Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

'' kış sezonu başlıyor biz kapatmayız açarız sezonu, kasım -aralık-ocak-şubat-mart-''

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında Kudret Kurtcebe tarafından paylaşıldı.

1. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    yaz kış bineriz......yağmurda yokuz....sert rüzgarlarda varız.....40 km rüzgar ile hesaplaşırız ,,,,,,
    5 ay dile kolay bu topik haldır haldır çalışacak....başka topik olmayacak bu topik beş ayda yapacağımız güzergahlar ile dolup taşacak....pazar günleri olması diğer günler olmaması dez avantaj gibi gözükse de ,çalışan dostlar çoktur ct bile...
    güzergahlar kısa olacak uzun olacak ,polinez kısa polinez uzun bıçkıdere ,şile teke ,şile klasik,garipçe,poyraz,riva ,anadolu kavağı, mollafenari,,,
    anadolu performans topiği yerel bisiklet grupları topiğin de açılmış idi 25 ocak 2012 de bir yıl boyunca çalışmalar devam etti 5 ay sonra bir yıl dolacak,,,
    bisikletin süreside 2013 de 5 yılını dolduracak evet bu karbon sağlam çıktı scale 30 large kadro scott 2008 model .........................

tarzımız cyclo cross yol bisikletçiliğidir ..2008 de alınan bisiklet mtb den dönüştürülerek hibrit sayko şehir bisikletine dönüştürülmüştür..güzergahlarımın hepsinde stabilize yollar mevcuttur 26 janttan 28 e geçince haliyle bisiklet süratlenmiştir...

bisiklet foruma 10 ocak 2009 da üye oldum o tarihten bu yana sayısız turları organize ettim bir çok dostumla beraber olduk...çalıştık ter döktük kartepeleri esir aldık..ve asla vazgeçmedik....

grubun en sağlam demirbaş üyeleri erkan közen ve bahtiyar közendir...
    ogün arada sırada gelir ama gelir.....ekrem 'de gelir arada sırada...murat yeni dosttur onu kazandığımız için mutluyuz....

az adam vardır burada az ve öz.....gruba gelmek isteyenlerin hazırlıklı olmaları kendi menfaatlerinedir,,disiplin anlayışı uzun etaplarda kısa mola ve turun sonuna doğru uzun moladır....hazır olmanın ölçüsü 100 artı etaplarda zamana karşı savaş vermektir...bu tarzda anadolu yakada mevcut arkadaşların olmaması bizim için üzüntü vericidir...avrupa yakada bizden çok uzaklarda oturan arkadaşların ise bize yetişmeleri güçtür..ama onlar ile garipçe performans turlarda var olabiliriz toplam 63 km de...

sele üstünde bir dünya görüşümüzün olup olmadığı gerçi önemli değildir bizim için ama söylemek gerekirse spor ile parayı karıştırmayız bu düşünceler bizi bağlar bisiklet yarışlarında verilen parasal ödüller bizi hiç ilgilendirmemektedir..biz sporun halka mal olduğuna inanmış bir avuç idealistleriz...spor halkın enstrümanıdır halk spor yapacak ferdi ya da grupça yapılan sporlara yönelecek..

performans tarzda bisiklete başlayan ve bu işin sonunu getirenler elde avuçta azdır...bu bir hobidir bu hobiyi bilinçli bir şekilde götürebilmek için doktor muayenesinden tutunda beslenmenize kadar her şeye dikkat edeceksiniz.bir bisikletçinin olmaz olmazları nedir...

1- akıl
    2- teknik
    3- kuvvet..........

bu üçünü harmallayandan iyi bir helva olur.....malum istanbulun bozuk yolları pür dikkkat ister tekniğimiz bu bozuk yollarda gelişti gide gele ..bol kasisler gördük ama kasisten kaçarken arkadan aracın gelip gelmediğinin kontrol ettik mazgallara hep dikkat ettik asla mazgallara girmedik...kavşaklara girerken arkayı kontrol ettik...çok fazla trafik ile haşır neşir olmadan sakin güzergahları seçtik ,,,,

evet yerel bisiklet topiğinde ayda bir ağır tur topik duracak ama 3 pazarda kısa turlarda cila yapacağız bu topik hem kısa turların hemde ağır turların topiği olacak yani genel....yeni sistem ayda bir ağır tur topiğinde genel değerlendirmelere bakacağız her zamanki gibi....

kasım ayında başlayacak olan bu topik, mart sonunda bitecektir ..evet bu topik tamamıyle kış topiğimizdir......

evet ekibe hayırlı olsun..

2. Kadir Altuntaş

Kadir Altuntaş Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    :) Ankara'dan sevgi ve saygılarımla.Nice Turlara...

Kudret Kurtcebe bunu beğendi.
  3. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    teşekkürler ,,,,,,,eski anlayışımız devam ediyor bisiklet forumda daha önce hafta içi antreman anlayışı ve hafta sonu ağır antreman turlarının anlayışını devam ettirmek durumu..tabi kışın en sert aylarında karlı havalarda ve yağmurlu havalarda antreman zorluğu olmakta ama kuru soğuklarda durmayacağız ,,,

Kadir Altuntaş bunu beğendi.
  4. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:

erkan tavşanlı yollarını arayacağız kışın ne olur bilinmez ama istanbul dışı bu etap gerçekten zorlu bi etap 2100 rakım toplamaca..yalnız bu etap programda olmayabilir nedeni oldukça berbat bi stabilize yolun var olması 60 km den fazla..
    eller uyuştu bu pazar..bu stabilize yol ulupelitin rampalarında yok bıçkıderede hiç yok ,,,,ulupelitte ve bıçkıderede yollar stabilize ama yorucu değil sarsıntı fazla değil oralarda..
    yukardaki yolun tersini almış idim dehşet bi duvar ora..

5. Erkan Közen

Erkan Közen Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    hadi hayırlı olsun bakalım pazar günleri yağmazsa turlara devam ederiz

6. Erkan Közen

Erkan Közen Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    tavşanlıyı senede 1 veya 2 kez yaparız

bahtiyar közen ve Kudret Kurtcebe bunu beğendi.
  7. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    nisandan bi ayar olabilir.....

bahtiyar közen bunu beğendi.
  8. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    erkan bu kış çalışacağız durmayacağız geçen seneki gibi bahtiyar sen ben ...

9. bahtiyar közen

bahtiyar közen Bisikletkolik

Adı:
    Bahtiyar Közen
    Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    nisan mayıs tavşanlı yaparız

Ozkan Aydin ve Kudret Kurtcebe bunu beğendi.
  10. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    nisan daha uygun bahtiyar mayısta havalar ısınmakta bu eylül ayı bile sıcak geçti ekim bile sıcak geçiyor eylül eylüllüğünü bilmiyor ısı 19 derecelere inmesi lazımki adam gibi sürelim 26-28 derecelerde gidiyor hava uzun ve zorlu etaplarda ısı fazla olursa çekilmiyor..

11. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    geçen pazar yapılan sıkı 160 km ye eşdeğer etapta ekip son derece başarılı olmuştur ekrem ,murat, ogün, bahtiyar ve erkan en zor etabın babası olduklarını kesin ispatlamışlardır bu etabı istanbuldan çok az adam bilir evet tavşanlı -boyalıca hattı iznik... bu ekip bu kışta anadolu yakada şile teke ve şile klasik ulupelitte var olabilir ekrem dudulluyu bilmekte keza muratta bahtiyar ve erkan zati orayı artık demirbaş biliyor ekip buluşulacak yeri tam anlamı ile bilmektedir. bu kış dudulludan biri 160 a eşdeğer diğeri 180 e eşdeğer etaplar gerçekleştirilecektir..ağvaya bakıyorum ağva oldukça uzak olan 200 km in üstünde bi etapdır tam ring olarak düşünüyorum, bu turun lingini hazırlayıp buraya koyacağım ,,,,,,,

12. muradcaglidil

muradcaglidil Üye

Seviye:
    kudret abi çamlıca demişsin. bu mesaja denk gelirsen sabah 7:30 caddebostan migrosta buluşuyoruz.

13. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:

o.k geldim kanki murat..saatte dikkat etmedim murat yarın saat 08.00 da arkadaş bana uğrayacak arkadan gelme durumu olabilir arkadaşı kandırabilirsem

14. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:

ağva...........muhteşem etap .................

dudullu çıkış .............ve aydos cafe tam 155 km ama geldiğim yerleride katıyorum ve dönüşüde, aydostan toplam bana 180 km yazacak şile rampalarını düşünün onlar ile birlikte bu tur 200 artıya eşittir....evet muhteşem ağva turu..kasımdan başlayarak önü açık aylarda kışın tedavüle girebilir.....

link ...............

http://goo.gl/maps/dJWme

15. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    evet kasım ayı topiği (kış topiği) diğer ekim ayı topiğinin bitmesi ile tam beş ay burada çalışacak ve burada ben ,erkan ve bahtiyar haberleşecek bu topik haberleşme ağı olacak tam beş ay kışın durmayacağız ......kısa- uzun olacak yukardaki ağva turu rotası belli, yalnız oldukça kıvrımlı yollar ağvaya giderken var düz değil yol ,bu da vakit kaybıdır...evet 22 gün sonra bu topik devreye girecek..

Erkan Közen bunu beğendi.
  16. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:

kış sezonu ağır etaplar...şile teke aşağıda..

gidiş..

http://goo.gl/maps/vvi2L

dönüş..

http://goo.gl/maps/qd3Xf

ikinci ağırların ağırı etap.ağva...

link ...............

http://goo.gl/maps/dJWme

üçüncü her zaman gittiğimiz şile -ulupelit yolu..

http://goo.gl/maps/6AGze

b noktası göçbeyli ordan sonrası aydos cafe yolu zati biliyoruz ,yedik buraları biz..

Erkan Közen bunu beğendi.
  17. ömer korkmaz

ömer korkmaz Forum Bağımlısı

Seviye:
    Umarım kazasız belasız bol pedallı, yüksek performanslı etaplar olur.

18. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:

açık ilan verip bu süratli dostları aramak lazım ama kimbilir nerde bu arkadaşlar...

1- semir karabulut
    2- dapoet alper...

acilen aranmakta olup, insanlık namına bu arkadaşları gören varsa haber versin işin şakası tabi.;).dapoet alper iznik yollarında onur berberci ve aytek ile pedallama şansına sahip olmuş bi pedalşördür ama 6 ay bisiklete binmeyince ilk polinez uzunda dağılmıştır,,evet semirde aynı akibete bıçkıderede uğramıştır, o semirki şileyi 3 saatin altında yemiştir hemde 26 ile....tabi soner 1 .20 dakikada almıştı aynı yolu altta yol vardı soner dangır askerde olup onun askerden dönmesini bekliyoruz yalnız performanstanbul grubuna artık bağlı, performanstanbul elemanları bazen buraya mesaj atarlar idi bu aralar haber alamıyorum,ne yaparlar ne ederler..burada nasıl eleman sıkıntısı çektiğimi görsünler ,,evet gerçekten eleman yok istanbulda bisiklet sporu yapan yok...her seleye geçen bisiklet sporu yaptığını asla zannetmesin bu iş öyle kolay değildir..
    evet mevcut attila bisiklet takımının çalışmalarına ras geliyorum sahil yolunda ve formulaya gitmekteler bazen tuzla ,,tuzlaya gidenler o etapta alıştırılıyor takdik çok iyi tabi ikili sistem partnerli sürmece ve tempolu ip gibi ardı ardına güzel bi manzara oluşturmakta attila bisiklet takımı sahil yollarında ,,
    evet adımıza kurulu kurtcebe bisiklet takımı yok olsa iyimi olurdu bilemem ama alaydan yetişmiş bi insan olarak alaylı kalmak iyidir ,,profesyonel olmak uzun etaplara yıllarını vermek ve zamana karşı az molalı tempo sürüşleri yapmakla kişi sonunda pişer tabi...yeterki insan bu yola baş koysun ve bu yolu sevsin ,,,,herşey sevmek ile başlar bisiklet sporu bi aşktır,,,yalnız bisikleti farklı amaçlar ile kullanma olayına artık sıcak bakmıyorum,eskiden prim verirdim ama bu iş kitleselleşince bisiklet sporu kenara itildi felanca bayramı bisiklet ile kutlamak felanca bisiklet festivali vs vs...bu gün amsterdamda 1 milyon insan bisiklete binince spormu yapıyor tabiki hayır orada insanlar evden işe ve işten eve bisikleti araç olarak kullanmaktalar sürat yapmıyorlar yavaş sürmekteler yalnız bu durum tabiki övünelecek bi durumdur işe bisiklet ile gitmek ona laf yok..süratli bisiklet kullanma tekniğine vakıf olanlar bisiklet sporuna soyunmuş demektir...her türlü teknik alt yapılarını hazırlamış olmaları lazım, ekipmanları ile birlikte ve dengeli beslenme bu bir disiplindir ve yaşamınıza dikkat etmek demektir..gece yarılarına kadar oturup ertesi güne 100 artıya soyunanların hikayesini çok dinledim nasıl dağıldıklarınıda bilirim..evet yemekli bisiklet gezileri bence artık köhnedi burada spor olmadığı gibi tempolarda çok yavaştır bu tarzda bisiklet anlayışına sahip olanların kilolarından şikayet etmelerinede şahit oldum..
    sonuçta spor yapacak isek hakkını vereceğiz

19. bahtiyar közen

bahtiyar közen Bisikletkolik

Adı:
    Bahtiyar Közen
    Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    bisikleti hafifletme işlemlerini başlatıyorum kudret abi

20. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    bu neden önemli bahtiyar....
    çünki 15 kilo 50 inci rampada sana 50 ton gelirde ondan bir sürü rampa olayı şile teke köyde var zati biliyorsun şileye varmadan kaç adet rampa var 7 adet ama uzun ,,amortisör en az senin 2.5 kilo bence son derece gereksiz o amortisör çatlak topraklara girdiğimiz yok ormana daldığımız yok,,etrafımızda orman kalmadı artık,ormanlar bizden çok uzakta ,,,,14 kilo 200 gram bile tabi fazla olmakta,,yalnız ayna kol deorelere bakmak lazım ne kadar ağırlık ve tabi ruble ,,,,,bisikletinin sele borusuna bakmak lazım ağırlık nedir ben salcanoyu 13 kilodan 12 kiloya çekmek için 1000 liraya yakın para verdim zamanında ki 2008 den önce idi...salcano 28 city bike almıştım ama lx ayna kol takdım ve xt ruble takdım seramik jantları bi arkadaş verdi hediye etti daha doğrusu,kadro dışında çok değişmişti salcano ,,2008 de bilgi eksikliğinden cyclo cross bisiklet almak varken bu bisiklete 4300 lira verdik mtb large kadroya esasında 2008 de ben biraz araştırma yapsa idim cyclo cross vardı altımda hemde karbon alırdım o fiata neyse zararın neresinden dönersek kardır misali...bisiklet eskisinden daha süratli konuma geldi sen bi 28 e geçince nasıl fark etti gördün altında 26 olsa idi tavşanlı dönüşünde zorlanırdın,ekreme ve ogüne bakma onların altında 26 var ama onlar kondüsyonlu teknik açıdan bakarsak uzun yollarda ve stabilize etaplarda sert düz toprak yolların kralı cyclo cross yol bisikletidir...