Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

kiralık bisiklet

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında mavinehir tarafından paylaşıldı.

1. mavinehir

mavinehir Kıdemli Üye

Seviye:
    merhaba arkadaşlar
    biskletle aramın nasıl olduğunu öğrenmem için önce kiralık bisklet kullanmak istiyorum.üsküdar,çengelköy,çakmak civarında bildiğiniz kiralık bisiklet işi yapan yer biliyormusunuz.boşuna sıfıra para yatırmak istemiyorum denemek için.

2. Halil EROĞLU

Halil EROĞLU Aza

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bisiklet kira işi araba kira işi gibi olmuyor. Bu ne demek oluyor peki? Şu demek: Satın alacağın makul fiyatlı binilebilir bir bisiklet 600 ila 1300 lira arasındadır. Bunun üstü fiyat kalite ve lükse kaçar, altı fiyat ise konfordan ve kaliteden taviz anlamına gelir. Şimdi sen bisiklet kiralamak istiyorsun. Bisiklet kiralayan yerlerdeki bisikletleri incelersen genelde 200-300 liralık bisikletler olduğunu görürsün. Sana uygun kadro boyunda bisiklet vermeyebilirler, sele ve gidon ayarı sana göre olmayabilir. Bisiklete bineyim diye bir hevesle çıktığın gezinti sonunda senin için hüsranla sonuçlanabilir. Bunlar şahsi gözlemlerimdir. Eğer hakkıya güzel bisikletleri kullanıcıya kiralayan firma varsa tebrik ederim. Ama onlar için riskli olan bu iş hiç de mantıklı değildir. Düşünsenize saati 10 liraya kiraladığınız bisikletin 1000 liralık bir bisiklet olduğunu. Verilen sahte bir kimlikle dolandırıcılar tüm güzel bisikletleri toplarlardı piyasadan. Saçma gelebilir ama olağan şeyler bunlar...

3. mavinehir

mavinehir Kıdemli Üye

Seviye:
    Doğru diyorsun Halil.Aslında ben uzun bir dönem için düşünmemiştim.Sadece kullanma durumumu görmek istiyordum.Bir zaman önce aldığım bisikleti trafikte kullanamadığım için birisine vermiştim.Gerçi ozamanlar kadro boyu filan bilmiyordum.Durduğumda ayalarımı yere zor koyuyordum.Şimdi sürebilirlik durumumu görmek istiyorum açıkçası.Yoksa bir hevesle alıp kenara koymak var bir de...Gerçi satabilirim sonra ama işte...