion-ds alıyımmı sizce yada bana onun fiyatında ondan daha iyi performans weren bisiklet ismi werebilirmisiniz?

550 ytl ye kadar olabilir fiyat..

Süleyman Onur Dülger

Forum Bağımlısı
Tepki
487
@airbus92

yya yuh diyorum 550 ytl diyorsunuz,çekin altınıza bir sedona 711v ne istiyorsunuz,takoz mekanik oriondan,yoksa sizi de jantlarına mı kandırdılar,yapmayın 711 in jantlarına değişmem:)

• Beğen
Tepkiler: SoldieR52
Tepki
0
İsim
Oğuzhan
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
bende orion ds var iki ay önce aynı durumdaydım orion aldım. söliyeyim eğer diske kanıyosan hiç bir şeye benzemiyo ikinci gün sorun çıkardı,o açıdan sedona al derim ancak başka bir sorun yok 2 aydır her gün 3 saat biniyorum banamısın demedi. ayrıca kaldırımdan da atladım bişe olmadı

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@airbus92

Bianchiye verilen para markaya verilen paradır.üzerinde bianchi yazıyor diye para verilir.Özellikle orionun kromajına ve dandirik mekanik discine bakarak para vermeyin.Alıcaksan o bütceye sedona 711 V al.

Orionda shimanonun en alt seviye parçaları varken sedonada Altus kulanılmış.sedonada shimano Vfrenler kullanılmış orionda arkada ne olduğu belli olmayan vfren önde ise kendine hayrı olmayan gülle gibi MEKANİK disc fren.

Eğer gerçekten disc frenli bi bisiklet istiyorsanız mekaniklerden uzak durun(avid BB serisi hariç).

Bianchi hakkında bu kadar kötü yorumlar varken ve bariz bi şekilde kalite farkı belli oluorken bence artık bianchi ..... nasıldır demeyi bırakmalıyız.

Neyse ben sonuna kadar Sedona 711 V diyorum.Tercih sizin ama sedonanın sizi yarı yolda bırakmayacağı unutmayın ;)

jano

Üye
Tepki
12
evet bianchilerin şimdiki modellerini bilmiyorum ama stratos (önceki modellerden) tren yolundan bile elle geçiyordu ama sürekli akord ayarı ile uğraştı fakat bir gerçek vardı bisiklet yolda akıyordu o ayrı :D bende beldeyama vardı onun jantları epey sağlamdı ama pedallar ve aynakol çok dandikti (hindistan malı) ilk aldığımda 15 gün dayanmadı değiştirildi aynı model ile. geçen yazda shimano alüminyum olarak aynakolu değiştirdim pedallarda alümünyum olarak değişti
bianchi de şimdiki modeller de durum nedir bilmiyorum jantlar değişmiş gördüğüm kadarı ile. arkadaşa geçenlerde star modelini aldık (çift amortisör) ben profesyonel biniciler için olanları katalogdan görebildim. gezdiğim yerlerde rastlamadım bütçeme uygun olarak orion önerildi tabi bisiklete rastlayamadım mağazlarda artık her yerde çift amortisörlü bisikletler boy gösteriyor dolayısıyla bir türlü dokunmadım aradığım tarzdaki bisikletlere :D

belirttiğim gibi aradığım tarza geldiğimde hafif ve yolda akan bir bisiklet tercihim bisikletin vites sistemleri fren vs vs shimano olması işimi görür shimano alt model üst model farketmez kadro biter shimano bitmez:p

anlattığım gibi internetten bakıyorum bisikletlere ağırlıkları da yazmıyor maalesef... önerdiğiniz bisikletlerin ağırlıkları hakkında bilgi verir misiniz?

yazmışken
fabrikası Türkiye de olan Salcano nun (link) modeli bianchi nin bir çok modelinden önde geliyor fiyat performans olarak

Bisikletlerin ağırlık verilerine ulaşamadığım için bir türlü karar veremedim bu konuda yardımlarınızı bekliyorum

ugurcani

Daimi Üye
Tepki
74
salcano assos alsan bence aynı 100 ytl daha aşağı bakbi derim ama başta dedğim gibi toplama yapsan daha güzel olur :)

jano

Üye
Tepki
12
@ugurcani

evet aynı özellikler yazıyor

yazmayanlar disk fren(önemli değil benim için)
resimden anlaşıldığı kadarıyla jant ve tekerler farklı bu da benim için önemli aslında sağlamlığını araştırmak lazım jantların lastiklerin farkı ne?

ikinci olarak önerebilceğin bir toplama sistem varsa dikkate alırım tabi ki

anomi56

Üye
Tepki
1
sedona borla, geotech dakar veya neon derim ben.bende bir hataya düşüp bianchi aldım sonra bisikletlerin gerçek dünyasını görünce kurtuldum ondan şimdi bende geotech dakar var çok rahatım sedona borla da öteki favorimdir ayrıca ....