Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kış Lastikleriniz Hazır mı?

Konu, 'Dağ Bisikleti / MTB / Mountain Bike' kısmında Bisikletli Gezgin tarafından paylaşıldı.

 1. Bisikletli Gezgin

  Bisikletli Gezgin Onursal Üye

  Kayıt:
  3 Mart 2011
  Mesajlar:
  3.626
  Beğeniler:
  4.271
  Şehir:
  Altındağ, Ankara
  Bisiklet:
  Sedona
  Seviye:
  Kış Lastikleriniz Hazır mı?
  Dağ bisikleti tutkunlarını evlerine hapsetmek için artık kardan daha fazlasına ihtiyacınız var!
  [​IMG]

  Dağ bisikletçiliği son birkaç yılda zorlu doğa koşullarından epey etkilendi ve önemli sporcular kendilerini teknik çıkmazlar içinde buldular. Beyaz örtünün üzerinde dağ bisikletlerinin işlevsiz kaldığı, ekipmanların çare etmediği yeni standartların denkleme dahil olduğu bu koşullarda yeni bir hareketin temelleri atıldı. Bu hareketin merkezinde 650b (584 mm) lastikleri ve kış koşullarına dayanıklı donanımıyla yeni bir canavar var. Fat Bike!

  Nasıl bir şeyden bahsediyoruz? Çok geniş lastikler için uyumlu şekilde tasarlanmış, aklınıza gelecek her yerde sürebileceğiniz standart bir dağ bisikleti. Yumuşak araziler için ideal olan bu bisikletler, özellikle çöllerde ve yoğun kar yağışı altındaki bölgelerde tercih ediliyor.  Her şey güzel gözüküyor değil mi? Bisiklet çevrelerinde herkes böyle düşünmüyor. Hatta son dönemlerde bisiklet dünyasındaki en kutuplaştırıcı tartışma konularından biri de bu. Spesifik bir amaca pratik biçimde hizmet eden bu özel bisikletlerin hantal yapısı bazılarını rahatsız ediyor. Buna karşı argüman sunanlar ise bisikletin “herkesi her yere ulaştırma” amacından dem vuruyor ve bu kış bisikletlerini önemli bir kilometre taşı olarak görüyorlar. Teknoloji bunun için yeterli olursa, tek engel insanların bakışını dönüştürmek olacak.

  “Fat Bike” sadece gelip geçici bir heves, son kullanma tarihi olan bir moda mı? Zor koşullarda ayakta durabiliyorlar ama dağ bisikletine özgü o sürüş keyfini veriyorlar mı? Bu konuda biraz daha olumlu veriye ihtiyacımız var. Rocky Mountain ekibi de tam burada yardıma koşuyor. Geoff Gulevich, Wade Simmons ve Brett Tippie, Kanada’nın karlı dağlarına doğru yola çıkıyorlar. Bu yolculuğun ürünü de yukarıdaki harika video.

  [​IMG]

  Sizi görsel bir ziyafetin ötesinde, bundan önce yalnızca kayakçılara ve snowboard sporcularına ayrılmış bölgelerde dağ bisikletçilerinin ne yapabileceğiyle ilgili çığır açıcı bir perspektif bekliyor. Kar, kış, kıyamet! Altınızda bir Fat Bike varsa bundan böyle hiçbiri size engel olamayacak.

  26 ARALIK 2014
  Seetoh Lang
  Kaynak
   
  S. Uzun, erencaner ve Murat T. bunu beğendi.
 2. erencaner

  erencaner Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  23 Şubat 2007
  Mesajlar:
  403
  Beğeniler:
  250
  Şehir:
  İstanbul / Beykoz
  Adı:
  Eren Caner
  Bisiklet:
  Sedona
  Seviye:
  çok iyiymiş.