Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kışın Edirne'de bisiklete binmek

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında timeofcloud tarafından paylaşıldı.

1. timeofcloud

timeofcloud Yeni Üye

Adı:
    emre
    Herkese merhabalar, bu yıl Edirne'de üniversiteyi kazandım ve bu şehirde bisikletle dolaşmak istiyorum. Kışın burada ne tür bir bisiklet kullanmalıyım? Kıyafetlerim neler olmalı? Bisikletin Donanımları hakkında bilgi alabilir miyim?

Oğuz A bunu beğendi.
  2. lealtad

lealtad Onursal Üye

Adı:
    Hüseyin
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Kışın bisiklet kullanmadım ama soğuk bi yerdir. Sağlam içliklerle gerekir. Üzerine gene forma giyilebilir elbette. Genel olarak düz olduğu için kışlık lastikler ile yol bisikleti de kullanabilirsin arazi ve kros olanağı fazla olduğu için mtb'de kullanabilirsin. Senin şahsi tercihine kalmış. Tabi net cevabı kışın burada bisiklet kullanmış arkadaşlar verirse daha doğru olabilir

3. Oğuz A

Oğuz A TRAKYALI :)

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    buzz gibi olur eller öyle bi donar ki anlatmam . bi de kasksız gezilmez karaağaç tarafları çok güzel gitmeni öneririm.mtb uygun olur. edirnede kron fazla kron xc 250 öneririm.ben de xc 250 kullanıyorum babaeskide oturuyorum neredeyse aynı iklim 50 km uzaklıktayız.

4. kadir karakaya

kadir karakaya Kıdemli Üye

Adı:
    kadir
    Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Sana soyleyecegim ilk sey saglam bir eldiven bulmalisin. Gerci benim yanaklarimda donuyordu. Disarda kalan kismin donuyor. :) Aklima bunlar var sadece.
    Edit: sadece bir yil kaldim orda. Asiri ruzgar ve yagmur vardi.

5. D. Oğuz

D. Oğuz gezgindt olarak bilirler."di"

Seviye:
    Kullanılır. Fakat kırklareli yolu, köprüler falan hep buz tutar sürekli. İçlik, kalın kışlık tayt, bir çift decathlon eldiveni iş görür :)

6. Aspirin

Aspirin Aktif Üye

Adı:
    Eyüp BOZKURT
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Edirne neresidir?
    o çok pahalı kışlık giysiler var ya,hani gördüğümüzde "ya ne gerek var bu kadar para vermeye" dediğimiz bisiklet kıyafetlerinin gerçek anlamda parasını hakettiği hatta "verdiğim para helal olsun" diyeceğiniz
    Hava durumu programlarından aşina olduğunuz balkanlardan gelen soğuk hava dalgasının memlekete giriş kapısıdır Edirne.
    Not:termal giysiler alırken -10 ° ye dayanıklı olanlardan tercih edin

Sin bunu beğendi.
  7. Sin

Sin Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    adamın g*tü donar yeminle öyle soğuktur. buzlanmada bol bol olur. şahsen buz riski varsa bisiklet benim için rafa kalkar hacı. edirnede bisiklet kullanmayı hep hayal etmiştim ama kışı düşünmemiştim hiç. düşündüm ben onu :suspus:

çok ciddi termal giysiler gerekecektir. ayazı çok pistir. ankara yanında haltetsindir...

8. ozgur908

ozgur908 Forum Bağımlısı

Seviye:
    buff ya da maske takmadan sürüşe çıkarsanız ciğerleriniz ve yüzünüz buz keser. üstelik bunun olması için çok hızlı gitmeniz bile gerekmez. sabah saatlerinde okula gidecekseniz yüzünüzü okula ulaştığınızda yıkayın :) yürürken bile insanın ağzı çarpılıyor soğuktan.