Kim demiş köprüden bisiklet geçemez diye?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Evet aşağıdaki fotoğrafta beraber pedalladığımız ali nejat dostumun yurt dışında çektiği resimler görülmekte kendisi bisikletliler derneği avrupa temsilcisidir kendisini çok severim bisikletin bu ülkede kitleselleşmesine taraftar bir insandır bisiklet için bisiklete binen ve aynı görüş ve doğrultuda kendisiyle mutabakat olduğum değerli bir insandır kendisini kutlarım

http://i496.photobucket.com/albums/rr326/bisikleti/normandie560.jpg

Evet ali nejat dostum gösteriyor köprüde bisiklet yolu

http://i496.photobucket.com/albums/rr326/bisikleti/VC09-14May-06-copyright-VC09.jpg

Dikkatle bakarsanız bisikletlilere ayrılan çizginin genişliğine 7 bisiklet yan yana gidebiliyor ve arabalara dikkat edin çizgiyi ihlal eden yok..

Scudo

Goflet

Forum Bağımlısı
Tepki
1.588
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Boğaz köprüsünden bisikletle geçilememesi çok saçma.Onu bırakın yürüyerek geçmek neden yasak o daha saçma.Güvenlik mi düşünülüyor acaba.Bizde güvenlik sağlanamassa direk yasaklanıyor daha kolay.El oğlu demirden kuleye çıkmak için bilet kesiyor(eyfel kulesi) biz dünya güzeli boğazın en güzel seyredileceği yer olan boğaz köprsünü turizme açmayı( Türk vatandaşlarına bedava olmak kaydıyla) akıl edemiyoruz.

tolgayalcin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.433
neden ya neden ? nasıl ? niye böyleyiz ? naapmamız lazım? böyle 1000 lerce bisikletin katılımıyla bir bisiklet hareketi başlatsak.bir gün belirlesek o gün çıksak bütün istanbulu karışlasak dikkat çeksek olmamı ???

elif inci

Aktif Üye
Tepki
225
sahip olduklarımızın kıymetini bilip değerlendirebilen fırsata çevirebilen her şeyden önce saygının ne demek olduğunu bilen bir millet değiliz ne yazık ki; hiç bir konuda hem de...köprülerin yaya ve bisikletlilere açıldığını hayal ediyorum hele bir de bayan olarak oradan geçtiğimi düşünüyorum da.....

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
bütün arkadaşlarımın dostlarımın bu konuda ne kadar içlerinde özlemleri olduğunu görmek beni duygulandırdı evet malesef bir gün gelecek o yukardaki resimler bu ülkedede görülecek bunun için emek vermenin gerekliliğine inanmış bir kişi olarak bd ye tam destek vermekteyim bir tek bd miz var başkada yok dernekler kanalıyla çözülemiyecek işler bence yok gibi işlerin altından zamanla gelineceğine inanmaktayım izmit te bisiklet için yapılan çalışmalar bunun örnekleri artı bakırköy belediyesi ile bd nin birlikte bisiklet yolları için yaptığı çalışmalar artı adalar belediyesi ile gerçekleştirilen faliyetler bd nin duracağını zannetmiyorum koca istanbulda bir tane derneğimiz var topu topu en az 2000 dernek olmalı bisiklet adına bisikletin bu ülkede kitleselleşmesine emek sarfeden
2000 dernek

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Goflet
rasyonel olmak zordur amma bir gün akılcılığı yakalayacağız
@elif kenaroğlu
elif dostum düşün bir değil binlerce bayanın geçtiğini ev hanımı çalışanı
yasaksız bir ülkeye doğru adım adım yaklaşacağız demokrasi kazanacaktır
@tolgayalcin
tolga dostum
kitleler kendi kendilerine organize olamazlar onları organize edecek sivil güçler sivil toplum örgütleridir
bunlar ülkemizdede var işçilerin sendikaları gibi memurların sendikaları gibi bizim gibi bisiklete sevgiyle bağlı olanlarında bisiklet dernekleri olmalı evet hemde çokkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk olmalı

tolgayalcin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.433
@kudu

Kur bi dernek abi, vakit bu vakittir :) yardımcı ve sponsor olacak arkadaşlar bulunabilir, çeşitli bağlantılar kurulabilir ve destek verecek 1000 lerce bisikletli bulunabilir. Olmaz olmaz yani..

• Beğen
Tepkiler: serdar canıbeyaz

Eren AYDIN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.279
Arkadaşın da yazdığı gibi bir gün şöyle 30-40 bisikletli toplanıp boğaz köprüsüne akın edilse acaba polisler geri çevirebilirmi o kadar kişiyi? Bizim köprülerimize değil bisiklet yolu yapmak araçlar sığmıyor. Bir köprü nerden baksanız 20-30 yılda bir yapılıyor. İstanbulda 2 köprü var. Araçlara yetmiyor. Bisiklet yolu açacaklarını sanmıyorum. Yeni yapılacak 3. köprüyede böyle bi düşünce ekleyecek kadar düşünceli olduklarınıda hiç sanmıyorum. Böyle bir istekte bulunulsa bile masrafından kaçmak için kim bilir ne bahaneler çıkarırlar. Çok yanlış çookk. İki kıtayı bağlayan iki köprümüzün olupta doya doya manzarasını izleyememek içler acısı bir durum. Ne zaman yöneticiliği yalan söyleyip devleti hortumlamak yerine hizmet etmek olarak gören bir yöneticilerimiz olur işde o zaman herkes mutlu olur.
Fotoğraflar çok imrendirici kudret abi :)

Celasin Telli

Daimi Üye
Tepki
244
Bisiklet
Cannondale
Hadi iki köprünün alt yapısı yeterli değil vesaire..Üçüncü köprü ise henüz ortada yok. Daha proje aşamasında. Eğer bir çalışma olacaksa, çalışmalarına şimdiden başlamalılar. Ama bisikletin bir ulaşım aracı olduğunun farkında bile değiller ki..

• Beğen
Tepkiler: serdar canıbeyaz

Celasin Telli

Daimi Üye
Tepki
244
Bisiklet
Cannondale
Aslında bu forum aracılığı ile üçüncü köprüye ayrılmış bisiklet yolu kampanyası başlatılabilir? Bunun için bir gün topluca açık hava bisiklet toplantısı bile yapılabilir. Ne dersiniz?

tolgayalcin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.433
@Eren AYDIN
30-40 az. izinsiz yapılan eylem olarak görülür ve o 40 bisikletlide yaka paça göz altına alınır.. Tatsız olur. yada 40 bisikletliyede 170 er lira para cezası kesilir.. mataralarımızdan bir yudum su almak suretiyle geriye döneriz 170x40=6800 lira iyi para carbon bisiklet parası valla

şaka bi yana bize daha ses getiricek bi organizasyon lazım ama bu kudret abininde dediigibi burda başlık açarak olmaz, gerekli izinler alınarak, duyurular afişler hazırlanarak yapılması gerek bence...

Eren AYDIN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.279
Ben daha insaflı olup kontrollü bir şekilde bizi karşıya geçirirler diye düşünüyordum tolgayalcin :)
Kudret abi BD ile görüşüp bu organizayson hakkında bizi aydınlatır sanırım.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@tolgayalcin

gerek yok tolga mevcut bd yi biz aklı başında bisiklete gerçekten gönül vermiş insanlar destek olmalıyız ben bu kış bd nin bütün organizasyonlarına tam destek vereceğim kendi özel gezilerim artık ikinci plan olacak

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Eren AYDIN

dostum bir gün asparagas bir haber geçti tv de birinci köprü yaya yoluna açılacak diye bende fırladım o gün gittim yalnız hiç bir faliyet görmedim sonra şeytan dürttü bisikletimi yaya yolundan sürdüm köprüye yarıya kadar geldim ki polis otoları çevirdi hemşerim nereye diye başımda polis şapkasına benzer şapka vardı polis zannettiler önce telsizden gelen seslerden anladım telsizden biri bağırıyordu polismi polismi o diye zor tuttum kendimi gülmekten
böyle bir komedi olay yaşattım kendime

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@tolgayalcin

herşey stk larla olur sivil toplum kuruluşları ile olur

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Eren AYDIN

valla geçen sene 7 haziranda bd ye bile izin vermediler köprü geçişi için nedeni metrobüs dediler bd organizasyon yapmadan önce herşeyi en ince ayrıntısına kadar düşünür hiç tasalanmayın önümüzdeki 7 haziranı iple çekiyorum bu sefer bd izin alarak köprüden geçeçektir ümitliyim
bd bunu başaracaktır daha önce yapılan eylemler vardır ve köprü geçilmiştir

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@CELASİN TELLİ

dostum herşeyi ben artık stk yani sivil toplum kuruluşları nezdinde ele almaktayım örgütlü çalışmak örgütçe dernekçe karar vermek en iyi bir mücadele şeklidir