Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kim demiş köprüden bisiklet geçemez diye?

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Kudret Kurtcebe tarafından paylaşıldı.

1. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Evet aşağıdaki fotoğrafta beraber pedalladığımız ali nejat dostumun yurt dışında çektiği resimler görülmekte kendisi bisikletliler derneği avrupa temsilcisidir kendisini çok severim bisikletin bu ülkede kitleselleşmesine taraftar bir insandır bisiklet için bisiklete binen ve aynı görüş ve doğrultuda kendisiyle mutabakat olduğum değerli bir insandır kendisini kutlarım

Evet ali nejat dostum gösteriyor köprüde bisiklet yolu

Dikkatle bakarsanız bisikletlilere ayrılan çizginin genişliğine 7 bisiklet yan yana gidebiliyor ve arabalara dikkat edin çizgiyi ihlal eden yok..

2. Celasin Telli

Celasin Telli Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Türkiye'de görmek mümkün olacak mı acaba?

3. Goflet

Goflet Onursal Üye

Seviye:
    Boğaz köprüsünden bisikletle geçilememesi çok saçma.Onu bırakın yürüyerek geçmek neden yasak o daha saçma.Güvenlik mi düşünülüyor acaba.Bizde güvenlik sağlanamassa direk yasaklanıyor daha kolay.El oğlu demirden kuleye çıkmak için bilet kesiyor(eyfel kulesi) biz dünya güzeli boğazın en güzel seyredileceği yer olan boğaz köprsünü turizme açmayı( Türk vatandaşlarına bedava olmak kaydıyla) akıl edemiyoruz.

4. tolgayalcin

tolgayalcin Forum Bağımlısı

Seviye:
    neden ya neden ? nasıl ? niye böyleyiz ? naapmamız lazım? böyle 1000 lerce bisikletin katılımıyla bir bisiklet hareketi başlatsak.bir gün belirlesek o gün çıksak bütün istanbulu karışlasak dikkat çeksek olmamı ???

5. elif inci

elif inci Aktif Üye

Seviye:
    sahip olduklarımızın kıymetini bilip değerlendirebilen fırsata çevirebilen her şeyden önce saygının ne demek olduğunu bilen bir millet değiliz ne yazık ki; hiç bir konuda hem de...köprülerin yaya ve bisikletlilere açıldığını hayal ediyorum hele bir de bayan olarak oradan geçtiğimi düşünüyorum da.....

6. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    bütün arkadaşlarımın dostlarımın bu konuda ne kadar içlerinde özlemleri olduğunu görmek beni duygulandırdı evet malesef bir gün gelecek o yukardaki resimler bu ülkedede görülecek bunun için emek vermenin gerekliliğine inanmış bir kişi olarak bd ye tam destek vermekteyim bir tek bd miz var başkada yok dernekler kanalıyla çözülemiyecek işler bence yok gibi işlerin altından zamanla gelineceğine inanmaktayım izmit te bisiklet için yapılan çalışmalar bunun örnekleri artı bakırköy belediyesi ile bd nin birlikte bisiklet yolları için yaptığı çalışmalar artı adalar belediyesi ile gerçekleştirilen faliyetler bd nin duracağını zannetmiyorum koca istanbulda bir tane derneğimiz var topu topu en az 2000 dernek olmalı bisiklet adına bisikletin bu ülkede kitleselleşmesine emek sarfeden
    2000 dernek

7. cedrick41

cedrick41 Bisikletkolik

Seviye:
    valla köprüye bir bisiklet kafe açmak ne kadar güzel olurdu:rolleyes:

Onur Kahraman ve Kudret Kurtcebe bunu beğendi.
  8. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    rasyonel olmak zordur amma bir gün akılcılığı yakalayacağız
    elif dostum düşün bir değil binlerce bayanın geçtiğini ev hanımı çalışanı
    yasaksız bir ülkeye doğru adım adım yaklaşacağız demokrasi kazanacaktır
    tolga dostum
    kitleler kendi kendilerine organize olamazlar onları organize edecek sivil güçler sivil toplum örgütleridir
    bunlar ülkemizdede var işçilerin sendikaları gibi memurların sendikaları gibi bizim gibi bisiklete sevgiyle bağlı olanlarında bisiklet dernekleri olmalı evet hemde çokkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk olmalı
    :in: :in: :in: :in:

Celasin Telli bunu beğendi.
  9. Celasin Telli

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    İstanbul kıtalararası maratonu ve halk koşusu gibi bisiklet günü yapılmalı bence.

10. tolgayalcin

Seviye:
    Kur bi dernek abi, vakit bu vakittir :) yardımcı ve sponsor olacak arkadaşlar bulunabilir, çeşitli bağlantılar kurulabilir ve destek verecek 1000 lerce bisikletli bulunabilir. Olmaz olmaz yani..

11. Eren AYDIN

Eren AYDIN Forum Bağımlısı

Seviye:
    Arkadaşın da yazdığı gibi bir gün şöyle 30-40 bisikletli toplanıp boğaz köprüsüne akın edilse acaba polisler geri çevirebilirmi o kadar kişiyi? Bizim köprülerimize değil bisiklet yolu yapmak araçlar sığmıyor. Bir köprü nerden baksanız 20-30 yılda bir yapılıyor. İstanbulda 2 köprü var. Araçlara yetmiyor. Bisiklet yolu açacaklarını sanmıyorum. Yeni yapılacak 3. köprüyede böyle bi düşünce ekleyecek kadar düşünceli olduklarınıda hiç sanmıyorum. Böyle bir istekte bulunulsa bile masrafından kaçmak için kim bilir ne bahaneler çıkarırlar. Çok yanlış çookk. İki kıtayı bağlayan iki köprümüzün olupta doya doya manzarasını izleyememek içler acısı bir durum. Ne zaman yöneticiliği yalan söyleyip devleti hortumlamak yerine hizmet etmek olarak gören bir yöneticilerimiz olur işde o zaman herkes mutlu olur.
    Fotoğraflar çok imrendirici kudret abi :)

12. Celasin Telli

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Hadi iki köprünün alt yapısı yeterli değil vesaire..Üçüncü köprü ise henüz ortada yok. Daha proje aşamasında. Eğer bir çalışma olacaksa, çalışmalarına şimdiden başlamalılar. Ama bisikletin bir ulaşım aracı olduğunun farkında bile değiller ki..

13. Celasin Telli

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Aslında bu forum aracılığı ile üçüncü köprüye ayrılmış bisiklet yolu kampanyası başlatılabilir? Bunun için bir gün topluca açık hava bisiklet toplantısı bile yapılabilir. Ne dersiniz?

Kudret Kurtcebe bunu beğendi.
  14. tolgayalcin

Seviye:
    30-40 az. izinsiz yapılan eylem olarak görülür ve o 40 bisikletlide yaka paça göz altına alınır.. Tatsız olur. yada 40 bisikletliyede 170 er lira para cezası kesilir.. mataralarımızdan bir yudum su almak suretiyle geriye döneriz 170x40=6800 lira iyi para carbon bisiklet parası valla

şaka bi yana bize daha ses getiricek bi organizasyon lazım ama bu kudret abininde dediigibi burda başlık açarak olmaz, gerekli izinler alınarak, duyurular afişler hazırlanarak yapılması gerek bence...

15. Eren AYDIN

Eren AYDIN Forum Bağımlısı

Seviye:
    Ben daha insaflı olup kontrollü bir şekilde bizi karşıya geçirirler diye düşünüyordum tolgayalcin :)
    Kudret abi BD ile görüşüp bu organizayson hakkında bizi aydınlatır sanırım.

16. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:

gerek yok tolga mevcut bd yi biz aklı başında bisiklete gerçekten gönül vermiş insanlar destek olmalıyız ben bu kış bd nin bütün organizasyonlarına tam destek vereceğim kendi özel gezilerim artık ikinci plan olacak

:in: :in:

17. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    dostum bir gün asparagas bir haber geçti tv de birinci köprü yaya yoluna açılacak diye bende fırladım o gün gittim yalnız hiç bir faliyet görmedim sonra şeytan dürttü bisikletimi yaya yolundan sürdüm köprüye yarıya kadar geldim ki polis otoları çevirdi hemşerim nereye diye başımda polis şapkasına benzer şapka vardı polis zannettiler önce telsizden gelen seslerden anladım telsizden biri bağırıyordu polismi polismi o diye zor tuttum kendimi gülmekten
    böyle bir komedi olay yaşattım kendime

Celasin Telli bunu beğendi.
  18. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    herşey stk larla olur sivil toplum kuruluşları ile olur

19. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    valla geçen sene 7 haziranda bd ye bile izin vermediler köprü geçişi için nedeni metrobüs dediler bd organizasyon yapmadan önce herşeyi en ince ayrıntısına kadar düşünür hiç tasalanmayın önümüzdeki 7 haziranı iple çekiyorum bu sefer bd izin alarak köprüden geçeçektir ümitliyim
    bd bunu başaracaktır daha önce yapılan eylemler vardır ve köprü geçilmiştir
    :in: :in: :in:

serdar canıbeyaz bunu beğendi.
  20. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    dostum herşeyi ben artık stk yani sivil toplum kuruluşları nezdinde ele almaktayım örgütlü çalışmak örgütçe dernekçe karar vermek en iyi bir mücadele şeklidir

:in: :in:

serdar canıbeyaz ve Onur Kahraman bunu beğendi.