Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kısa Ama Etkili MTB Turu (İzmir-Karşıyaka)

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında ratm tarafından paylaşıldı.

1. ratm

ratm Forum Bağımlısı

Adı:
    Hakan Engin
    Seviye:
    Karşıyaka çevresinde kısa mtb turları yapmayı seviyorum, aslında bu rotanın etrafında bir çok yola girdim çıktım ama bu yol bir yere çıkmıyor diye hiç gitmeyi düşünmemiştim. Geçenlerde gittim buraya ama herhangi bir foto falan çekmemiştim. Bugün tekrar gidip foto da çekeyim hem burada paylaşayım istedim. Zaten tadı damağımda kalmıştı, ikinci kez gitmek farz olmuştu.

Haritadan şu şekilde rotayı görebilirsiniz :

Aynı zamanda mapmyride dan rotaya detaylı bakabilirsiniz :
    http://www.mapmyride.com/routes/fullscreen/538677804/

Haritada çizdiğim rota yolun sadece arazi kısmını kapsıyor, evka-6 nın ordaki minibüs son duraklarından giriş yapıyorsunuz.
    Bu rotanın tamamını bisiklet üzerinde çıkmak bana göre hemen hemen imkansız. Belli yerleri bisikletle geçebilirsiniz parça parça ama tekrar karşınıza zor bir yer çıkıyor ve iniyorsunuz. Zaten foto çekeceğim için hiç kasmadım, aynı zamanda çok güzel bir trekking gezisi oldu benim için.
    Bu yola enduro desek yanlış olmaz herhalde. bazı kısımları oldukça bozuk ve zor.
    Ne tür bir bisiklet lazım?! Benim ki gibi bir hardtail yani tek süspansiyonlu mtb yeterli oluyor, yalnız süspansiyonun orta veya iyi düzeyde olması lazım bence, yoksa bazı yerlerde sizi yarı yolda bırakabilir. Çift süspansiyon olursa daha konforlu güzel olur ama şart değil. Ben yolun sonundan aşağıya kadar takılmadan indim sonuçta.
    Son zamanlardaki korkulu rüyam ayı da çıkmadı şükür :) (Yamanlar'da ayının ne işi var diyen olacaktır, ayı belgesellerinden etkilendim bu ara :) )
    Yukarılara çıktıkça oldukça güzel manzaralar var, İzmir i geniş bir açıdan görüyor bazı noktalarda.
    herkese bol dağlı günler.

İşte fotolar ::

2. Raşit S

Raşit S Bisikletkolik

Seviye:
    Ratm, paylaşım için teşekkürler. Fotodaki yollar çok kötüymüş, mtb için bile zorlu gerçekten.

3. Teyfik Çölgeçen

Teyfik Çölgeçen Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Bir daha böyle bir tur yaparsanız gelmeyi isterim.Yakın bi zamanda karagöle gitmeyi düşünüyorum.böyle bi tıur antreman olur benim için.

4. Atahan Eker

Atahan Eker Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Aynı şekilde bende gelmek isterim.

5. ratm

ratm Forum Bağımlısı

Adı:
    Hakan Engin
    Seviye:
    Tamam, bir daha sefere size mesaj atarım, ayarlarız güzel bir tur. Karagöle doğru başka bildiğim güzel rotalar da var, daha uzun yol yapabileceğimiz, onlara da bakabiliriz.

6. Teyfik Çölgeçen

Teyfik Çölgeçen Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    numaramı size ö.m ile ilettim haber verirseniz sevinirim.