Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kimi kime şikayet edeceğiz?

Konu, 'Şikayetim Var!' kısmında Fatih Çetin tarafından paylaşıldı.

1. Fatih Çetin

Fatih Çetin Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Küçükyalı sahilinde ilerlerken bisiklet yolunun rampasına park eden ekip otosuyla denk geldik. Araçtaki polisler de şeridin ortasında sözde trafiği denetliyordu. Nazik bir şekilde aracın yanlış park edildiğini, oranın bisiklet yolu olduğunu söylediğimde hiç beklenmedik bir tepkiyle karşılaştık. Sanki ülkenin bütünlüğüne laf etmişim gibi şeridin ortasından bağırıp bağırıp çağırmaya, el kol hareketi yapmaya başladılar. Trafiğin ortalarında olmalarını fırsat bilip aracı fotoğrafladım ve bu saygısız polislerin benim hakkımı korumak yerine pek te hoş olmayacak şekilde davranacaklarını anlayınca kaçtık.
    Kaldı ki bizden hemen önce çocuklu bir aile de kendilerini uyarmalarına rağmen onlara da laf söylemişler.
    Sonrasında 155'i aradığımda iem.gov.tr'den şikayet edebileceğimi söylediler. Fotoğrafla birlikle yazımı gönderdim.
    Bizler saygısız araç sürücülerinden bıkmışken bir de kendini bilmez seviyesiz, saygısız trafik polisleri türedi.

2. MeTaLioNs

MeTaLioNs Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Çok iyi etmişsiniz. Trafiği düzenlemek ile görevli polisler, trafiği düzenlemek yerine düzenden çıkarıyor ve üstüne üstlük el kol hareketleriyle kendilerini savunuyorsa, bence, uyarı da olsa kulakları çekilir. Görmezden gelmemek lazım.

3. Tahsin Y.

Tahsin Y. Forum Bağımlısı

Seviye:
    Bokim mi bakim mi ne var basbakanlik hatti oraya sikayet etmeni tavsiye ederim.

Ben dukkanimin onune motorunu birakan polisi lutfen buraya cekmeyin diye uyarmistim sanane diye bir tepki aldim direk sikayet ettim 1 hafta sonra gelip ozur bile diledi..

Bu arada dukkan onunden kastim asagidaki fotoda :)

Dikkatinizi cekiyim vitrinin yariaini kapatiyor.

Ayrica trafige kapali bir cadde burasi 1 seritlik arac yoluda var ama genede kaldirimda bu sekilde park etmeyi tercih etti..

4. Gökhan Kovancı

Gökhan Kovancı Aktif Üye

Bisiklet:
    Wheeler
    Seviye:
    Polis arabasinin plakasini gun ve saat olarak konumu bimer ( basbakanlik iletisim merkezine) bildir. Mutlaka ilgileniyorlar. Poliste olsa hakimde olsa temizlikcide olsa bisiklet yolumuzu sebepsiz kimsenin engellemeye hakki yok.

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

5. Ömer Canpolat

Ömer Canpolat Yeni Üye

Seviye:
    Polis dostlar varsa alınmasınlar hepsi için değil ama genel olarak adam olamayan polis oluyor bu devirde ne yazık ki

6. hakan çelik

hakan çelik Forum Demirbaşı

Adı:
    Hakan ÇELİK
    Seviye:
    Çok haklısınız, şahsen polis alımlarındaki standartların yükseltilmesi taraftarıyım.

7. Çetin ŞAHİNÖZ

Çetin ŞAHİNÖZ Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Ülkenin 70 milyon nüfusunun hangisinin ne iş yapacağını seçme şansımız olsa seçebilir miydik acaba,
    Standartları yükseltmek tamam da o standartlara uyacak ve bizim topluma yetecek kadar polis bulma şansımız varmı ?
    Standartları yükseltmek tamam da o standartlara uyacak ve bizim topluma yetecek kadar şöför bulma şansımız varmı ?
    Standartları yükseltmek tamam da o standartlara uyacak ve bizim topluma yetecek kadar devlet memuru bulma şansımız varmı ?
    Standartları yükseltmek tamam da o standartlara uyacak ve bizim topluma yetecek kadar asker bulma şansımız varmı ?
    Standartları yükseltmek tamam da o standartlara uyacak ve bizim topluma yetecek kadar ....... bulma şansımız varmı ?

Daha sayiim mi :(

8. Hamit E.

Hamit E. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    almanyada bisiklet yolunda ceza yiyen arkadaştan sonra bu konu cuk oturmuş :)

memleketimiz neresinden tutarsak diğer taraftan sarkıyor akıyor. "iyi şeylerde olmuyor değil" diyerek işimize yaramayan şeylerle avunup durduk hep. şana yaşıyoruz genel anlamda

9. thomisus lx

thomisus lx Onursal Üye

Seviye:
    görev tanımları içinde mesela ben sorumlusu olduğum sistemleri 7/24 çalışır halde tutmak zorundayım. bunu yaparken, başka bölümlerde çalışanların işlerini aksatmadan yapmam gerekiyor. bazı mesleklerin insanlara yüklediği bazı sorumluluklar vardır. hakim adil olmalıdır misal, asker-polis ise iyi anlamda örnek olmalıdır topluma. ama bazı kişiler, sahip oldukları mesleki yetkileri ve görüntüyü, bu tür şeyler yaparak kötüye kullanabiliyor.

10. Fatih Çetin

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    İstanbul Emniyetinden cevap geldi :)

xxxxxx@live.com adresinden 155@iem.gov.tr adresine göndermiş olduğunuz ve müdürlüğümüz kadrosunda görevli bazı emniyet mensupları hakkında çeşitli iddiaları ihtiva eden 03/08/2014 tarihli ve 10024 nolu ihbarınız ile ilgili disiplin işlemine başlanılmış olup, sonucundan ayrıca bilgi verilecektir.

Bilgilerinize arz ve rica ederim.

Beklemedeyiz bakalım...

11. SerkanH

SerkanH Onursal Üye

Adı:
    Serkan
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Düzelecek bir gün sistem. Hep böyle gidecek değil ya.. Azıcık daha sabretseniz olmaz değil mi? Altı üstü bir 50 yıl sonra her şey yoluna girecek... :):)

12. BFOkuru

BFOkuru Onursal Üye

Seviye:
    şikayet etmeniz gereken yere şikayet etmişsiniz zaten

acil bir olaya müdahale gibi bir durum varsa ambuyans, itfaiye ve polis araçları tüm kısıtlayıcılardan muaftır. yoksa ceza alırlar bu durumdan

13. AykutÇ.

AykutÇ. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Malesef polis teşkilatının içerisinde sırf o resmi kıyafeti giydim diye kendini ülkenin efendisi sanan kişiler var çok sayıda . Nüfusun büyük kısmında olan "vasıfsızlık" polis teşkilatını da sarmış durumda. Diğer tüm meslek grupları gibi. O an müdahale etmek zorunda oldukları acil bir durum var ise aracı oraya park etme yetkileri var. Ama yok keyfi bıraktılar ve size de o şekilde muamele ettilerse müfettişlerle bir güzel haşir neşir olacaktır söz konusu memurlar.

14. Recep Yüce

Recep Yüce Yeni Üye

Seviye:
    Ben tersten bakıyorum genel duruma. Polise sağlanan çalışma şartlarını görünce daha geniş vizyona sahip kişiler polis olmaya sıcak bakmıyor, meslek şartları düşünce mesleği tercih eden kesim daha alt seviyeye düşüyor. Sonunda hiç bir şey olamazsan polis-öğretmen olursun lafı çıkıyor ortaya.

Ömer Canpolat bunu beğendi.
  15. Çetin ŞAHİNÖZ

Çetin ŞAHİNÖZ Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Evet tabii katılıyorum Polis memurlarının çalışma şartları hiç iyi değil.
    Ama hangi kesimin iyi ki zaten, ülkemizde mükemmel meslekvar mı ki, kaldı ki meslek koşullarının zorluğu görecelidir kişiden kişiye,
    Bana çok zor gelen diğerini iader edilebilir gelebilir.

Madem seçmişiz yapıyoruz doğru yapmalıyız mesleğimizi, seçerken ne kadar mutluyduk nasıl seçtik vs. herkesin söyleyecek çok sözü vardır.
    Ama düzgün yapamayacaksan o işi bırakmak ONUR meselesidir..

16. Fatih Çetin

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Bugün Kadıköy Trafik Şube Müdürlüğünden telefon ettiler. Arayan kişi kendini tanıtıp ''Ben polis memuru XXX'' diyince bir an ''dolandırıcı mı acaba'' diye düşündüm :) Konudan bahsedince jeton düştü.

Disiplin soruşturması başlatmışlar. Aynı ekip aracını birden fazla polis memuru kullandığı için olay gününün tam saatini ve dilersem emniyet müdürlüğüne gidip yazılı ifade verebileceğimi, dilersem şikayet esnasında yazdıklarımı ifade olarak kabul edebileceklerini belirttiler. İlgili polis memuru ile birebir sohbet etmek istediğimi söyleyince disiplin soruşturması olması sebebiyle beni o polis memurlarıyla yüz yüze getirmek istemediklerinin bilgisini verdiler.

Detayları yarın trafik şubeye ileteceğim. Bakalım ne olacak.

17. nazmi bilmez

nazmi bilmez Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Haberleri bekliyoruz :rolleyes: