Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kimlerin hangi marka kadrosu nasıl kırıldı?

Konu, 'Kadrolar' kısmında mcaliskan23 tarafından paylaşıldı.

1. mcaliskan23

mcaliskan23 Bisikletkolik

Seviye:
    Kadro kırılması sonucu ciddi tehlikeler atlatıldığını duyuyoruz, acaba hangi kadrolar hangi şartlarda kırıldı? Öğrensek iyi olur....

d.berkay ve darknessbug bunu beğendi.
  2. mcaliskan23

mcaliskan23 Bisikletkolik

Seviye:
    Deneyimlerini paylaşacak arkadaşlar ayrıntılı bilgi verirlerse daha aydınlatıcı olur.

darknessbug bunu beğendi.
  3. borab

borab Forum Demirbaşı

Seviye:
    sene 2005
    Yol bisikleti kullananlar tanırlar milli sporcu Mustafa Güler'i. Kendisi Bisan da çalışıyor. O sene 16" mtb kadrolar getirttmişti arkası tek parça monostay (SEDONA'nın getirttiği beyaz bisikletin arka yapısıyla birebir aynı)

Kırmızı siyah renkli bi kadro aldım. yaz sezonu boyunca kullandım. Bigün Karşıyaka Seda bisiklette gitmiştim orada Bülent abi ile konuştuk arkadaşlarla muhabbet ettik derken benden yaşça büyük birisi bu kadrolar nasıl rigit mi çok esniyo mu? diye sordu.
    Sonra şunu yaptı sağ eli ile koltuğu, sol eli ile gidon'u tuttup bisikleti biraz aynakol tarafına doğru yatırıp, sağ ayağı ilede sol pedalın üstüne çıkıp kadroyu aynakol tarafından esnetti........ Çatır çatır bisikletten ses geldi aha dedim gitti kadro.
    O an bişey olmadı herkeze iyi günler dedim ayrıldık arkadaşla ordan ama daha 2-3 km gitmeden yol alırken kadrom aşağı doğru çöktü bi baktık " Maşa yatağı ile alt borunun birleştiği yerden atkının hemen sonlandığı nokta sanki testereyle kesilmiş gibi ikiye ayrıldı"
    Geriye döndüm herkez hayret etti kadromu esneten arkadaş orada değildi ama kardeşi oradaydı yapacak bişey yok dedi aynı kadrodan bitane satın alıp bana verdi. Ben artık bu kadroya güvenmiyorum aynı fiyata başka bi kadro alalım desemde bunu almassan olmaz dedi.
    Yeni siyah kadromu topladım ama daha sonbahar çıkmadan kadro aynı yerden çatladı meğerse kadrolarda sorun varmış malzemesi çok sert, hafif bi kadroydu ve atkının yapısı farklıydı alt boruya çok dik kaynatılmıştı. Önden aldığı darbeler sonucu atkı alt boruya destek olması gerekirken zarar veriyodu. atkını sonlandığı uç alt boruyu eziyordu..........
    Bu sefer Bisan a gittim Mustafa GÜLER'e bi dilekçe ile kadroyu teslim ettim 3 hafta sonra bana başka bir kadro vermişlerdi.

Baya uğraşmıştım.

4. Mustafa İçdağ

Mustafa İçdağ Bisikletkolik

Seviye:
    Borab, anlattığına göre kaynak demişsin. Kadro Aluminium borumuydu?

darknessbug bunu beğendi.
  5. Nevzat KÖSEOĞLU

Nevzat KÖSEOĞLU Onursal Üye

Seviye:
    bende de no name kadro vardı alımınyum bi kadro o kadroyla kapadokya yarısına gittim baya yorulmus kadro yarıstada zorlarınca halı kalmadı son gunlerını yasıyosu yarıstan sonra eve donduk 1 hafta sonra aldım bisikleti dısarı cıktım sahılde gıderken kadronun alt borusu destek yerınden koptu tamamen koptu eve goturene kadar ust boruyuda ben kopardım kadro hala duruyor 2 parca on ve arka olarak :D

darknessbug ve mcaliskan23 bunu beğendi.
  6. borab

borab Forum Demirbaşı

Seviye:
    evet alu kadroydu.

7. cannn3715

cannn3715 Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    kayseride kadro kıran çok arkadaşlar amoeba hussar kadroyu ikiye bölen arkadaşımız var gökhan sedona sd 721 kıran var ve sedona sd 771 kıranımız var :Damoebayı gökhan 771 i furkan 721 i de ekrem arkadaşımız kırdı :d bilginize hatta 771 i kıran furkan forumda sormuştu kaynak tutarmı die belki bilirsiniz:D

darknessbug ve mcaliskan23 bunu beğendi.
  8. maxicef

maxicef Kıdemli Üye

Kayseri Bi orada Bi burada Temmuzda Türkiy
    Seviye:
    evet o şahsiyet ben mi oluyorum ne :D

darknessbug ve cannn3715 bunu beğendi.
  9. cannn3715

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    ewet maxicef bildin :D sen oluyorsun sedona 771 hakkın rahmetine kavuştu :S güzel kadroydu ama şimdiki trek 3900 daha çok yakıştı ve iyi oldu senin için ;)

darknessbug ve maxicef bunu beğendi.
  10. ujur

ujur Bisikletkolik

Seviye:
    izmirde de tekteker ali isimli arkadaşımda bostanlı rampalarda sedona sd 771 i kırmıştı maşanın girdiği yerin biraz aşağısından. kadro iki parça olmuştu. kadroyu değiştirdi 1 ay sonra değiştirdiği yeni kadroyu yine aynı yerden kırdı. bu sefer kadroyu aldığı yer değiştirmedi alide sanayide kaynak yaptırıp kullanmaya başlamıştı. eskisinden daha sağlam olmuştu ancak 50 kg lik aliye kaynakta dayanmadı ve sedona sd771 i tekteker ali 3 kez kırmış oldu :D

omeremmi, darknessbug ve borab bunu beğendi.
  11. ismailbay

ismailbay Aktif Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:

12. cemalcekliler

cemalcekliler Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Bu kadronun kırılma hikayesini açıkca çok merak ettim. Acaba amacı dışında mı kullanıldı yoksa gerçekten dayanıksız bir kadromuydu? Bu kadroyu çevremde çok kullanan var, uyarmak lazım.

13. Mustafa İçdağ

Mustafa İçdağ Bisikletkolik

Seviye:
    Arkadaşlar bu resimlere birazda detay eklerseniz, nasıl oldu, kazadamı kırıldı vs.
    Böylece okuyanlar biraz daha bilgilendirilmiş olur.

14. borab

borab Forum Demirbaşı

Seviye:
    merakla bekliyorum

15. TheCarpediem07

TheCarpediem07 Forum Bağımlısı

Seviye:
    Geotech team hakkında bilgisi olan varmı yada kaza geçirip kıran var mı

16. Abdullah Hakkı

Abdullah Hakkı Bisikletkolik

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    bianchi stratos sf çelik kadromun fren bacaklarıyla ugraşırken pivot yerini kırdım :D ve böylece pivotları sert oyuncaklarla kurcalamamak gerektiğini anladım

17. Nevzat KÖSEOĞLU

Nevzat KÖSEOĞLU Onursal Üye

Seviye:
    sene 2005 noname kadromla hareket yaparken furçun alt tarafından bir çatırdama geldi ve alt tarafına baktıgımda testereyle yarmış gibi bir çatlak vardı ve bi arkıya 50 ytl ye satmıştım:D

18. Servet Gungoren

Servet Gungoren Kıdemli Üye

Seviye:
    kaldırımda yavaş yavaş giderken kırıldı celbino marka orta göbeğin dibinden kırıldı

mcaliskan23 bunu beğendi.
  19. bisikletletçi52

bisikletletçi52 Forum Demirbaşı

Seviye:
    abi bu kadroları ne yaparken kırıyorsunuz bende kron xc 500 war modifiyeli ben 2 metreden atladım kırılma namına bişey yok galiba sizde war biyeş yada ben kırmasını bilmiyom

20. cannn3715

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    :Darkadaşlar amoeba hussarı daha önce dediğim gibi gökhan kırdı 85 90 a yakın kilosu var :Dyan zıplıyordu iki teker oldu yere g. üstü oturdu:Dkadro ikiye ayrıldı galiba oturak borusunun ordaki kaynaktan gitti devamındada maşanın bağlantı yerinden kırıldı al taraftaki destek bitim yerinden kırlmış oldu:Dumarım aklınıza takılan bişe yoktur hayalinizde siz canlandırın artık;):D

mcaliskan23 bunu beğendi.