kimin federasyonu?

adm coach

Daimi Üye
Tepki
537
@WOLF THE BLACK

Haklısınız'da
Örnek vermeye kalksam, yaz yaz bitmez....ve olay sadece boks'ta değil,,,mücadele ettiğiniz kişi yada kişilere, fiziksel zarar başta olmak üzere bir çok zarar veriyorsanız,,,bu türlerin hepsinin spordan soyutlanması gerekir...ama sonuçta,,bisiklet sporunda ve bir çok sporda ölümle sonuçlanan kazalar oluyor...Konu şimdi dağılabilir...konumuz bu değil aslında,,,,
Harcırah konusu,ben bolu yarışına gelmedim..konuyu açan arkadaşın açıklamalarına gelince,Hak veriyorum...Ancak sözlerimi yineliyorum..bu sistemin çözümü yok,,, 2 sistem vardır. %20 barajı veya bitiren yarşçıların % 65'i .....şayet bu yarş için,%20 barajımı uygulandı,yoksa %65'inemi ödeme talimatımı verildi..bilemiyorum..bunun yarışma talimatında belirtilmiş olması lazım...federasyon,yönetmeliğine almış olduğu bu 2 kuraldan birisini uygulamıştır..,yani ya %20 baraj cezası uygulanacak,yada Bitirenlerin % 65 ine ödeme yapılacak....ve bildiğim kadarı ile Maraton yarışı gibi bir yarışta %65 ödeme planı yapılamaz...zaman barajına takılan sporcularda aynen diskalifiye edilmiştir..sporcu sayısındaki düşüklük ve geçen zaman söz konusu olduğunda,bitiren ilk sporcudan sonra diğer sporcuların gelmesi saatler alacağından...ilk zaman diliminden sonra aradaki farkın hesabına göre sporcular yarış dışı kalmışlardır..bitiren sporcu sayısı tek olunca ilk 3 sıralama..zamana takılan en son sporcudan itibaren klasmanda yerini alır..bu safhadan sonra ödeme işlemi tamamı ile insiyatife kalır...onun için DNF ve DNS leri fazla kafaya takmayın(ödemeleriniz yapılırsa tabii)...onun için hep birlikte sakin olup,farklı platformlarda farklı çatışmalara maruz kalmayalım...Ali Gülcan..öpüyorum seni..

• Beğen
Tepkiler: sprint
Scudo

yarışcı 3

Daimi Üye
Tepki
94
@WOLF THE BLACKÜstündeki insan olmadıktan sonra istiyorsa her yeri altından olsun.

Sen benim yaptığım antrenmana eğlence diyorsan,gezme tozmak için yapıyor diyorsan ben sana orada dur derim.

Yaşın kaç bilmiyorum ama sen bu zamana kadar Saygı kelimesinin baş harfini öğrenememişsin ve burada Türkçe nin yazımı ile ilgili bi ton laf geveliyorsun.Sen bu işi sevmiyorsan bu foruma bile üye olmasaydın.Çünkü bu forumun senin gibi insanlara hiç mi hiç ihtiyacı yok.

Tartışma ortamı yaratmak istiyorsan git çoluğun çocuğun takıldığı forumlara.

Orada çok ii tartışırsın.

Arkadaşlar şu şahısa rica ediyorum bişey yazmayın.

Tartışılacak insan değil...!

nuriaktürk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.394
@yarışcı 3

arada çıkıyor hep böle ortamı geren geri kişler bakalım altından ne çıkacak merakla takip ediyorum konuyu.

• Beğen
Tepkiler: yarışcı 3

İsmail Ağıllı

Forum Bağımlısı
Tepki
833
Konuyu merakla izliyordum o kadar yazılacak değinilecek konu varken durum nerelere gelmiş hiç kimse Türk bisikleti nasıl daha ileri gider, durumu ne yaparsak düzeltebiliriz diye düşünmüyor hep kavga gürültü spor ruhlu kişilere yakışmıyor.

Federasyon hakkında söylenecek o kadar şey var ki aslında hiç kimse işini doğru dürüst yapmıyor yapan kişileride kaçırdılar.

Federasyon hakkında hiç bir şey yazmıyacaktım ama yazmam lazım Ürgüp Dağ Bisikleti Yarışı Sonuçlarında ismim yok cip olmasına rağmen federasyonu aramaktan telefon faturası ikiye katlandı yüz yüze konuştum sonuçlarda hala ismim yok, bu benim emeklerime yazık günah değil mi? ben ne için güneşin altında saatlerce pedal bastım çok yazık.

Arkadaşlar yaptığımız spor her açıdan zor bunu hiç kimse küçümsüyemez ben çalıştığım için gece saat 03,00 da yatıyorum sabah 06.00' da kalkıyorum ve antreman yapıyorum bu aylarca sürüyor döktüğümüz parayı hiç konuşmuyorum.

Kişiler düşünebilir kimseyi zorla bişey yaptırmıyoruz diye ama bu zihniyetle giderse bisiklet yarışı diye bişey kalmaz.

Herkezin fikir ve düşüncelerine sonsuz saygı duyuyorum.
Teşekkürler.

BSD-Murat

Aktif Üye
Tepki
334
Federasyon için söylenecek o kadar çok şey varki yazmaya kalksam herhalde bir klasör dolar.

Binlerce km. antrenman yapıp yarışmalara katılan tüm bisikletçileri özverili çalışmalarından dolayı tebrik ederim.

12 yıl ( 1980-1992 ) A milli takımda görev yaptım.
Benzer olayları, yıllarca yaşadım, yaşıyorum ve üzülerekde izliyorum, kayırmaları, haksızlıkları, mücadelenin sonunda 4. olup 45. yazılmaları, yolsuzlukları, olanaksızlıkları, engellemeleri, kanıksadım.

Bisiklet üzerinde aylarca, yıllarca ter dökmemiş yöneticilerin sizin akıttığınız teri, sorunlarınızı anlaması zor.

Bu konuda bir şeyler yapabiliriz diye düşünüp kolları sıvadık geçmiş seçimlerde taraf olduk. Ankara' da tanıdık üst düzey bir yetkiliyi ziyaretimde seçimlere hazırlandığımızı söyleyince hangi ekipte olduğumu sordu bende bisikletçilerin bir araya gelip birlikte çalıştığımız başkan adayını söylediğimde aldığım cevap şok edici oldu. Ağzından kaçırdığı söz " Hep kaybeden tarafta oluyorsun " oldu. Bende "nerden biliyorsunuz seçimler daha olmadıki" demiştim.
Seçimler sonunda malesef bisikletçilerin değil siyasetin kazandığını öğrendik.

Olimpiyattaki başarısızlıktan sonra özeleştiri yapan başbakanımızı tebrik ediyorum. Kendilerindeki hatayı gördüler ama bu arada Türk sporu kaybetti.

Milliyet gazetesi spor köşe yazarı ERCAN GÜVEN de olimpiyat başlarken 9 Ağustos 2008 de köşesinde yazmıştı.
-----------------------------------
Buyurun işte... Bahane bitti.
Yirmi yıldır ilk defa aynı Hükümet’in aynı spor politikalarıyla gidiyoruz üst üste ikinci olimpiyata. İsimler değişmiş olsa da aynı parti programını uygulayan, fikren aynı Spordan Sorumlu Bakan’larıyla.
Ve aynı Genel Müdür ile...
Yani “enkaz devraldık” edebiyatı mümkün değil.
“Gelecek sefere daha kalabalık olacağız, daha çok madalya alacağız” edebiyatı ise ancak “mizah” türünde değerlendirilebilir.
Kimse öncesinden ve sonrasından bahsetmesin Pekin’in. Sadece oranın “kaymağını” yiyin veya “bedelini” ödeyin.
“Politikacılar mı koşacak, yüzecek, güreşecek” demeyin. İnin aşağıya; spor branşlarını inceleyin.Siyasetin tek tek tespit edip arkasında durarak, hatta aba altından sopayla seçtirdiği federasyon başkanlarıyla bulunuyoruz Pekin’de...
Spordaki hocalar bile bu memleketin % 47’siyle aynı fikirde.
Bahane yok... Ak koyun, kara koyun belli olacak.
-----------------------------------
demişti.

Ülkemizde Spora Siyaset bulaşınca camianın hiçbir seçim hakkı kalmıyor malesef.

Evet siyasetin verdiği güç ile yaratılan kaynaklarla büyük show yapılıyor ama bisiklet sporumuz, asfalt kalitemiz, trafik polisimizin bisiklet yarışı tecrübesi, yollarda beklemek zorunda kalan halkımızın bisiklet kültürü, basınımız, hakemlerimiz, organizasyon alt yapımız bunlara hazırmıydı ? 6,5 trilyondan söz ediliyor. yaa türk bisikletçiliğinin alt yapısı ve geliştirilmesi için kaç kuruş ayrılıyor. Büyük showlarda kürsüye çıkabilecek sporcuların geleceği için neler yapılıyor ?

Federasyon seçimlerden sonra ilk olarak AKSA kupası yarışmalarına destek verdiğim ( spora hizmet ettiğim ) için hakkımda soruşturma açıldı savunmam istendi. Meğerse İl müdürlüğünün resmen yaptığı uluslararası yarışı ben organize etmişim.

Daha sonra Eurosport kanalında 5 yıl yaptığım Fransa turu yorumculuğuma köşe yazarlarından övgü ve teşekkür aldığım halde yorumculuk hizmetime engel olunması benim gibi bisiklet sporunun içinden gelenlerden ne kadar korktuklarının ve rahatsız olduklarının ayrı bir kanıtı.

Federasyona torpille gelenler işlerini doğru dürüst yapacaklarına bu işi bilenleri bloke etmeyi daha önemli buluyorlar demekki

Seçimlerde icazetle geldik sözünü kullanan kişiler,
ancak siyasi otoritenın atadığı federasyon olabilir.

Bisikletçilerin federasyonu olamaz.

Bisiklet sporu yapmadan Birden bire kalbi bisiklet aşkı ile atan bu işi çok bilen, zaman ayırıp bisiklet sporuna hizmet etmek için çırpınan kişiler varmış diyorum.

Demekki biz eski bisikletçilerde, işbirliği yapılıp yardım alınacağına engellenmesi gerekecek kadar tehlikeli kişileriz.
Dikkat edin bir süre sonra sizlerde aynı konuma gelebilirsiniz.

Gelişmiş ülkelerde olduğu gibi Ülkemizde bir gün BİSİKLET SPORU yapmış kişilerin görev aldığı bir federasyon yönetimini görebilmek dileklerimle,
tüm bisikletçilere sabır, özveri ve başarılar diliyorum.

Sevgi ve saygılarımla,
Murat Suyabatmaz
Eski Milli Sporcu - Antrenör

sedonaa

Aktif Üye
Tepki
41
Katılıyorum Sana Murat Abi ----- Ve Tüm Arkadaşlarımada Katılıyorum Ama Ben şunu Diyim... ülkemizde Bisiklet Gelişimi Süperderecede Ilerledi Ama Aksinede Federasyonumuz Kötüledi Yani Geriliyor... Bişey Yapmaları Lazımken Hiç Birşey Yapmıyorlar ... Ukr. Sporcu Sergıy Rysenko ürgüp Yarışından Hiç Zevk Almadıgını Hatta Geldiğine Pişman Oldugunu Söylemişti...

2004.2005 Yıllarında Kapadokya Yarışları 3 Gün Sürerdi Ve 14 ülkeden Porcu Gelirdi Ama şimdi Nerede O Yarışlar....

Federasyon Aldı Başını Gidiyor...birileri Dur Desin Artık Buna...!!!

İLKER TAŞ

SPECİALİZED. S-WORKS M5 HARDTRAİLL ALL......
Tepki
794
İsim
İLKER
Bisiklet
Scott
noktasına virgülüne kadar haklısınız murat bey inşallah bir gün federasyonumuz bisikletcilikten gelmiş insanlara emanet olur tam kadrosuyla bağımsız bir federasyon dileklerim le daha nice yarışlasra

ümit_levent

Forum Demirbaşı
Tepki
414
Merhabalar arkadaşlar konuyu başından beri takip ediyorum yazacak çok şey var. esas şu WOLF THE BLACK nickli kişi acaba bu kadaryazı yazıyor bu kadar federasyonu resmen savunuyor neden acaba dahalen adını ve soyadını ayzmıyor diye çok merak ediyorum ama ben size kim olduguna dayir bir ip ucu vereyim yazılarındanda anladıgım kadarıyla bu kişi federasyonda üst düzey bir temsilci adının baş harfi A soyadaınında baş harfi A dır federasyonu tanıyanlar iyi bilir. kşm oldugunu.

Bu arada murat abi senide tebrik ederim çok haklısın ve ayrıyeten burcu arkadaşımızıda tebrik ediyorum çok güzel bir konuya deyindi inşallah tüm bisiklet camiyası haketigini kazanır ve fedarasyona da bisikletçilere yakışır bir yönetim gelir ve bu olayları tüm bisiklet camiyasına unuturur.

Sevgilerimle

nuriaktürk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.394
a a olduguna göre ve üst düzey yönetici olduguna göre abdullah açıkalını kasdediyor sanırım

Bozcan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.047
Çamur at izi kalsın olmasın arkadaşlar dikkat edelim. Zaten ismi Abullah değil Abdurrahman Açıkalın. Kendisini şahsen tanıyorum. Kişiliği, sohbeti cok farklı birisi.

Ayrıca bu kadar uğraşa rağmen Türkiye'deki bisiklet sporunun hiçbiryere gitmeyeceğini savunan birisinin fedarasyonda görev almak istemesi cok dusuk bir ihtimal.

nuriaktürk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.394
hımm pardon bir an aklıma öle gelmiş ismi.

sana hak veriyorum çamur at izi kalsın ama br çogumuz burda kendi ismimizle yada nick kullanıp avartara resim koyup kendimizi bir sekilde tanıtıyoruz ama bu sahısın kimliğinden bir ahberiz sarı çizmeli mehmet aga gibi.

• Beğen
Tepkiler: Bozcan

İLKER TAŞ

SPECİALİZED. S-WORKS M5 HARDTRAİLL ALL......
Tepki
794
İsim
İLKER
Bisiklet
Scott
arkadaşlar adamın günahını almayın
o değil
ben tanıyorum ama bende kalsın
kendini tanıtırsa daha güzel olur ve daha seviyeli bir paylaşım olur
bu konu hakkında haksızmıyım

Tepki
242
Harcırahların tarihsel "gerileyişini" kısaca anlatayım :

İlk önceleri illerden yarışa gidecek olan sporcular, kafile listelerini hazırlar ve il müdürlüklerinden yolluk alarak müsabaka veya yarışa giderlermiş(her branş için).

Sonra bu yolluklar -bisiklet branşı için- yarışların sonunda verilmeye başlandı(ben bu dönemi yaşadım). Bazı yarışlarda katılan tüm sporculara, bazılarında sadece belirli dereceye girenlere.. Ama yarış biter bitmez.. Bu da listelerin o dönemde ne kadar çabuk ve doğru çıkarıldığını gösteriyor. 2007'ye kadar böyleydi.

2007'den itibaren durum değişti. Listeler yine hemen çıktı ama harcırahların ödenmesi banka hesabına havale şeklinde olmaya başladı. Bu şekilde olunca her gün bankalara gidilip bakıldı, para yatmış mı yatmamış mı diye. Harcırahlar ise her zaman beklenenden geç yattı.

2008'de ise devrim yapar gibi değiştirdiler herşeyi, ama gerileyerek- kalitesi artan Türk bisikletçilerine "DURUN" dercesine.. Ne listeler zamanında çıktı, çıkanlar da "bazen" yanlıştı ; ne de harcırahlar 1 aydan önce yattı.. Yarışlar kalitesizleşti- orada bulunup uğraşanların tüm iyi niyetli çabalarına rağmen,yönetimdeki bazı kişilerin umursamazlığı vb. davranışları yüzünden.. Sevdiğimiz ve inandığımız, güvendiğimiz neredeyse herkes federasyondan ayrıldı-çünkü olanlar zorlarına gitti. Eskiden hemen hemen her yarışta az da olsa ödül verilirken, şimdi Türkiye Şampiyonalarında bile ödül yok. Özel yarışlar düzenleniyor nasıl olsa; ne gerek var ki federasyonumuz bizi teşvik edip ödüllendirsin.

Kapadokya "festivali" 2 ayrı gün şeklinde düzenlendi. Mantık mükemmeldi, perşembe günü tek teknik toplantı.. cuma günü çalıştığı için yarışa gelemeyip pazar günkü yarışa girecek olanlara teknik toplantı yok, çok uğraş verici bir iş çünkü.. Kim uğraşacak, buna da gerek yok, gelip yarışsınlar işte bilmiyorlar mı kuralları ve parkuru-tur sayılarını?? !!! Peki harcırahlardaki saçmalığı farkeden olmadı mı? Tek günlük Alanya yarışından aldığımız harcırahtan daha az para aldık, perşembeden itiberen orada olduğumuz halde..

İşte bu tür sorunları toparlayıp, çözümlerimizle birlikte yetkililere, yapılacak toplantıda bildirmeliyiz.

Mustafa Alatay

Aktif Üye
Tepki
40
Bisiklet
Specialized
@ümit_levent
Ben size söyleyeyim adını UĞUR ERKİŞİ-İSTANBUL. Bir yorum yazmıştım kendisi hakkında zoruna gitmiş olsa gerek bana özelden adını soyadını vs. birşeyler yazmıştı ordan aklımda kalmış.

zafer103

Üye
Tepki
8
senin gibi bisiklete gönül vermiş arkadaşlar sanrım bu sporu yüceltecek yönetim her zaman aynıdır acı keder yalnız sporcularındır.onlar makam ve mevkilerin de rahat olmayı bilir şu organizasyonu yaptık der tribünlere oynarlar ben yıllarca spor yaptım milli takımdada yarıştım bu hep böyleydi halada bakıyorum böyle imiş.Allah size sabır ve kolaylık versin.

• Beğen
Tepkiler: sprint

zafer103

Üye
Tepki
8
bu spora yıllar önce bayan sporcu bulmak spor yaptırmak için çok uğraştılar ama şimdi bakıyorum ne güzel içten bu sporu yapmak için çırpınan arkadaşlar var ama sahip çıkan yok.

sprint

Forum Demirbaşı
Tepki
282
bende 90 lı ve 2binli yılarda yaptım yol biiskleti sporu ve o yılarda bu yılardan daha güzeldi gerçi harcırah sorunu o zamanda vardı ama hepimize harcırah verilrdi ve genelde yarıştan sonra antörnörümüz gelip dağıtırdı ama bazen aksamlar olurdu tabiki bu kadar değildi ve o yılar katılım hem daha fazla hem daha bir ayrı güzelikti yaşım 31 geçiyor bakıyorumda şimdi o yılarda olmayı çok isterdim bu gün daha bilinçli sporcular var umarım kökten değişim olurda şu federasyonda spoculara hem sahip çıkılır hem yarışlar artar hepinize başarılar unutmayınki burda aramızda yazışmaktan ziyade konuyu daha ileriye taşıyabilmek daha önemli ne bilim ben pasif bir okuyucu ve dinleyiciyim okuyorum inceliyorum takip etmeye çalışıyorum her ne kadar uzaktan olsada ve biliyorumki benim gibi bir çook kişi daha vardır aslında nasıl mtb dünya şampiyonasını trt3 kanalı vermiyordu fakat herkesin yoğun istekleri üzerine yarışı canlı seyretik birlikten güç doğuyor unutmayın sporcu bir dizi zincir gibi olmalı klitlenmeli halka olmalı yoksa çok daha bu şekilde aramızda konuşur duruz işi yukarılara taşımaya çalışmak üzerinde durmak hep beraber bir şekilde hareket edebilmeye çalışabilmek laızm ne bilim sizler daha iyi biliyorsunuz elimizde internet imkanı var herkes mail atsa konuları bildirse bir konu üzerinde durulsa umarım bu sesimiz burdan çıkıp bakarısn meclis tavanları arasında yankılanır sonuçta benimde cabam yeni nesil için gelicek gençler için neyse kusura bakmayın uzun yazdım biraz herkese salık ve spor dolu günler dilerim

adm coach

Daimi Üye
Tepki
537
Eskiye bakacak olursak kontenjanlı olurdu yarışlar
federasyon takımların sporcu sayısına bakarak 4 sporcu 1 idareci veya antrenör şeklinde yazı gömderiridi.ve yarışan terkeden herkesta parasını alırdı..bu zamanla yerini baraja sonrada %65 olayına bıraktı yerini.hatta öyleki bir ara hem baraj hemde %65 uygulanacaktı..hatta ve hatta ellerinden gelse demekki hiç ödeme bile yapmayı düşünmüyorlardı..sporcu devletten zengin ya,yazmak istemiyorum.ama fuzulinin bir söz aklıma geliyor..(konuşsam tesiri yok,sussam gönül razı değil..)şimdi %65 barajı olayı var..çoğu zaman buçuklu çıkabiliyor bu sayı ozamanda..0,5 altında ise yine alınmıyor.yani 0,5 üstünde olmanız gerek..varmı böyle bir saçmalık...ama var işte..ne dersek diyelim ne yaparsak yapalım..boşa kürek çekiyoruz adeta...allah sabır versin hepimize