Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

kırılan veya çatlayan kadrolar....

Konu, 'Kadrolar' kısmında yavuz tarafından paylaşıldı.

 1. yavuz

  yavuz Aktif Üye

  Kayıt:
  23 Mayıs 2006
  Mesajlar:
  141
  Beğeniler:
  95
  Şehir:
  istanbul
  Seviye:
  bir sorum olacak...üretici firmalar bu kırılan kadrolara nasıl bir garanti veriyor?..yani bazı firmalar ömür boyu garantisi var diyor ama:mesela trek,kron falan..neye dayanarak ömür boyu garanti veriyor...yani benim kadro çatlasa veya kırılsa üretici deseki kullanıcı hatası,bende tüketici haklarına gitsem nasıl bir sonuç olur?.
   
 2. behcetatinc

  behcetatinc Bisikletkolik

  Kayıt:
  18 Eylül 2004
  Mesajlar:
  1.382
  Beğeniler:
  1.387
  Şehir:
  İstanbul
  Seviye:
  Aynı özellikleri taşıyan birçok davanın farklı sonuçları olduğunu göz önüne aldığımızda, sizin bu sorunuza kesin bir cevap verilemez diye düşünüyorum. Ancak müşteri memnuniyetine ve sürekliliğine önem veren firmaların, hatanın gerçekten imalatta olması durumunda itiraz edeceklerini ben sanmıyorum. Birebir yaşadığımız için Fatih'in kadrosunu ( Trek ) örnek gösterebiliriz. Bu arkadaşımız bisikletini son limitlerde kullandığı halde çatlayan kadrosu sorun çıkarılmadan değiştirildi.
   
  yavuz bunu beğendi.
 3. HaliliOzturk

  HaliliOzturk Onursal Üye

  Kayıt:
  3 Temmuz 2005
  Mesajlar:
  7.282
  Beğeniler:
  9.881
  Seviye:
  Yanal bir darbe olmadan kadrolara garanti veriyorlar diye biliyorum. Yani kullanım esnasında normal koşullarda kadroya yük binecek bir yerden kırılırsa kadro garanti dahilinde. Örneğin bir yerden atladınız, gitti kadro alt-arka boruların birleşme yerinden kırıldı/çatladı (Genelde buradan gidiyor kadrolar, Allah korusun :)). Ancak örneğin bisikleti düşürdünüz o da gitti bit kayaya vurdu. Ön-alt boru göçtü içine, işte bu garanti dahilinde değil sanıyorum. Çünkü normal koşullarda olmayacak bir şey gelmiş kadronun başına.
  Bir de kimi üreticiler yarışları garanti kapsamının dışında tutuyorlar. Ancak bunu nasıl tespit ediyorlar işte onu ben de bilmiyorum :).
   
  yavuz bunu beğendi.