Kim kendini neci olarak görüyor

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında Hasan Hakan Koç tarafından paylaşıldı.

?

Kendinizi ne tür bisiklet kullanıcısı olarak görüyorsunuz

1. yol - pist

oy sayısı 10
    11,5%
  2. mtb xco-xc- 4x

oy sayısı 29
    33,3%
  3. mtb marathon

oy sayısı 8
    9,2%
  4. mtb dh-fr

oy sayısı 12
    13,8%
  5. şehir içi kibar kibar bisiklet sürücüsü

oy sayısı 12
    13,8%
  6. bmx -trials-artistik- Drit-street bike bisiklet

oy sayısı 6
    6,9%
  7. engelli bisiklet sürücüsü

oy sayısı 0
    0,0%
  8. tur - enduro bisikletcisi

oy sayısı 8
    9,2%
  9. triathlon -bisikletli koşu

oy sayısı 2
    2,3%
  10. Bisiklete binmem bisikletforum çok güzelmiş kullanıcısı

oy sayısı 0
    0,0%
  1. Hasan Hakan Koç

Hasan Hakan Koç Bisikletkolik

Seviye:
    Sevgili dostlar eksik sınıflandırmış olabilirim ama inanın okadar çok seçenek varki özür dilerim.:) siz kendinizi neci olarak görüyorsanız onu işaretleyin lütfen..:p

Bunu niçin yaptığıma gelince:rolleyes: . Bizim forum bana göre ciddi anlamda mtb ve özlleliklede xc ağırlıklı sürenlerin çoğunluğundaymış gibi geliyor.

Sizlerden ricam oylarken eğer sizin sürüş tarzınızı yazmamış isem öncelikle beni affedin(çünkü sadece 10 şıkkım var:( ) sonrada mümkünse kim kendini neden neci olarak görüyor bize söylerse çok sevinirim ..

Ki frorumumuzun popülasyonu nedir bir fikrimiz olsun .

Hepinize yürek dolusu sevgi ve saygılarımla
    Hasan Hakan Koç

Not: Kendim için söyleyecek olursam ruhum yolcu ama bedenim kibar mtb(xc) ci :)

Tugfox, goxelkurt ve Alican bunu beğendi.
  2. ergin

ergin Forum Demirbaşı

Seviye:
    ben mtb ciyim nedeni ise amrtisörün arazide verdiği o his var ya o his hep olsun diye:Dsüper bişe

3. İsmail Ağıllı

İsmail Ağıllı Onursal Üye

Seviye:
    hakan abi çok güzel onular açıyorsunuz teşekkürler benim ruhumda var mtb sanırım yol bisikleti verseler sürmek istemem yolda bile gitmeyi sevmiyorum dağ bağır çıkışlar inişler suyun içinden geçmeler yani doğayla baş başa adraneli yüksek sürüşler seviyorum beni zorlayan

Hasan Hakan Koç bunu beğendi.
  4. Ercan Bayram

Ercan Bayram Onursal Üye

Seviye:
    Arazi olsun da taştan çamurdan olsun...

Sürat performans ise yanımdaki kişilere bağlı onlara ayak uydurmaya çalışırım :)
    Yarışlara katılmadım ama katılmaya çalışacağım ;)

herşeyin bir sırası var :)

Cross Country & All Mountain...

5. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Bende Cross Country ve all mountain sınıflarını tercih ediyorum...
    cross country dalında ise yarışlara katılıyorum orada aldığım zevk yarışma hırsı içimdeki fazla kin ve negatif elektriği pedalla güç olarak iletip şiddetimi yok etme ve adrenalin beni mutlu ediyo ve rahatlatıyor...

All mountainde ise biraz daha sert ve agresif sürüşü sevdiğim yarışta, yarışı bitirme isteğim sebebiyle alamadığım riskleri alabildiğim için seviyorum...

6. Serhat ÖNAL

Serhat ÖNAL Aktif Üye

Seviye:
    İsmail'e Aynen katılıyorum Hakan Abi.

Ben sürekli asfalt yolda pedallamayı sevmiyorum. Mutlaka kaldırım, çukur, su, kanal, taş, set, kasis vesaire bulurum atlayıp hoplamak üzerinden geçmek için. Aşırı sürat sevmem çünkü bisiklet sürerken kaportamızın vücudumuz olduğunu düşünürüm.

7. rochas

rochas Kıdemli Üye

Seviye:
    BMX'leri severim daha önce vardı, rahat ve elinde bir oyuncak gibi oynayabiliyorsun. yavaş olmasının dışında oldukça kullanışlı ve zevkli bir dal olduğunu düşünüyorum.

Yarış bisikletimde vardı, onun zevki ap ayrı. çalınmasaydı ona da sürekli binerdim..

ve şuan bende mtb var.. uzun yollara düşmeyi, sadece yolda olma duygusu için biryerlere gitmeyi.. dağ, tepe, çukur, bayır, yağmur, çamur vs.. ile uğraşmayı, doğa ile mücadele etmeye de bayılırım..

Aslında tam olarak neci olduğumu bilmiyorum :)

8. goxelkurt

goxelkurt Forum Demirbaşı

Seviye:
    açıkçası içimde herzaman dh var fakat malum bunu yapıcak mekan yok olsada uzak vakit ayıramıyoruz günlük koşuşturmalardan dolayı.......

9. KAMİKAZE

KAMİKAZE Kıdemli Üye

Seviye:
    iki tanesi hariç diğer bütün seçenekler bana zevk verir, ;) ... belli bir alanda prof. olmak istemem:p (...).

t-genc bunu beğendi.
  10. d.berkay

d.berkay Onursal Üye

Adı:
    Demir Berkay
    Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    hımmm karar veremedim:rolleyes:

Dağ taş aşırı çok severim ormanda patikalarda hız yapmayı,iniş yapmayı...
    ama aynı zamanda bisikkletime atlayıp uzun soluklu turlar yapmayıda çok severim..

bunların yanında kafama estiğinde de hoplayıp zıplamak,hareket yapmak:D bunlarıda severim...

kısaca hepsini seviyorum bisikletli olan her aktiviteyi seviyorum:) ben buyum işte:D

neye oy vereceğimi bilemedim bende mtb-dh-fr seçtim içlerinde en çok sevdiğim o olduğu için...

11. Ozge Deniz

Ozge Deniz Bisikletkolik

Seviye:
    (şehir içi kibar kibar bisiklet sürücüsü) tam bana göre:in:

12. wbw95

wbw95 Yeni Üye

Seviye:
    yol - pist

13. Sinto

Sinto Onursal Üye

Seviye:
    henüz bmx -trials-artistik- Drit-street bike bisiklet ama inşalah ilerde mtb dh-fr :)

14. felis911

felis911 Bisikletkolik

Seviye:
    tur elbette saatlerce bisiklet üstünde olmak hatta günlerce en uzun beş gün günde yüz km yaptım tadı damağımda kaldı...

15. mecaoz

mecaoz Forum Demirbaşı

Seviye:
    senin yoruma baktımda ben mtb dh yi sectim cok mu iddalı olmusum???:D :D

yani fazla dag tas bayır yapamadım ama elimdeki imkanlarla en iyisini yapmaya calısıyorum ben

16. Servet Gungoren

Servet Gungoren Kıdemli Üye

Seviye:
    şehir içi kibar kibar bisiklet sürücüüsüyüm :D :D :D

17. Alican

Alican Bisikletkolik

Seviye:
    Arkadaşlar yazdığım "an itibariyle" sekiz kişi DH-FR seçmiş...

Allah aşkına hanginiz 70 km hızla 200 mm travellı maşalarla indiniz, %35 eğimli arazilerden...
    Yada FR nedir biliyormusunuz?...
    Freeride serbest sürüştür...Ve Dh e ek olarak havada hareket yapma ve "kontrolsüzlük" gerektirir...Hangimizin havada uçarak hareket yapacağı rampalı bir ormanı var!!...

Eğer hızla bir orman patikasından iniyorsanız henüz Allmountain'cısınızdır...
    Eğer sokakta hareket yapıyorsanız Street'çisinizdir...Dirt'de yazamayız...Türkiye'de Dirt Park yok...:( Olsa ben içinden çıkmazdım:D

Ben oturup kullandığım bisikletin yapısından dolayı Dirt ve Street seçeneğini tıkladım...

Evet kafama yatan FR ve DJ...Hatta 4X...Benim "peofesyoneli" olmak istediğim dal...Ama olmuyor...Türkiye'de imkanımız yok...:(

Dolayısıyla herkes gerçekçi gerçekçi yazarsa sevinirim...(Türkiye' de toplasak şuan 8 tane Gerçek anlamda DH-FR bisikleti çıkmaz;))

Hasan abi konu için ayrıca teşekkürler...Gerçekten çok tatlı bir konu...:)

İyi günler:)...

güray bunu beğendi.
  18. TheflyingfalcononTEM

TheflyingfalcononTEM Aktif Üye

Seviye:
    Bugün burada, uzun zamandır her yerde her zaman söylediğim, bilen bilmeyen, ilgili ilgisiz herkese açıklamaya çalıştığım konuya, oldukça yakın bir başlık gördüm.. Öncelikle Hakan Bey'e teşekkür ederim..
    Bisikletçi, bisiklet sever veya bisiklet tutkunu dendiğinde sanılıyor ki, herkes veya her grup birbirine kolaylıkla uyabilir..Maalesef hayır..Çünkü bu açılan başlıkta da görüleceği üzere, birçok kişi için bu spor çok çok farklı algılanıyor, birine uyan tarz bir diğerine çok ters gelebiliyor..
    Ben, bu bisiklet tutkumun yanında, yaz kış, senenin 360 günü motorsiklet de kullanıyorum, yani bir anlamda, yaşamım 2 teker üstünde geçiyor desem pek de abartmış sayılmam herhalde..Ama, diğer birçok yakın arkadaşımda gördüğüm hataya ben düşmedim..Motorsiklet asla bisikletin yerini alamadı..O ayrı bisiklet ayrı.. Motorsikleti sadece "çok pratik bir araç" olarak, ulaşım için kullanıyorum..
    Gençliğimi :p , dinçliğimi :cool: , sağlığımı :in: , aşkına daha çocukken tutulduğum bisikletime borçluyum..
    Senelerdir, çok çeşitli gruplarla, çeşitli şekillerde bisiklet bindik..
    Asıl olarak tek bir tarzım var, o da seçtiğim kullanıcı isminden anlaşılır, değil mi ? :)
    Eskiden bir lafımız vardı ; "Kargadan başka kuş, Haramidereden başka yokuş" tanımazdık..
    Herneyse.. Aylar yıllar geçiyor, zamanla herşey değişiyor, eski E5'ler TEM oluyor..
    Hepinize sevgiler.. Her nerede pedallıyorsanız, kazasız, belasız sürüşler diliyorum..

güray bunu beğendi.
  19. güray

güray Kıdemli Üye

Seviye:
    çok güzel yazmışsın.tutku konusu özellike çok ilgimi çekti...bir hastalık bazıları için..bende yol bisikleti kullanıyorum.bisikletle uğraştığım zaman çok rahatlıyorum.eğer uğraşmazsam hep içimde kalıyor,aklımdan çıkmıyor.bende mi hastayım?...bilmem...herkese iyi sürüşler

20. simplonmurat

simplonmurat Forum Bağımlısı

Adı:
    Murat ALTINCAN
    Bisiklet:
    Simplon
    Seviye:
    Merhabalar

Rusya'dan hepinize kucak dolusu sevgiler.Sanırım mtb ci olduğumu söylememe gerek yok.LAKİN tanımayan arkadaşlarımız için hatırlatma yapabilirim.Bu lakin senin içindi hasan abim.....