Kırmızı Işıkta Geçen Bisikletli'nin Sonu ..

Scudo

Melih Çolak

Cyclist ♥
Tepki
3.073
Bisiklet
Scott
direk badozlama tabiri ile süratli bir şekilde yola atlıyor ne sağa bakıyor ne sola üstelik kırmızı ışık yanıyor

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Sağına soluna hiç bakmadan bodoslama dalmış yola. Beyaz aracın soldan yola girdiğini biz buradan görüyoruz. Bu arkadaş fren yapması gerekirken Azrail'e kucak açmış. Geçmiş olsun diyelim, iyi kurtarmış.

Sadettin Z.

Forum Bağımlısı
Tepki
11.769
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Cyclocross
Bisiklet sürmeye giderken beynini yanına almayan ergen kişisinin 'oh olsun' dedirten kazası.

Araca verdiği zararı da tümüyle tazmin etmesi gereken, araç sürücüsünden güzel bir sopa da yemesi müstahak vatandaş.

Emrah Özşahin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.745
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross
gaza gelmiş herhalde araçtan önce geçerim diye. Ben her zaman kırmızı ışıkta dururum. Bazen şoförler ile göz göze geliyoruz. Bakıyorlar el kol hareketi sen hayırdır ne işin var trafikte der gibi oluyorlar ama takmıyorum pek. Türkiye'de hele. Kırmızı ışık yanmasa bile tekrar tekrar etrafı kontrol etmek gerek. Bazen kavşaklarda arabalar ile karşı karşıya geliyoruz. Ben işimi garantiye alıp arabanın arkasından dolaşıp yoluma devam ediyorum. Adam yol veriyor bazen ama bir anlık kararsızlıkla kaza olabilir diye işimi sağlama almaya çalışıyorum.

Bu arada şoför şikayetçi olsa, trafik güvenliğini tehlikeye sokmak suçundan çocuk hakkında işlem yapılır.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
E be kardeşim sana bir şey olsaydı o arabayı süren sürücünün hayatı nasıl olurdu yada EMPATİ yap ve DÜŞÜN.

Her iki tarafada geçmiş olsun. ( bir müsibet bin nasihatten evladır )

Türka¥

Forum Bağımlısı
Tepki
2.271
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Ghost
bu kadar kontrolsüz kavşağa giren herşeye kızıyorum..
araç olur motorsiklet olur bisiklet olur hiç farketmez..
kavşaklar kesişme noktaları ve herkesin yavaşlaması şart!!!!!!

tabi bir de kırmızı ışık yandığı halde direkt dalıyor kavşağa, aferin!!!

• Beğen
Tepkiler: Emrah Demirci

dnz

Üye
Tepki
49
İsim
Deniz
Bisiklet
Peugeot
bısıkletlılerın bızı yok sayıyorlar bıze hıc saygı, anlayıs gostermıyorlar demelerını cok haklı buluyorum ama son zamanlarda gopro ıle cekılmıs nekadar bısıkletlı vıdeosu varsa kurallara rıayet edılmedıgını goruyorum.bu kırmızı ısıklar ne ıcın koyuluyor! sen o trafıge gırdıgın andan ıtıbaren arac gıbı davranmak zorundasın ona olan kural sanada var orada araba yerıne yayada olabılırdı o yayaya carpabılırdı.gecen gordugum vıdeoda yaya yolu doluyken yayaları yara yara gecen bısıkletlı grubu bıle gordu bu gozler.Bisikletciler kendılerıne saygı beklıyorlarsa baskalarına saygı gostermeyıde ogrenmeliler.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Yollar boş olsa bile kırmızı ışıkta daima duruyorum. Ne olursa olsun durulmalı da zaten. Bisikletçiler olarak kurallara önce biz uymalı ve örnek olmalıyız.

Suat Şahin

Aktif Üye
Tepki
54
İsim
Suat Şahin
Bisiklet
Kron
Heh ne kadar Türkiye de bisikletliler göz ardı edilse de biz kurallara uyalım ki yaşanabilecek kazaların bir nebze önüne geçmiş olalım. Belki birilerine örnek oluruz. Bu da bizim farkımız olur.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bunlar hep yetiştirilme tarzı ile alakalı, "kurallar yıkmak içindir" kafası ile büyütülen çocuklar işte böyle kırmızıdan geçer bir arabanın tamponunda soluğu alır, bazen son soluğunu verir, bu genç kardeşi allah korumuş da son nefesini vermemiş.
Oysa yetiştirirken "kurallar önce benim ve çevremdeki herkesin daha düzenli ve güzel yaşaması için var" mantığı ile çocukları büyütmek lazım.
Ben tüm kırmızı ışıklarda dururum, gecenin 12si bile olsa dururum, bisikletle de dururum arabayla da dururum, çok defalar yayaya yol verdiğim için arkadan korna ile uyarıldım. Ama kurallara uymak lazım. Bunlar bizim için var.
Örneğin, benim 7,5 yaşındaki kızım arabaya biner binmez kemerini takar, yoldan karşıdan karşıya geçmeden önce durur yolu kontrol eder, kırmızı ışığı görünce durmam için beni uyarır.

Klişe bir lafla bitireyim: Kurallara uyalım uymayanları uyaralım. Yaşamla ölüm arasında bir kesintisiz çizgi veya bir ışık vardır, unutmayın. Uyaranlara uymazsanız imamın selasını duyar akrabalarınız!!!

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.283
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
O yokuşta otomobille bile seyrederken dikkat etmek gerekir ki, bisikletteyken pür dikkat olmak gerekir. Lakin ışıklar bir anda yanıyor ve kısa aralıklı.
Bu kaza tamamen bir cehalet örneği olmuş.
Orada bir yaya karşıdan karşıya geçiyor olabilirdi. Bir kaza ve yaralanma halinde hem adamı bitirdin hem de kendin bittin.
Umarım kazayı yapana ve videoyu izleyenlere bir ders niteliği taşır bu olay.

• Beğen
Tepkiler: Melih Çolak

Çağrı Soylu

Forum Bağımlısı
Tepki
686
Bisiklet
Focus
Umarım araç sürücüsü peşini bırakmayıp hakkında işlem yaptırır ve zararını da tazmin eder.

• Beğen
Tepkiler: Melih Çolak

Elbrus

Daimi Üye
Tepki
148
İsim
Atakan
Bisiklet
Carraro
video açılmıyor bende o_O

mzerenoglu

Daimi Üye
Tepki
197
İsim
mehmet
Bisiklet
Salcano
Araba kullanırken,zaten durur mantığıyla önüme hunharca atlayan yaya,bisikletlet,minibüs, taksi uyuz oluyorum, millet olarak hayvanlık kanımıza işlemiş(sözüm meclisten dışarı). Yok hani kırmızı ışık yanan bi yayaya çarpsam benim bi suçum olmasa bile vicdan azabından çektiğim acı bana bi ömür yeter. Umarım her birey bir gün uyması gereken kurallara uyar. Birde bisiklet kullanırken daha çok sinir olduğum bir şey, arabalarımızda sinyal kolu denen o çubuğu kullanın!!!!! Adam düz gidecek sanıyorum hız kesmiyorum birden önümden sokağa dalıyor, o çubuk senin bi taraflarına fantezi yapman için değil, gideceğin yönü çevrendekilere bildirmen için var.Konuyu biraz saptırdım belki ama hazır yeri gelmişken içimi dökeyim dedim.