KiŞi Paslanmadan GeÇİrmek İÇİn Evdekİ DÜzenek

ergün yurt

Daimi Üye
Tepki
358
Kışın yağışlı günleri değerlendirmek için ufak yollu bir düzenek hazırladım gayette iyi oldu,tavsiye ederim.

Fotoğraf bulunamadı.
Fotoğraf bulunamadı.
Fotoğraf bulunamadı.
Fotoğraf bulunamadı.
Fotoğraf bulunamadı.
Fotoğraf bulunamadı.
Fotoğraf bulunamadı.
Fotoğraf bulunamadı.
Fotoğraf bulunamadı.
Fotoğraf bulunamadı.

Scudo

Emirhan Kılıç

Daimi Üye
Tepki
128
İsim
Emirhan KILIÇ
Bisiklet
Diğer
böyle bir sistem bisikletçiler veya spor yapmak için, şehir trafiğinden uzaklaşamıyanlara bire bir ama malesef bu aralar piyasada makara veya roller sorunu var(yok!) :(

Şafak Atilla Akpınar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.587
Bisiklet
Trek
trainer veya roller yerine ben kondisyon bisikletinden yanayım.

trainer ve rollerda bisiklet üstündeki aksam sık kullanıldığını farz edersek ömür olarak daha kısa olcaktır.Elbette her malzemenin bir ömrü var ama zincir,ruble,aynakol ve lastiklerin ömrünü bir anda bitmesi bile tüketimi daha fazla olucaktır.

Bunun yerine 150-300 TL arasındaki kondisyon bisikleti kullanmak daha güzel.

Ek olarak;1 seneyi geçkin roller aramaktayım,tercihimi yaptım elite parabolic.Bir dükkanda 130 € başka bir dükkanda 220 € siz düşünün işte:ci:

Oğuz Taş

Daimi Üye
Tepki
217
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bende çok sıcak bakmıyorum, ama kullanışlı veya kullanışsız bakımından değil. Bisikletimi evin içinde kapalı bir ortamda kullanırsam, bisikletimden soğuyacağımdan korktuğum için :)

• Beğen
Tepkiler: alper öztürk

harunkenan

Üye
Tepki
56
@Şafak Atilla Akpınar

130 euroya parabolic bulduysan kaçırma. hatta nerede olduğunu bana da söyle lütfen. ben de uzun zamandır almayı düşünüyorum ama 200 euronun altında görmedim. Bir tek Ankara SDS Bisikletin web sitesinde ucuz fiyat var ama o firma da kapanmış.

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
Kışın çok soğuk olduğu şehirlerde kesinlikle evde trainer,roller,kondisyon bisikleti kullanımı elzem.. Trainer ve roller kullanmanın avantajları; Bildiğiniz gibi kendi bisikletiniz ile yani alıştığınız geometri ile dışarıda nasıl bisiklet sürüyorsanız o şekilde evde de sürme imkanı vermesi.. Bunun yanında trainerlar zamana karşı gibi antremanları yapmak içinde çok faydalılar. Çoğu zaman açık yollarda kesintisiz olarak 1 saat aynı tempoda ilerlemek mümkün olmuyor. (trafik ışıkları, araçlar, yayalar vb. yüzünden) Böyle durumlarda trainer kesinlikle yazın bile kullanılabilir oluyor.. Bunun yanında trainerlarda bisiklet biz düzeneğin üzerinde sabit durduğundan mesela film veya tv izleyerek çok rahat şekilde sıkılmadan antreman yapmanızı sağlıyor.. Trainer'ın roller'a göre avantajlarından biriside ayakta daha rahat pedal çevirmeye imkan vermesi. Tabi son zamanlarda yeni geliştirilen free-motion rollerlar sayesinde bu eksiklikte giderildi ve rollerlar trainerlara avantaj sağlar duruma geldi. Rollerlar antreman ve gelişim yönünden bence trainerlardan biraz daha önde. Çünkü gerçek yolda sürer gibi yine bisikletinizin üzerinde dengede kalmaya çalışarak bisikletinizi sürüyorsunuz. Bunun yanında sürekli düz gitmeye çalıştığınız içinde dengeniz ve kontrolünüz ciddi oranda gelişiyor. Ayrıca rollerlarda sürüş trainerlara göre gerçeğe daha yakın olduğundan ve sadece bacaklarınız değil bütün vücudunuz çalışmak zorunda olduğundan çok daha faydalı. Ancak rollerlarda da ciddi tecrübe sahibi olana kadar dikkatinizi başka bir şeye vermeniz mümkün olmuyor ( Tv,film izlemek gibi). Ben 1 aylık roller tecrübesinden sonra çok rahat şekilde film izleyerek rollerda antreman yapabiliyordum. Bu sebeplerden ben evde antreman için roller tavsiye ediyorum..
Kondisyon bisikleti bence gerçek bir bisiklet sürüşü hissinden çok uzak.. Bu işi amatör dahi yapıyor iseniz bence trainer veya roller almaya özen gösterin..
Hatta imkanınız varsa kendinize ucuzundan yedek bir jant seti alın ve üzerinde çokta kaliteli olmayan lastiklerden takın. Bu şekilde asıl bisiklet parçalarınıza zarar vermemiş olursunuz.. En fazla zinciriniz biraz fazla aşınır.

ergün yurt

Daimi Üye
Tepki
358
roller malum traniere göre biraz daha gürültülü evde roller de var ama apartman hayatı mecburen gürültüyü minimum tutmak açısından zorunlu tranier kullanıyorum, ilk başladığım zamanlarda küçük km lerde çevirdim belli bir program dahilinde süreli kadans çalışması her akşam km arttırarak devam ediyorum ve ilk zamanlardaki atıyorum 5 dakika yüksek kadansta zorlanırken şimdi sıradan ve hafif geliyor,ilk 4 km ile başladım antrenmanlara her gün 500 metre arttırarak şu an 34 km gün devam ediyorum.

murat beyaz

Daimi Üye
Tepki
152
@Oğuz Taş

Güzel bir tespit. Bisikletin en keyif aldığım yanlarından biri de açık hava olayı. Bulunduğum şehir bakımından (İzmir) şanslıyım tabi, yerde kar görme ihtimaliniz yılda bir gün bile değil. Daha soğuk yerlerdeki arkadaşlar sanırım trainer kullanmak durumunda kalacaklar. Yabancı sitelerden 150 euro altı fiyatlarla trainer getirtebilirsiniz isterseniz.

• Beğen
Tepkiler: Oğuz Taş