Kırık eski yol bisikleti maşası

Tepki
31
Merhabalar,
Az önce şehrimde gezerken eski bir yol bisikleti buldum. Gayet düzgün görünüyor. Ancak tek kusuru maşasında çatlak var, kumaş yırtığı gibi diyebilirim. Çatlak yaklaşık 1cm veya daha az tam olarak maşa ile kadronun birleştiği yerin az altı, resimde kırmızı ile işaretlediğim yer. Hep yol bisikleti kadrolarını maşası ile birlikte satıyorlar. Oldu ki o kısmı tamir ettiremedim ya da tamir den verim alamadım. Başka yol bisikleti maşası takabilir miyim. Verimli olur mu? Yardımınız için şimdiden teşekkür ederim.
http://a1107.hizliresim.com/11/7/30/6304.jpg

Scudo

sadık özer

Forum Demirbaşı
Tepki
158
Bisiklet
Beldeyama
ürün metal olduğu için kaynak tutar diye düşünüyorum umarım siz tatmin olursunuz aksi halde izinde değiniz gibi genelde kadro set olarak satılıyor verim meselesi ise tamamen şansınıza kalmış gerçi ölçülerinden anlayan biri varsa gerekli tavsiyeyi yapabilir

• Beğen
Tepkiler: İrfan Yılmaz
Tepki
31
Yorumunuz için teşekkürler. Aslında bisiklete profesyonel anlamda binen birisi değilim. Uzun yola gitmiyorum. Ben eski bisikletleri revize etmekten hoşlanıyorum. Sanırım benim gibi bisiklet ile çok fazla yol yapmayan birisini, maşayı tamir etmek ya da uygun bir maşa ile değiştirmek tatmin eder.

Tepki
1
uygun bi maşa takmak bana kalırsa daha iyi olur ben olsam kaynak yaptırsam aklım orada kalır acaba çatladımı çatlıcakmı vs benzeri o yüzden maşayı değiştirirdim.

• Beğen
Tepkiler: İrfan Yılmaz
Tepki
31
bende öyle yaptım yeni maşa aldım. lastiklerimi 28 e çevirmeme rağmen, maşa bulana kadar göbeğim çatladı. fren deliklerini kendim deldim vs.:)