Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kinesio Tex Tape nasıl kullanıldığı hakkında bilgisi olan var mı?

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında Cem Unden tarafından paylaşıldı.

1. Cem Unden

Cem Unden Onursal Üye

Seviye:
    Spor müsabakalarında gördüğünüz şu renkli bantlardan bahsediyorum . Bisiklet camiasında henüz görmedim ama tenis , voleybol vs. sporlarda bayağı kullanılıyor . 5cm x 5mt 'lik bantlar 35TL civarı . Boyun , kas vs . ağrılarda çok faydalı oluyormuş.

http://www.kinesiotaping.com/

http://www.spinabifidaturkey.com/smf/index.php?topic=5797.0

Kinesio Tex Tape nasıl kullanıldığı hakkında bilgisi olan var mı? Çok teknik bilgi mi gerektiriyor ? Daha önce kullanan var mı ? Faydasını görenler kimler?

2. Fırat Dizman

Fırat Dizman Onursal Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    araştırdığım kadarı ile olay efsane çıkacak çıkacak gibi,kesin bir şey yok,hatta pek etkiside yok çıkan araştırmadan,tabi şu sorulabilir,çok kişi yapıyor,ben doğruluğunu bilmemekle beraber şöyle cevaplayabilirim,herkesin bildiği genelde doğru olmuyor zaten.

Cem Unden bunu beğendi.
  3. berk öndül

berk öndül Aktif Üye

Seviye:
    Yazın Tdf' de oldukça kullanılmıştı hatta hatırladığım kadarıyla Cadel Evans'ta kullanmıştı bir ara.Bence bi faydası vardır bu kadar kullandıklarına göre.

Cem Unden bunu beğendi.
  4. binRR

binRR Onursal Üye

Seviye:
    Bildiğimiz yakı gibi birşey bu sanırım:) özellikle sırt bölgesindeki tululmalar için kullanılır:)

5. Fırat Dizman

Fırat Dizman Onursal Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    örneğin ben yararlı yada zararlı demiyorum,faydası var yokta demiyorum,araştırma sonucum ,kullanlar dahil çok net değil,sadece
    france turunda değil,atletizmden tenise birçok dünya şampiyonalrında kullanıldı.belki sen hatırlamazsın ama,1990lı yıllarda moda olan burun bantları vardı,geldiği hızla kayboldu gitti,şimdi tekrar canlanmaya çalışıyor,elit bir sporcunun televizyonlar önünde birşey kullanması çok önemli,bütün gözler ondadır,çok dikkat çekicidir,büyük reklamdır,doğrudur yanlıştır,bu diğer insanlar için refernastır üretici firma için ,bak dünya şampiyonları takıp müsabkalara çıkabiliyor ve ardından pazarlama satış.örn bu ülkede beslenme uzmanları,hiç utanmadan bildiğimiz doymuş yağların faydalı olduğunu çıkıp reklamlarda söyledi
    ,doğrumuydu peki,tabiki bu aynı şey değil,bunun faydasını zaman gösterecek,ayrıca kendi kanatim,psikolojik etkiden fazla birşey yok,temel esası kaslardan çok ,eklem,kas ve tendonların bağlantı yerlerinde hafif bir destek olarak görüyorum.ama yarın bir çıkar ,sakatlıklarda %20 etkiliyor der,kabul ederiz.