Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kiralama İçin Uygun Bisiklet Öneriniz

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Recep G tarafından paylaşıldı.

1. Recep G

Recep G Aktif Üye

Bisiklet:
    Santos
    Seviye:
    Merhaba herkese iyi akşamlar. Yazlık tatil yerinde bisiklet kiralama yeri açacağım. Bunun için dayanıklı bisikletlere ihtiyacım olacak.
    2-3 sene başka bir bisiklet kiralamada çalışmıştım. Bazı bisikletlerde çift jant vardı. Veya ben öyle sanıyorum bilmiyorum ama sahibi çift jant, asfalt lastiği diyordu. Bende bu jantlardan olsun istiyorum. Patlak lastik oranını en aza indirmek için.
    Koltuk da önemli bir faktör. İnsanlar 1 saat kiralıyolar koltuğu darsa haliyle acıtıyo ve şikayette bulunuyolar. Geniş, rahat koltuk olması müşteri memnuniyeti için daha önemli olacaktır benim için.
    Vites konusunda; belediye fazla hız yapılmasın diye ağır devri yasaklıyo. Bu yüzden bisikletlerde ön attırıcı olmayacak. Arka attırıcılardan da en alttaki dişlilerin 2 veya 3'ünü kitleyeceğim. Ama yokuşların rahat çıkılması için hafif olan viteslerde kolay yokuş çıkılması lazım.
    Çamurluk istemiyorum, çok sorun çıkartır.
    Parça alıp toplamayla uğraşmak istemiyorum. O kadar zamanım yok maalesef.
    Fren olarak diskli istiyorum ama olmasa da olur. Yada siz hangisini tercih edersiniz?
    Fiyatları ne kadar olur?
    20-25 adet alacağı sanırım. Tecrübeli arkadaşlardan öneri bekliyorum. Hayırlı geceler.

2. Mustafae

Mustafae bekleyen seyyah

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Recep Bey kıriterler de bir hayli fazlaymış:D Siz en iyisi toplayın..

3. Recep G

Recep G Aktif Üye

Bisiklet:
    Santos
    Seviye:
    Yorumunuz için teşekkür ederim Mustafa Bey.
    Acaba istediğim özelliklerde imalat yaptırabileceği bir yer var mı? Daha mı pahalıya gelir?
    Şu koltuk olayı çoğu yeni bisikletlerde sıkıntı. Geniş rahat koltuk yok hiçbirinde. Onu sonradan takabilirim belki.
    Önemli olan jantlar ve sağlamlık. Çünkü hor kullanan olucak, elden ele birçok kişi kullanıcak.

4. Mustafae

Mustafae bekleyen seyyah

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Rica ederim.İmalat yaptırabileceğiniz bir yer olarak bilemiyorum ama büyük bir bisiklet mağazası ile görüşün zaten toplu alım yapacakmışsınız anlatın onlara selesini lastiklerini vites sistemini ben onlar toplar diye düşünüyorum.Çünkü sizin kriterlere göre biraz zor.Siz de haklısınız sonuçta para bağlıyacaksınız ama onun da prosedürü var bisiklet tesliminde zarar var ise kiralayan tarafından karşılanır.

5. Yunus Emree

Yunus Emree Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Belediye bisikletin kiralık olup olmadığına ne bakıyor ki?
    Ya da şöyle sorayım, siz bisikleti alıp dükkan açtığınızda adamlar ön aktarıcı olup olmadığına bakıp mı onay veriyor?

6. Mustafae

Mustafae bekleyen seyyah

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Türlü saçmalıklar ve zorluklar yani bir işimizi de tanıdık olmadan halledelim ..

HTC Wildfire S A510e cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

7. Recep G

Recep G Aktif Üye

Bisiklet:
    Santos
    Seviye:
    Bisiklet kiralayabilmem için ticari bisiklet plakalarından ve kiralama ruhsatından almam gerekiyo. 2 senedir bununla uğraşıyorum. O semtteki bisiklet kontenjanı dolu diye vermiyorlardı. Geçenlerde yeni kontenjan açıldı ve vereceklerini söylediler. Bu yüzden belediyenin koyduğu kurallara uymam gerekiyo. Sadece ben kiralamıyorum, 5–6 dükkan daha var kiralayan. Kurallara uymazsam şikayet edecekler. Zaten önümü kesmek için baya uğraştılar.
    Bisiklet konusunda hepsi istediğim gibi olması gerekmiyo. Bahsettiğim ön arttırıcı varsa sökerim mesela. Veya koltuğunu sonradan değiştirebilirim.
    Zaten yarısını erkek yarısını bayan alacağım. 1 veya 2 tane de çiftli düşünüyorum. Öncelikli isteğim belirttiğim gibi bisikletlerin sağlam olması.

8. Murat B.

Murat B. Forum Trolü

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Göbekten 3 vitesli sistemler var; 8'li ya da 11'li göbekten vitesler gibi pahalı değiller, sağlamdırlar, az bakım isterler. Fazla vites oranı sunmadıkları için Hollanda gibi dümdüz ülkeler dışında pek tercih edilmezler ama belediyenin kuralları gereği oranlar düşük olacaksa küçük bir aynakol ile kullanılabilir diye düşünüyorum. Fakat bunlar genelde kontra frenli oluyor, ona dikkat edilmeli, yoksa çok lastik masrafı çıkarabilir.

9. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    salcano ng 750-650-450
    fiyatıları 500 ila 700 tl arasında.
    V fren daha mantıklı olucaktır
    bakımı kolay , parçası ucuz.
    ön aktarıcıyı sökün sadece.
    böylece aynakolda kimse zinciri arttıramasın.

Recep G bunu beğendi.
  10. Recep G

Recep G Aktif Üye

Bisiklet:
    Santos
    Seviye:
    Teşekkürler yardımlarınız için. Galiba özel toplattırıcam, çünkü pahalıya gelicek böylesi ve istediğim gibi olmicak.
    Özel yaptırabileceğim bir yer var mı acaba bildiğiniz?