Kış gelmeden...

Sedat Arda

Aktif Üye
Tepki
105
İsim
Sedat Arda
Bisiklet
Specialized
Konu yoğunlukla yolbisikleti üzerinedir.

Malumunuz usul usul kış geliyor,bu noktada önerebileceğiniz kış lastiği,giyimi,ekipmanı,ve daha nicesi hakkında bir aklımızdakilerini toparlıyalım...

Scudo

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
içlik rüzgarlık fazladan çorap
tecrübe alışkanlık fazladan dikkat

Sedat Arda

Aktif Üye
Tepki
105
İsim
Sedat Arda
Bisiklet
Specialized
Bu konu planlı bir tur kapsamında da ele alınabilir,günlük ulaşım noktasında da ele alınabilir şahsen ikisini de yapan biriyim

Snr U

Forum Demirbaşı
Tepki
1.230
Bisiklet
Mosso
muhtemelen cevabım beğenilmeyecektir fakat bisiklete binerken elbise falan kasmıyorum yol bisikletine nadiren binsem de yine günlük kıyafetlerimle biniyorum kışın termal içlik kesinlikle şart lastik konusunda bir yorum yapamayacağım çok anladığım bir konu değil fakat kesinlikle cst olmasın
Saygılar

• Beğen
Tepkiler: Sedat Arda

Sedat Arda

Aktif Üye
Tepki
105
İsim
Sedat Arda
Bisiklet
Specialized
Ben de işe gidip gelirken kullandığım daha urban bir yol bisikleti kullanıyorum zaten bu amaçla Trek 1.2 hakeza,ince yanaklı çamurluğa varana kadar ekleyeceğim zaten ancak lastik konusunda genel bir bilgim var marka konusunda da emin değilim,termal konusu zaten olmalı diye düşünüyorum,ancak biraz daha bol kışlık dar kesim bisiklet eşofmanları da görüyorum etrafta bilen,bilgilendirsin

Eren D.

Daimi Üye
Tepki
153
İsim
Eren Demirbaş
Bisiklet
b'Twin
Kışın yol bisikleti için yeni lastiklere para vermek yerine evde duran market MTB'sine idare edecek bir amortisör alacağım. Kışı MTB ile geçirmeyi planlıyorum anlayacağınız :D

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
Hava neredeyse 35 derece, kışlık giyim için biraz erken değil mi?

Yakında bu konuda uzunca bir yazı yazacağım, daha önce yazmış olduklarım hava sıcaklığı 10-12 derece civarına düşene kadar geçerlidir:

(link)

Sedat Arda

Aktif Üye
Tepki
105
İsim
Sedat Arda
Bisiklet
Specialized
Evhamlı insanım ben huzursuz oldum kış ha geldi ha gelecekmişcesine :krktm:, şaka bir yana yazınızı bekliyor,buna da bakıyorum

yuzenis

Üye
Tepki
41
İsim
Enis A
Bisiklet
Diğer
Ben şahsen hazırlıklarımı erkenden yaptım. Ayaklarımın ıslanmaması için kullanışlı bir kılıf aradım. Daha önce aliexpress'ten aldığım Rockbros marka kılıfların önce fermuarları bozuldu, sonra da ortadan ikiye ayrılıverdiler.

(link)

Ben de bunun üzerine alternatiflere yöneldim. Her ne kadar su geçirmez olmasa da en azından ayaklarımı bir nebze koruması için Decathlon'un kılıflarından aldım.

(link)

Decathlon demişken... Buradan bisiklet maskesi, kışlık forma ve içlik de aldım.

(link)
(link)
(link)

Kışı geçen yıl aliexpress'ten aldığım bib tayt'la geçirmeyi planlıyorum.

(link)

Eldivenlerim de yine aliexpress'ten. Aldığım zamanki kurla çok uygundu, artık neredeyse pahalıya geliyor.

(link)

Yağmurluğum Santic. Ben aldığımda 21 Dolar'dı, kur da sanırım 4 TL civarındaydı. Şimdiyse 30 Dolar, alınır gibi değil.

(link)

• Beğen
Tepkiler: hauy ve ocanakci

hauy

Daimi Üye
Tepki
328
İsim
Hüseyin
Başlangıç
2002—03
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
otobüs fiyatları artmışken ben de kış kıyamet günler hariç üniversiteye bisikletle gitmeyi düşünüyorum .Havalar güzelken zaten gidiyorum da soğuk havayı da deneyimleyeceğim. Zaten iyi kötü bisiklet yolu var yani çok az bir kısımda araca maruz kalcam. Bir tane yağmurluğum var ,bir tane kapşonlum onun dışında kışlık tarzı bisiklete uygun ekipmanım yok öğrenci işi tavsiyelerinizi alabilirim. Fakültemde soyunma odamız var , mesafe 7 km.

HIZLI

Üye
Tepki
10
Bisiklet
Kron
bencede güzel bir konu bende okula bisikletle giden biri olarak yaz kış ekipman önemli kışları eldiven lastik vb önerilerinize açığım :D