KIŞ giderken DİKKAT!!

Said Ergöktaş

Forum Demirbaşı
Tepki
197
ha geldi ha gelecek derken kış geldi şimdi gidiyor ama bulduğu gibi burakmadı yolları..

Belediyeler buzlanma kar temizleme çalışmalarında bulunurken kullandıkları greyder ve tuz v.b maddelerin etkisi ile yollar delik deişik..

Ve şimdi karlar erirken ve yağmurlar gelirken o çukurların üzeri su birikintileri ile kapalı..

Aman dikkat diyelim bu birikintilere dikkat etmezsek herhangi bir kaaya serbebiyet verebilir..

Sağlıklı Pedallamalar..

Said E.

Scudo

Said Ergöktaş

Forum Demirbaşı
Tepki
197

:bayrak:
dikkat çekmek istediğim konuya kendim kurban gittim..
çukur meselesini tecrübeyle sabitledim...:)

16.03.2006 saat:16.45 de Gesi bağları civarındaki bir antremanımda yağmur şiddetlenince bir yere sığındık,yağmur durunca tekrar yola koyulduk(heryer çamurlu suydu) ama 20m. sonra üzeri çamurlu su sebebiyle görünmeyen çukura balıklama daldık..:eek:
çok acı bir kaza oldu..ben sağ kalçamı sakatlarken..
birtanecik,güzelim bisikletimde çok fazla maddi hasar çıktı..o kadar ki;

ön göbek dağıldı..:(
arka jant aşırı derece eğildi ve en son baktığımda sadcece bir kaç mil sağlamdı
ön jant(arka kadar olmasa da) eğildi ve millerin çoğu kırıldı..:(
gidonum eğildi..:(
arka attırıcım kullanılmaz halde.. :(
fren sistemi fena... v.b:(

iki gündür topallayarak yürüyok..allahtan kırık-çıkık filan çıkmadı(hem de böyle bir düşüşten)..

şimdi bir şeye daha dikkat çekeyim..düştükten sonra kafamı yere çarptım eğer KASKIM OLMASAYDI BİR DAHA HİÇ BİSİKLETE BİNEMEZDİ..BENİ KASK KURTARDI..

o kadar acı içinde ve dağılmış bisikletle yağmurlu havada,akşam üstü yaklaşık 3 km.(şehrin 15 km dışında) yürümek zorunda kaldım(kimi yerlerde sırtımda bisikletle..):(

ve bu yüzden 24-25-26 Mart 2006 da plandığımız iki kişilik Kayseri-Nevşehir gezisini iptal etmek zorunda kaldık:boese157: (bu geziye çok hevesliydim)

neyse;
her zaman dikkatli olmak gerek..kasksız yola çıkmamak gerek
(K.E.G-Kask,eldiven,gözlük--olmazsa olmazlar )

Hepinize sağlıklı,kazasız pedallamalar..

saygılar

Said E.