kilometre sayacı, lamba

sherif92

Üye
Tepki
1
mrb arkadaşlar,,,

bnm ışıklı arka lambam wardı. onun arasında bi aparatı wardı. onu almışlar. acaba ona bi aparat bulabilme şansım warmı???

birşey daha sorucam. kilometre sayacına tekerlek boyutunu girmek gerekio doğru ölçebilmesi için. oraya ne yazıcağımızı bilen warmı? bnmkine göre en yüksek hızım 85km:D o konuda da bi yardım ederseniz sevinirim. şimdiden teşekkürler

Scudo

ZekiAlper

Forum Bağımlısı
Tepki
1.515
İsim
Antalya Downhill Özel Antrenör
Bisiklet
Specialized
galiba kullandıgım lastigin üzerinde ebatına bakmalısın. o ebatı girmelisin örn(2.1 lastik için 2.100) gireceksin ama kesin emin değilim bilen biri mutlaka vardır;)

• Beğen
Tepkiler: suatkucuk

sherif92

Üye
Tepki
1
tmm abi dediğini yaparım ama emin olan biri warsa oda bilgi verirse iyi olur ;)

basri

Forum Demirbaşı
Tepki
1.338
İsim
Tuncay Özışık
Başlangıç
1973—74
Bisiklet
Look
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba,

Km saatlerinde genel olarak mm cinsinden tekerlek çevresi girilir. Mesela km saatinin alıcısını taktığın tekerleğin dıştan dışa çapı 60 cm olsun, r: Yarıçap ve Pi: 3.14 olmak üzere;

Çevre=2*Pi*r
Çevre=2*3.14*300
Çevre= 1884 mm.

Cihazın ayar moduna geçtikten sonra "Wheel Surrounding - WS" kısmını bulup bu değeri girmek gerekir.

Tabii bu benim anlattığım belirli tür km saatleri içindir. En sağlamı cihazın kitapçığına bakmaktır.

suatkucuk

Üye
Tepki
49
slm, 4 yıl önce Carrefour'dan 20 ytl'ye aldığım ve yağmur ,çamur, güneş demeden "hatta pili bile hala değişmedi" çalışan "durca" marka 8 fonksiyonlu bir km sayacım var ve kullanım klavuzunu kaybettim. tekerle ilgili girmem gerken değeri hatırlamıyorum.. yukarıdaki mesajlardaki çözüm yolları bizim makine içinde geçerlimidir? 26 jant dağ bisikletim var....kullanım klavuzunda jant ölçüsüne göre bir liste vardı...

suatkucuk

Üye
Tepki
49
güleceksiniz belki resmi ekleyemedim bitürlü bende km sayacının resmini avatar yaptım,buna benzer bir sayacı olan varsa diye....:D

Samet Saglam

Forum Bağımlısı
Tepki
127
@sherif92

2.Pİ Sayısı.r(yarıçapı) formulünden bulabilirsin. Yada daha kesin istiyorsan bir mezure ile lastigin üst kısmından çevresini ölç. Çıkan sonuç cm cinsindendir. Ona bir sıfır ekle mm cinsinden km saatine gir. En kesin yöntem

• Beğen
Tepkiler: basri

basri

Forum Demirbaşı
Tepki
1.338
İsim
Tuncay Özışık
Başlangıç
1973—74
Bisiklet
Look
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@suatkucuk

Çok büyük ihtimalle geçerli olacaktır. Benim yukarıda anlattığım metoda göre sayıyı bul ve gir, sonra bir araba yanında giderken veya bir başka arkadaşının sağlam km saatli bisikleti ile yanyana sürerek test et...

sarıyerlibisikletçi

Forum Demirbaşı
Tepki
142
İsim
Cengiz
Bisiklet
Diğer
benim bildiğim jant ebatı giriliyor 20-24-26-28 falan yani ama uzunsa ebt yeri BMX_rider07 arkadaiımın dediğide olabilir

gizer

Forum Demirbaşı
Tepki
161
İsim
Özgür KUŞCUOĞLU
Bisiklet
Kron
Lastiğe bir işaretleme (Tebeşirle olabilir) yapın. Düz bir zeminde bir tur döndürün. Yerdeki mesafeyi net olarak ölçüp hız göstergesine girin. Denemeyi bisikletin üzerindeyken yaparsanız (Lastiğin esnemesi yarıçapı değiştirecektir) daha doğru sonuç alırsınız:) Kolay gelsin.