Kısa iç bacak boyu - uzun gövde sorunu

ToroMir

Sadece Bisiklet
Tepki
1.920
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Dostum yalnız değilsin. Boy 1.83. iç bacak boyum 79-80. Hem dağ hem de yol bisikleti kullanıyorum. Yol bisikletim M kadro Canyon. (54) Dağ bisikletim 44.5 cm Trek Mamba. Her ikisinden de çok memnunum.

• Beğen
Tepkiler: comfortablynumb
Scudo

Y. Birol

Üye
Tepki
33
Bisiklet
Cannondale
@Zekeriya Çab Arkadaşım yaşım 47 bu arada...İkincisi yol bisikleti değil şehir bisikleti alacağım...Bunlara göre değerlendirme yaparsanız sevinirim...Bu konuda diğer arkadaşların da fikirleri benim için değerli ve yol gösterici olacaktır.Teşekkür ederim...

sedir90

Üye
Tepki
23
İsim
Kürşat ERKAN
Küçük kadro uzun gidın boğazı yada geniş stack

Zekeriya Çab

Forum Bağımlısı
Tepki
1.657
@Y. Birol
168 boy kısa değil 70 cm için s yada xs kadrolarda rahat etmeniz lazım bir yanlışlık var.
Bacak içi boyunu yanlış ölçüyor olabilirsiniz yada pantalon ile bisikleti deniyorsanız pantolon bolluğunu düşmüyorsunuz. Birde hangi bisikleti aldınız yada hangisini denediniz. Bu işte bir yanlışlık var.

Y. Birol

Üye
Tepki
33
Bisiklet
Cannondale
@Zekeriya Çab Daha Önce XS kadro (kadro boyu 44 cm, yerden seleye yakın olan üst kadro borusuna olan yüksekliği ise 75 cm idi ) ghost marka şehir bisikleti almıştım.Onda maalesef ayakta 2 ayağım tam yere değmiyor.Ancak ayak parmak ucu yada bir ayağımı hafif kaldırarak durabiliyordum.Böyle rahatsız olduğumdan bisikleti hiç binemeden sattım.Şimdi specialized sirrus elite marka şehir bisikleti XS kadro (onunda kadro boyu 39.5 cm, yerden seleye yakın olan üst kadro borusuna olan yüksekliği ise 71.5 cm idi) bisiklette ise daha rahat bir şekilde ayaklarım yere tam değecek şekilde durdum.En azından ayakta durduğumda bacak aramla üst kadro borusu arasında 1 parmak kadar boşluk kaldı.Yani daha rahattı.Sadece buna dikkat ettim gidon boyu kısa mıdır, uzun mudur diye dikkat etmedim.Sizce nelere başka bakmalıyım..Teşekkürler.. Bu arada tekrar bacak içi boyumu ölçüp baktım 71 cm kadar geliyor..Artık yanılma payım ne olur bilemiyorum...

Zekeriya Çab

Forum Bağımlısı
Tepki
1.657
@Y. Birol yerden seleye yakın olan üst kadro borusuna olan yüksekliği ise 75 cm idi ) ghost marka şehir bisikleti almıştım.Onda maalesef ayakta 2 ayağım tam yere değmiyor.
Ayağım tam yere değmiyor derken selede oturuyor musunuz?
Selede otururken yere ayakların az değmesi normal hatta olması gerekendir. DH ve bmx hariç hiçbir bisikle selede otururken ayak tabanları yere değmez.
Eğer gerçekten hiç bir bisiklette rahat etmediyseniz Cruiser tipi deneyin.

Y. Birol

Üye
Tepki
33
Bisiklet
Cannondale
@Zekeriya Çab Tabiki selede otururken değil..Seleden inip ayakta durduğumda seleye yakın yerdeki üst borudan bahsediyorum..

alpr60

Üye
Tepki
29
Aynı sorun bende de vardı. Boyum 1.85 iç bacak boyum 81 cm. Şehir bisikleti L kadro ve S kadro kullandım. L kadro büyük S kadro da küçük gelmişti ama. Şimdi ghostun M kadro 47 cm bir dağ bisikletini kullanıyorum ama üst boru yere paralel değil o nedenle rahat bir kullanımım var

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Zekeriya Çab

Forum Bağımlısı
Tepki
1.657
@Y. Birol image.jpeg image.jpeg
Çözüm bunlar.
Alttaki Türkiye'de kız bisikleti diye geçer ama normalde commuter yani ulaşım amaçlı kullanılır. Esnek olamayan gündelik kot gömlek gibi kıyafetler ile kolay binilmesi içindir. Amsterdam gibi bisiklet şehirlerinde herkes kullanır.
Cruiserlar daha çok 3-5 km lik geziler için.

halbay

Üye
Tepki
1
İsim
Hüseyin
Arkadaşlar benim de boyum 183 cm bacak boyum 80 cm. Şehir /tur bisikleti almak istiyorum. Aklımdaki modeller bianchi 727 , seda 410 ve carraro 225 . Bu modellerde kadro boyu nasıl olmalı ki sıkıntı yasamayayim.

• Beğen
Tepkiler: Ahu

Ahu

Üye
Tepki
0
İsim
Ahu
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Klasik
Dostum yalnız değilsin. Boy 1.83. iç bacak boyum 79-80. Hem dağ hem de yol bisikleti kullanıyorum. Yol bisikletim M kadro Canyon. (54) Dağ bisikletim 44.5 cm Trek Mamba. Her ikisinden de çok memnunum.
Arkadaşlar benim de boyum 183 cm bacak boyum 80 cm. Şehir /tur bisikleti almak istiyorum. Aklımdaki modeller bianchi 727 , seda 410 ve carraro 225 . Bu modellerde kadro boyu nasıl olmalı ki sıkıntı yasamayayim.
Bacak boyum derken iç bacak mı dış bacak mı?