Kishi ryoichi'ye saygı

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.464
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu büyük adamın ismini dün öğrendim. Sorumluluğundaki köprünün geçiş halatı kopunca intihar etmiş bu asil insan. Bu asil kişi an itibarıyla Türkiyede saygı gösterdiğim ender kişilerdendir. Bu ismin bir şekilde yaşatılması ve hatırası önünde saygıyla eğilinmesi lazım. Bu nedenle kocaeli bisiklet gruplarının (Şehzat Hanım bu satırları duymalı ve harekete geçmeli) kesinlikle bu kişi için bir saygı sürüşü gerçekleştirmesi gerekiyor. Bu kişi bundan daha fazlasını hakediyor çünkü. Mutlaka bu saygı sürüşü gerçekleştirilmeli. Mutlaka.

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Japonlar böyle işte.. Adamlarda bu sadakat ve görev bilinci taa imparatorluk dönemine dayanıyor. (bknz: 47 Ronin) Anime,mangalarında bile işleniyor. Hem çok üzüldüm hem de saygı duydum...

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.464
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
içerik.jpg

KİSHİ RYOİCHİ YE SAYGI.

taskin

Aktif Üye
Tepki
227
İsim
Taşkın
Ben de haberi yeni okudum, körfez köprüsü catwalk haltı kopunca japon mühendis intihar etmiş, üzücü ve düşündürücü...

Sey_Yeah

Daimi Üye
Tepki
97
Bisiklet
Specialized
mekanı cennet olsun.

gerçi islam inanışına göre asla cennete giremeyecek hem müslüman olmadıgı hem de intihar ettiği için.

Anıl Erdoğan

Forum Carbonbaşı
Tepki
1.786
İsim
Anıl ERDOĞAN
Bisiklet
Cube
@celep Oooo biz nerdeyiz sen sen nerdesin be arkadaşım.

W.Shakespeare'in güzel bir sözü var : Değerli adam için şeref, hayattan çok daha ağır basar.

Japonlarda bu tip örnekler dolu. Bizimkiler de gurur,haysiyet , şeref kalmadığı için umurlarında değil.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Geçenlerde Konya'nın bir dağında -Çumra'daki Abaz Dağı'ydı galiba- bir cnc tezgah operatörüyle otururken laf dönüp dolaşıp Japonlara gelmişti. Fuarlara katılmak için fabrika yöneticileriyle birçok ülkede fuarlara katılmış olan usta "Dünya'ya yeniden gelecek olsam Japon olmak isterim. Şimdi biz seninle tanıştık, konuştuk. Beş dakika sonra sen beni çekiştirmeye, ben seni karalamaya başlarız. Ama Japonlar öyle değil işte." demişti.

Düşündüm de, eğer Kishi Ryoichi'deki onur bizde olsa, ihale alıp gereğini yerine getirmeyen eski patronum, neredeyse her sondajda hile yapan ondan sonraki patronum, bu hilelere göz yuman ben, bunları görmezden gelen belediye görevlileri ve tabii ki müteahhitler, o müteahhitlerin projelerini çizen mimar, denetleyen mühendis... İntihar etmemiz lazımdı.

Gittiği yerde rahat uyusun. Şüphem yok ki onun gittiği yeri biz hak edemeyeceğiz hiçbir zaman.

10837 dosyayı görüntüle

Bu vesileyle hafızamızı da birazcık tazeleyelim. Yakın tarihimizden bir örnek ile iki kültür arasındaki farkı görelim.

https://pbs.twimg.com/media/B6I3NutIMAA5D3-.jpg