Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

kimler solak aramızda?

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında murex4951 tarafından paylaşıldı.

1. murex4951

murex4951 Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar solak olanlar kendilerini ve solak olmanın avantaj ve dezavantajlarını belirtebilirler mi?mesela ben sağ elle yazı yazıyorum ama raketi sol elle tutuyorum,basketi yine sol elimle atıyorum.makası sağ elle kullanıyorum,dart atacağım ve gitarı tuttuğum zamanda solaklar gibi tutuyorum.karışık benimki hiçbir duruma girmiyorum:) kaşığı sağ elle tutuyorum,onda da bir değişiklik yok.piyasada solaklar için özel üretim mallar var mesela,solak olupta bazı malzemeleri kullanmada zorlananlar var mı makas gibi.cevaplarınızı merakla bekliyorum.

sniper bunu beğendi.
  2. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:

Olmaz mı?...Sağdan işleyen bir trafik sistemi solak bisikletçilerin yaşadığı en büyük zorluklardan biri olsa gerek. Sağ tarafı sürekli kollamak zorunda olmak, aynakolun, rublenin sağda olması :rolleyes:, ve daha neler neler...Peki benim merak ettiğim bir şey var: Her spor dalında solakların avantajlı olduğu söylenir. Peki bisiklette böyle bir avantaj hiç var mıdır acaba?...

sniper bunu beğendi.
  3. Fatih Buzgan

Fatih Buzgan Onursal Üye

Seviye:
    Ben de bir solakım, şimdiye kadar birçok durumda solak olduğum için kendimi şanslı gördüm.Bazı aletleri kullanırken solak olmak farklı oluyor da yine de karşılaşılan durumlarla ilgili görüşüm şanslı olduğum yönünde.

sniper bunu beğendi.
  4. Fatih Buzgan

Fatih Buzgan Onursal Üye

Seviye:
    G3 ile 3 atış yapmıştım :) onda da sol elle atış yaptırıyorlar.Bu yüzden sıkıntı çekmedim :)
    Ama G3 fena tepiyor :) bazılarının göz çukurları morlaşmıştı :)

5. çağatay_çankaya

çağatay_çankaya Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    ben solak'ım:D ama sadece yazıda solağımdır yemek yerken kaşığı filan sağ ile çok iyi kullanırım..

6. Genar Batur

Genar Batur Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    bende solağım. herşeyimi sol elle yapıyorum bir tek akordiyonu sağ elle çalıyorum. sağ el parmaklarım daha hızlıdır o yüzden. solaklığın bir avantajı var mı bilmem ama hep daha akıllı falan dediler ama ben inanmıyorum. dezavantajları ise kamera ve fotoğtaf makineleri sağ el kullananlara göre yapılıyor. bi keresinde yeğenimin sünnetinde kamera kullandım kolum iki gün ağrıdı. onun dışında bazı mouse modelleri sağ el kullanıcıları için özel yapıyor bu kötü olabiliyor.

7. lepidoptera

lepidoptera Forum Demirbaşı

Seviye:
    Ben iki elimide kullananlardanım ancak yazı yazma dışında.Annem sol elle yazı yazmamı engellemeye uğraşmış ve bu konuda başarılı olmuş.Yazma dışında heriki elimide kullanabilmekteyim:Babamda benim gibi genetik mi diye ailecek düşünmekteyiz:)

8. Burak Taha

Burak Taha Kıdemli Üye

Seviye:
    Valla ben kaşığı sağ elle tutuyom ama ekmeği sol elle yiyiyom..Resimi iki ellede çizebiliyorum..(nasılım)..:D:D:D

9. vanpir817

vanpir817 Misafir

Ben de solağım arkadaşlar Ben ce cok avantajı
    Orneğin yazı yazarken sağ elim yoruldumu
    Sol elimi kulanıyorum
    Cok avantajlı say say bitmez