Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kim böyle bir parkurda antrenman yapmak istemez ki? Norveç...

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında ahmetcan44 tarafından paylaşıldı.

1. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 5 Ocak 2015
  2. fatih selim yakar

fatih selim yakar Kıdemli Üye

Seviye:
    Off yol disindan downhill le inmek vardi :))

3. sedat_slave

sedat_slave Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Beldeyama
    Seviye:

4. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:

yol bisikleti evet norveç ,,,,,,,,,,,,
    bu asfaltın onda birini istanbulun gariban yollarında bulamazsınız ,,yunanistandan bi arkadaşım yeni geldi, geçen salı yeşil bisiklete uğradı motoru ile ,bana anlattıkları çok ilginç idi burada türkiyede araç kullananlar gitsinde yunanistanın otoban yollarını görsünler dedi ,bizim otoban anlayışımız ucuz kafadır ,avrupanın en berbat otoban yolları türkiyededir ,,
    ha neden böyle ,sen fakirsin, senin devletinin bütçesi düşük, onun için gariban bi devletsin ,,norveç türkiyeyi 100 defa satın alır ,kişi başına düşen milli gelir 100.000 dolar nüfus 17 milyon ,yukardaki yoluda yapar ve otoban bisiklet yoluda yapar, biz asla fakirlikten kurtulamayacağız,çünki üretmenin ne olduğunu bilmiyoruz, hazır malı tüketiyorsun, sen batının pazarısın, ebediyede kadarda böyle kalacaksın, vah zavallı ülkem benim ,,

5. erman karabaş

erman karabaş Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    hadi Norveç'e gidelim :)

6. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    1980 de orada idim yol bisikletinin zevkini aldım bu ülkeye geldim ilk gelişte mazgala girdik, bu ülkede bisiklet kültürü yoktur ama savaş verilecek tabi, bu ülkede bisiklet kültürünün oluşturulması için ,
    tabi demokratça ,,

evet bergen yolları bu yollarda olmak güzeldi tabi,, yolda mazgal bilmez norveçli,
    ,mazgallar bize mahsustur,,alt yapıyı gidip öğrenecek bu ülkedeki tüm belediye başkanları ..

evet bura garipçe yolunu andırmakta sarıyerden sonra ,istanbulda tek tük de olsa iyi asfalt var,,,evet bergenin yolları,,

Adem Kaya ve ersen t. bunu beğendi.
  7. Hamit E.

Hamit E. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    nnorveç hakkatten güzel yer. soğuk moğuk ama insanların yaşadığı yer en azından

ersen t. bunu beğendi.
  8. Caner Kartalgöz

Caner Kartalgöz Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bu kadar extreme düzeyde güzel ve iyi bisiklet yolundan önce istediğimiz

- kapı açarken aynaya bakılması
    - mazgalların ters yerleştirilmesi
    - yollarda bir araç olarak saygı görmek
    - eğlence amaçlı sıkıştırılmamak
    - geniş ve gereksiz yere satıcıların işgal ettiği yollar yerine birkaç metre bisiklet yolu yapılması (olanlara da arabalar dalıyor park ediyor :S)

öncelikle bunları aşmalıyız

Efecan UZUN, Emre Sertkaya ve Hamit E. bunu beğendi.
  9. Uğur SARIGÖL

Uğur SARIGÖL Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Tam benlik yahu. Soğuk havayı severim, yazdan nefret ederim.

10. doğan_69

doğan_69 Kıdemli Üye

Seviye:
    ben sürekli avrupayla bazı konuların mukayese edilmesine karşıyım..elin norveçlisinin terör diye bir derdi olmadı haybeye 500 milyar doları buhar olmadı( ki bu görünen zararımız)...ve adamların konum itibari ile ciddi bir askeri harcaması yok dış ülkelerin ülkerinde gözü yok (yani gelişim yolunda engelleri yok )...farklı coğrrafyaların farklı milletlerin farklı dertleri var..tabi işini savsaklayan siyasetçilerimizde var ama bu işler maddiyatada bakıyor ben o yönünü dile getirmeye çalıştım;)

11. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:

burada mukayese yok burada oturup adam akıllı bu ülkenin aklını başına alması lazım gerek politikacısı gerekse halkı her gün günaha ortak olunmakta ,,her gün yanlışa devam ediyoruz oturupta kendi öz eleştirimizi yapmıyoruz, niye bu ülkede trafik anarşisi bu kadar fazla ,açıkça şunu dile getireceğim ben benim arkamda olacak adamlara bakarım ben burada bir protesto sürüşü yaptığım zaman bu forumdan 53 kişi geldi gelenlere teşekkür ederim gene protesto sürüşü açarım arkama bakacağım kaç kişi gelecek hakkımızı ya arayacağız ya da susup kalacağız öyle susmak ile iş olmuyor ,
    burada herkes şikayetçi ise o zaman hep birlikte bi protesto olayına soyunalım bakalım,
    belgrada giriş için ücret alınıyordu, kimse akıl etmedi, ben akıl ettim burada, belgrada protestoya 53 kişi geldi, demekki burada sevilmişiz ,evet şikayet etmek yok ,eylem olacak demokratça tavır sergileyeceğiz ,
    pankartları hazırlayacağız doğru dürüst yollar istemek hakkına sahibiz ,bir gezi dendiği zaman nasıl herkes gidiyorsa kilitleneceğiz bir protesto sürüşünde tam vücut olacağız ,benim açmamda önemli değil birisinin bayrağı alıp konuyu açması lazım ,tabi olay ne onu burada tartışacağız ,en basitinden doğru dürüst bisiklet yolu istiyoruz diye bi etkinlik olur ve orada en az 5000 bisikletli kenetlenmeli benim derdim bu,
    insanları kenetlemek bir dava adına o dava bu ülkede bisiklet kültürünün kitleselleştirilmesi ve adam akıllı emniyetli bisiklet yollarının yapılması , sürücülere trafikte bisikletin yerinin ne olduğunun anlatılması ,bunun savaşı verilmeli..

bir etkinlik açılır, bu toplumda bisiklet kültürünü yaygınlaştırma etkinlikleri, broşürler hazırlanır sizin düşünceleriniz ki hepsi doğru altına imzamı atarım bunlar dile getirilir, eylemse eylem
    ve akabinde bisiklet yollarıda istemek hakkımız tabi,,

ersen t. ve Caner Kartalgöz bunu beğendi.
  12. Murat Cömez

Murat Cömez En yeni üye - Kayıt: Az önce

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Forum de bazen böyle türkiye hakinda yorumlari okuyorumda, hep türkiye söyle türkiye böyle deniyor. Mesela yunanistan dan gelen arkadas, gidin de yunan da otoban görün demis, ben yunan dan en az 10 defa gectim ama bizim otobanlar gibi hic otoban göremedim. Daha düne kadar otobanlari bile yoktu, simdi yeni yapilan otobanla havami atiyor, bir kac sene sonra görürüz ne hale gelecek. Adamlar otoban yaptirmislar ve biz avrupaliyiz diyorlar, ama avrupa birligi paramiz olmadigindan yakinda tekmeye ataca demiyorlar. Gelelim avrupaya, mesela almanyada otobanlar bundan 10 sene önce cok cok iyiydi ama simdi ise yüzüne bakilmiyor. Siz öyle dergilere filimlere bakarak türkiyeyi kötülemeyin. Almanya da normal bir isci acindan ölüyor, afedesiniz ama götüne pantolon alamiyor. Bumu begendiginiz avrupa.

[​IMG] ye kurban olsun avrupa.

Iyisiylen de kötüsüylen de vatanimi seviyorum.

Ne Mutlu Türküm Diyene

13. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Görünen köy kılavuz istemez. Boşuna "biz şöyleyiz biz böyleyiz" deyip durmayın, bizim halimiz ortada. "Kör kör parmağım gözüne" aşamasına gelmiş Norveç'te bazı şeyler. Mukayese edilecek bir şey yok zaten. Mukayese etmek için, önce belli bir seviyeye gelmemiz lazım. O yüzden işin o kısmını geçelim, manzaranın tadını çıkaralım. Nasılsa gidemiyoruz. :)

Belirteyim; bu rota tanıtımları sürekli devam edecekmiş. Siteyi takibe alsın merak edenler.

Mehmet H. bunu beğendi.
  14. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:

murat bey kardeşim benim ,
    sen giresundan haber ver bakalım ne kadar bisiklet yolu var orada ,giresun belediyesi sana bisiklet yolu yaptımı ,giresunda kaç kişi bisiklete biniyor ,amsterdamda 1 milyon insan biniyor kimi örnek alacağız başka diyarmı var ,
    önce kendimize bakacağız ama örnekte vereceğiz tabi ,sene 1980 de norveçte gördüklerimin onda biri bu ülkede yok senin bu ülkenin kalkınabilmesi için bir milyon ekmek yemesi lazım ,ayrıca senin kişi başına düşen milli gelirin kaç ,,sen ne üretiyorsun ,hiç bi şey, bak başbakan ne dedi ,bi babayiğit yok mu bu ülkede araba yapacak dedi,ne çabuk unuttuk bunu,benim siyasi partimde asla yoktur ,benim partim daha oluşmadı o gerçek milliyetçi partidir böyle bir partide yoktur henüz,, bi babayiğit yok bu ülkede araba yapacak ,koç ne diyor ne diyecek işim olmaz diyor, bunları bilelim ondan sonra konuşalım büyük türkiye olmak için önce kendi arabanı yapacan sonra tankını topunu nükleer bombanı ,yapamaz isen ne olursun başkalarının kölesi olursun, türkiye gelişmekte olan 20 ülke arasında, g-8 ler nedir gelişmiş ülkeler ,türkiye asla 9 uncu olamaz kısa zamanda,
    hayal görür ,,attığımız her adım siyasettir benim siyasi anlayışım tam bağımsız milliyetçi türkiyedir, gevurun malını alıp burada hava atmak değil, sen yapacan kardeşim sen, milliyetçilik budur, diğeri borazancılıktır ,ford arabasını niye alıyorsun ,dışardan neden petrol alıyorsun sen niye çıkamıyorsun kardeşim kalkınmak mı istiyorsun çıkaracan doğal gazını petrolünü ve dev petro kimya tesislerin olacak senin milli tarım politikaların nerede ,nerede senin doğal beslenme milli politikan, milli olmaktan uzaklaştırıldık.dışardan gelsin ara mallar sen onları burada monte et ,buna kalkınmamı diyeceğiz ,,
    yok öyle yağma süper olmak için üreteceksin
    ben burada avrupa hayranlığı yapmıyorum benim derdim batının üstüne çıkmak mesele anlaşıldı herhalde,,
    örnek alacan batıyı ama sonra onuda geçecen nerdeeeeeee .................
    ayrıca yunanistanda dev bisiklet ağları var evet yalnış duymadın,,

ahmet dostum ,
    milletin gözü kördür görmez ve vurdum duymazdır türkiye hiç bi şey üretmemektedir yüksek teknoloji yok yapamıyorsun nerede senin yazılımların varmı, f-16 ların tamirini israil yapar, bırakın bu işleri, ya adam gibi kendi jet uçağını yaparsın ya da susarsınız, kafanıza abd çuvalı geçirir ,kerkükte,
    bunları asla unutmayalım, ,,ya süper olursunuz ya da köle ,,seçenek yok..

batıya kafa koymak demek batının silahlarından daha vurucu silahlara sahip olmak demektir bu silahlara sahip değil iseniz hepten bir sıfır kaybettiniz demektir ,,

bu ülkede hiç kimse bana idda edemez kısa zamanda abd den türkiye askeri açıdan güçlü olacak ve ekonomik açıdan öne geçecek yüksek teknolojide abd yi devirecek diye abd hayranlığı ,borazanlığı yapmıyorum amaç abd ile gücünüzün aynı dengede olması ve türkiyenin süper devlet olmasıdır ,evet bunun için yollar bellidir silahlarınız olacak nükleer ,siz yapacaksınız ,masaya yumruğunu vurmakmı istiyorsun kardeşim, rusyaya ve abd ye karşı,o zaman nükleer silah yapacan kıtalar arası füzeler ile, olay budur ,yoksa havaya konuşur durursun dış politikan ile, birleşmiş milletlerde hiç bi yaptırımın yok senin,
    5 ülkenin var, abd -rusya- çin ,fransa ve ingiltere ,diğerleri susacak, onlar 2 dünya savaşında yenildi, örnekmi ,almanya -italya -japonya,

15. Murat Cömez

Murat Cömez En yeni üye - Kayıt: Az önce

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Saygi deger kudret abicigim,
    Ben bisiklet yolu icin falan bir sey dedigimi hatirlamiyorum, tabiki hakli oldugunuz yerler cok var. Bisiklet yolu giresun da yada türkiye de olmadigi gibi, o yol sandigniz gibi almanya dada yok. Sizin bisiklet yolu sandigniz yollar tarla yollari, (almanca da buna lanwirtschaftlicher verkehr diyorlar) ha tabiki o yollar bos oldugu icin bisikleti yayasi patencisi oradan gidiyor o baska. Bisiklete saygi almanya da nekadar (alt daki videoya bakarsaniz görürsünüz). Sene 2007 Stuttgart da bisiklet icin parkur yapilacak diye sözverildi sene bugün 2013ün sonu ve hala o parkur yapilacak. Erteleme sevebi ney diye soracak olursaniz vatandasin cevabi su, bisiklet parkuru icin parami harcanir bisiklet süresi olan gitsin yol kenerlarinda sürsünler ve ormanda gezenleri rahatsiz etmesinler diyorlar. Buda avrupanin bisiklete bakisi ve saygisi. Alt daki videyoda göreceginiz grup stuttgart donwnhill grubu ve yaklasik 1000 üyesi var ama dedigim gibi parkur yapmiyorlar ve bizde videodaki parkuru kacak olarak ormana kendimiz yaptik.
    Benim kizdigim taraf yunanistandan adam gelmis ve düne kadar otobani olmayan borctan batan bir ülkeyi övmüs, bizde bunu destekliyoruz.

Birde kudret abi senin bana bey demene gerek yok, ben senin kücügünüm ve kardesin sayilirim sende benim abim. Bence abi kardes olmak bu forumda beylik den daha iyidir. :)

Kusura bakma benim türkcem pek fazla iyi degildir, yanlis bir sey yazdimsa özürdilerim.

iste video...

Bu Video sadece Stuttgart Downhill grubu icin bir reklamdir, umarim bu spor tarzini ve videoyu begenirsiniz.
    Isteyen gelebilir...

Yer: Stuttgart Degerloch ormani
    Ulasim: U-Bahn ve Zahnradbahn Degerloch
    Bulusma zamanlari: Hergün

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 4 Ocak 2015
  16. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    teşekkürler murat dostum ,
    evet gene dellendim niye biliyormusun çünki bize yaptırım yapmıyorlarmı o zaman ben çileden çıkıyorum neyse boşver ,ama enteresan bi durum hakikaten almanyadaki anlattıkların bunları değerlendirmek lazım ,,

Sene 2007 Stuttgart da bisiklet icin parkur yapilacak diye sözverildi sene bugün 2013ün sonu ve hala o parkur yapilacak. Erteleme sevebi ney diye soracak olursaniz vatandasin cevabi su, bisiklet parkuru icin parami harcanir bisiklet süresi olan gitsin yol kenerlarinda sürsünler ve ormanda gezenleri rahatsiz etmesinler diyorlar.

bu haber gerçekten komiğime gitti,acaba yeşiller partisimi devreye girdi bilinmez orman arazisini mahvediyorsununuz diye bi gerekçemi gösteriyor halk, ilginç bu konu tartışmaya açık enteresan ,,
    yalnız yunanistan gelen dostum yeni daha bana anlattı olayları ben onları aksettim motor ile selaniğe gitmiş ,gördüklerini söyledi ayrıca 3 katlı bir bisiklet mağazasına girmiş.neyse konumuz esasta tabi bura biz ne yapmalıyız meselesi..

17. Çağlayan

Çağlayan Onursal Üye

Seviye:
    Abartısız,muhteşem ötesi..

Bu yollarda ne pedal çevrilir..

18. Mehmet H.

Mehmet H. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    gel gelelimki rüyalar aleminde yaşamıyoruz dediğiniz gibi herşey ortada bu kadar forumdaki kişi boşuna hep iç geçiriyor ordaki yolları parkuru yeşilliği vs. görünce zaten

19. Bülent Kavakkoru

Bülent Kavakkoru Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    İnsan böyle yerleri gördükçe acayip gaza geliyor ve bisiklete binmek istiyor.

20. Serkan Mıstınoğlu

Serkan Mıstınoğlu Road Runner

Bisiklet:
    Cervélo
    Seviye:
    ölmeden bi gidip tamamlamak lazım bu parkuru.

1 ömürde 1 kez gidince daha bi kıymetli olur :) o ne öyle her gün her gün :p