Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kış Mevsimi İçin Giyim Tavsiyesi

Konu, 'Giyim' kısmında Özgür K. tarafından paylaşıldı.

1. Özgür K.

Özgür K. Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Havalar soğumaya başladı, yağmur olmadığı sürece kışın da bisiklet kullanmayı planlıyorum bu sebeple birkaç kıyafet alacağım.

1. katman olarak şu linkte ki termal içlik takımını kullanacağım : http://www.moroutlet.com/DNS-Termal-Motosiklet-Icligi-Takim,PR-1588.html

2. katman olarak üstüme uzun kollu bir forma(yada kısa kol + kolluk) giyeceğim. Altıma ise rüzgar-yağmur geçirmeyen bir bisiklet pantolonu

3. katman olarak üstüme bir yağmurluk/rüzgarlık alacağım. Bu konuda tam bir karar veremedim . 1. alternatif 2. alternatif 3. alternatif (sitede ki diğer rüzgarlık-montlar da olabilir, fiyatları birbirine yakın.

Aşırı yağmur yağarsa da bunların üzerine bir de sadece yağmur boyunca giyeceğim bir yağmurluk.

Ek olarak yüzüm için bir adet kar maskesi benzeri polar, ayaklarım için de ayakkabının ucuna takılan rüzgarlıklardan almayı planlıyorum.

Nasıl sizce ? 3. katman için tavsiye verebilirsiniz. Kış boyu çok fazla bisiklet kullanacağımı sanmıyorum ancak yine de tamamen uzaklaşmak istemiyorum bisikletten.

Resul Yılmaz bunu beğendi.
  2. Özgür K.

Özgür K. Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    3. katman olarak fiyatı çok uygun olduğundan burada ki rüzgarlık/yağmurluğu satın aldım. Isı olarak pek bir faydası olmaz, yalnızca rüzgarı keser ve su geçirmez. Havalandırma kanalları sayesinde ter de yapmaz. Ancak 3. katman bunu aldığımdan soğuk havalarda ısınma sorunu olacaktır.

1. katman = içlik, 2. katman = forma, 3.katman(hava soğuksa var) = uzun kol termal forma almayı planlıyorum bu katmana, ne dersiniz ?, 4. katman = rüzgarlık/yağmurluk

Sizce üstüm için bu 4 katman yeterli olur mu ?

Altım için de uzun, ısı yalıtımlı, nefes alan bir bisiklet taytı alacağım, üzerine de yağmur-rüzgar geçirmez bisiklet pantolonu.

Herhangi bir yanlışım / eksiğim var mı ?

Yüzüm-başım için kar maskesi şeklinde polar kullanacağım, ellerime ebay de 8 dolara satılan windstopper eldiven alacağım, ayaklarım için de yalnızca ayakkabının önüne takılan rüzgarlıklardan.

3. utku bayburt

utku bayburt Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    yuzunuz icin kar maskesi fazla gelebilir.cok soguk havalarda kullanmayacaksaniz tabi.ben gecen sene buff cyclone diye bir modelini kullandim.kafanin tamamini da sarabiliyor.istanbul şartlari icin yeterli diyebilirim.

http://www.buff-tr.com/c/23/cyclone-buff

4. Sefa

Sefa Alçılı Bünye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    4 katman fazla gelip, lahana gibi bir şekle sokarak hareket kısıtlılığına neden olmaz mı?

İstanbul için; içlik, uzun kol termal forma ve uygun bir mont/ceket (Alt vücut için de yine içlik + tayt + uygun bir pantolon/eşofman) setinden oluşan 3'lü katman yeterli olur diye düşünüyorum.

Ek; yüz için en iyi çözüm, tartışmasız olarak Buff

5. utku bayburt

utku bayburt Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    ben the north face in windstopper larindan aldim.(ust katman icin)hem gundelik hayatiniz hem de bisiklet icin gayet uygun.kampanyalari takip etmek lazim.normalde pahali urunler fakat internette su siralar indirimli urunler cok.takip edip neredeyse yari fiyatina bulunabilir.

6. Kaan GÜNGÖR

Kaan GÜNGÖR Yeni Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    aldığınız yağmurluk yazlık ve sırıksıklam ediyor yani sadece yağmurda giyilebilir.

7. Resul Yılmaz

Resul Yılmaz Aktif Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Aynı üründen bu akşam ben de aldım. Tam olarak nasıl sırılsıklam ediyor biraz daha açık yazar mısınız? Buff tercihleri için de daha ucuz olanları yok mu? Teşekkürler, iyi akşamlar.

8. utku bayburt

utku bayburt Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    bufflarin en ucuzlari 35 lira civarinda.ancak kis icin tavsiye etmem.baharda falan olabilir ancak.cunku tek katman oluyo bu modeller.benm tavsiye ettigim cyclone modelinde cift katman var.dolayisi ile kis aylarinda daha koruyucu oluyor.

9. Resul Yılmaz

Resul Yılmaz Aktif Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Bu arada 2-3 gün içerisinde Decathlon'un kayak bölümüne bereler, boyunluklar ve buff'lar gelecekmiş. İlgilenen arkadaşların haberi olsun.

10. Sefa

Sefa Alçılı Bünye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Buff'ın cyclone modellerini bilmem, kullanmadığım için kıyaslayamam ama polar modelleri kış için birebir.