Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kışın Soğukla mucadele önerilerim Bisiklet, Avcılık ve günlük işler

Konu, 'Giyim' kısmında Burak özdayı tarafından paylaşıldı.

1. Burak özdayı

Burak özdayı Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Merhaba 8yaşından beri hayalini kurarak 15 yaşıma geldiğimde elime oltamı alarak başladım bu güzel hobime.Babama sen beni balığa götürmüyorsun zamanı gelincede tutamayacaksın dediğimi hiç unutmuyorum.Yazın insanlar kendini dışarı attığından hobilerimin hepsine ara veririm kalabalığı sıcağı gürültüyü sevmiyorum.Fazla uzatmadan

Kışın soğuktan korunmanın özetini geçeyim aşırı kalın giyinmemek kalın gıyınmek yerıne ince giyinip gerekirse 2 3 kat giyinmek ne çok bol nede çok dar olması lazım kan akışının düzenli sağlanması gerek. Son zamanlar da teknoloji ile termal içlikler arttı herkesin ortak sorunu olan hangisi güzel hangisi fiyatına göre performansı yüksek arayışları içinde tabi bende bu araştırmanın içinde bulundum ve THERMOFORM marka içliğini keşif ettim ve kullandım
    Thermoformun en iyi özelliklerinde birisi terlemediği önlediği için kaşındırmıyor benım en büyük çekindiğim nokta terleyip beni bunaltmasıydı şükür böyle bir sorunla karşılaşmdım özel yerlerde dirsek diz kapağı ve sırt kısmında yağ oranı az olduğu için çift kumaş özelliği var
    http://www.thermoshop.com.tr/TF-Plus-Termal-Iclik,PR-283.html
    http://www.thermoshop.com.tr/TF-Extreme-Corap,PR-292.html
    http://www.thermoshop.com.tr/TF-Heavy-Kar-Maskesi,PR-468.html

Birde eldiven şart hele bisiklette ve avcılıkta Neopren Eldiven tabi parmaklarının açılmasıda lazım avuç içinin kaydırmaz lastiğinin olması parmaklarının istenildiği taktirde kapatılıp açılması ayrı bir olay

http://www.avmarketi.com/asp/product/166794/8723004-D-A-M-NEOPRENE-ELDIVEN-GRI-XL

Artık bisikleti balıksevdam ile birleştirme vakti geldi

2. Gökhan Semiz

Gökhan Semiz Doğa, Kamp, Yaban

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Merhaba. Araştırmalarını ve görüşlerini paylaştığın için teşekkürler. Babama dedelerinden bana da babamdan geçen bir balık aşkı var. Daha kendimi bilmediğim 2-3 yaşlarında bile fotoğraflardan gördüğüm kadarıyla beni her gittiği ava götürdüğü için ve ayrıca doğuştan gelen doğa ve yaban hayatı sevgisi ile şehir hayatından nefret eden bir yapım var ve seni kendime yakın buldum :) Seninle görüşüp muhabbet etmek isterim :)

3. Ömer İlker

Ömer İlker Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Gazete kağıdının (ya da 3. kalite saman kağıt) üstüne rüzgarlık ve içlik tanımam. Aslında doğada çam pürü de çok iyi ısı yalıtımı sağlar ama pis kaşındırıyor. Tavsiye etmem.

tekkir bunu beğendi.
  4. Uğur SARIGÖL

Uğur SARIGÖL Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Her sabah böyle çıkıyorum yola :)

gok bunu beğendi.
  5. Burak özdayı

Burak özdayı Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Karşılıklı Gökhan teşekkür ederim nerede oturuyorsun? Malesef bana babamdan kalan bır hastalık degıl tam tersıne babama rıca edıyordum goturmuyordu ve her hafta ben babamla balık tutarken resım cızıyordum

6. Gökhan Semiz

Gökhan Semiz Doğa, Kamp, Yaban

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    En azından içinde böyle bir sevginin büyümesi , babanın seni götürmemesine rağmen içindeki bu sevdanın sönmemesi bile çok iyi bir şey bana göre. Ben İstanbul / Bahçelievler semtinde ikamet ediyorum. Asıl olarak tatlı su avını severim.(Yayın - Turna - Sazan) Ama tabii yakınlarda tatlı su olmadığı için ve sürekli gidemediğim için denizde de avlanırım.

7. Burak özdayı

Burak özdayı Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Faceden ekledım oradan konusuruz şimdi çıkmam gerekıyor bende ataköyde oturuyorum çok yakınız şans göl avından anlamam ogrenmek ısterım bısıkletle gıderız artık :D

Gökhan Semiz bunu beğendi.
  8. ybayrak

ybayrak Aktif Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
  9. Burak özdayı

Burak özdayı Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Görebilir abi denemek lazım tabi ben bısıkletı hobi olarak turlamanın yanında ulaşım aracı olarakta kullandığım için heryere bu bısıklet formalarıyla gıdemem ondan dolayı şahsen ben her işimi yaparken göremem

10. Yusuf Z. Şipal

Yusuf Z. Şipal Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Neopren eldiven nefes almaz, sudan ve soğuktan tam yalıtım sağlar. Ellerinizi aşırı terletebilir. Üşümektense elbette iyidir tabii bu. Kalınlığı 3 mm den fazla olursa kavramayı zorlaştırır, dolayısıyla 3 mm almak mantıklıdır. Kışlık bisiklet eldiveni fiyatları oldukça yüksek bunun yerine dalış mağazalrından 2,5- 3mm lik neopren dalış eldivenleri alabilirsiniz.
    İlandakinin yarı fiyatına aynı işlevsellikte ürünler mevcuttur. Linktekiler gibi
    http://www.caglaravonline.com/catinfo.asp?cid=181&brw=

11. gok

gok Forum Bağımlısı

Seviye:
    Uğur Sarıgöl'ün söyledikleri doğrudur.Dışarıda soğukta oturanlar genelde altlarına gazete kağıdı koyarlar.Ben de ayakkabıma keçe tabanlık koyduğum halde soğuğa karşı koruma etkisi belli süreden sonra azalıyor.Kalın çorap giymek bile terleterek daha soğuk tutuyor.Ayakkabı için özellikle gazete kağıdı veya karton tabanlıkta yapılabilir.Ayakkabınızın iç tabanlık altına koymanızı kesin tavsiye ederim.

12. Uğur SARIGÖL

Uğur SARIGÖL Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Bu noktayı düzeltelim; bunu söyleyen Ömer İLKER'dir. Ben sadece ben de her sabah böyle yapıyorum dedim. Ömer Bey'in tespitini ben bulmuşta yazmışım gibi görünmek istemem.

gok ve Gökhan Semiz bunu beğendi.