Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kilolular Icin Sele Secimi-Yardim. (?)

Konu, 'Bisiklet Püfleri' kısmında mcb.mf tarafından paylaşıldı.

1. mcb.mf

mcb.mf Yeni Üye

Oncelikle selamlar,saygilar.
    Basliktan da tahmin edeceginiz uzere kiloluyum. :)
    Bisikletim de Geotech-Atlas. Bisikletimi ilk aldigim,kullandigim zamanlarda asiri derecede agri yapiyordu. Agrimasin diye seleye biraz daha yan oturuyordum. Gecenlerde yan oturdugum icin sele once yamuldu sonrada kirildi. Simdilik idare etsin diye dandik bi sele taktim. :)
    Internet ten baktigim kadariyla genis seleler iyi olurmus ama hangisini sececegimi bilemedim.
    Ayni durumda olanlar Ya da bilgili olanlar yardim ederse cok mutlu olurum. Iyi gunler. :)

2. Artık Yok

Artık Yok Bisikletkolik

Seviye:
    profex marka selelere bir göz atın derim

mcb.mf bunu beğendi.
  3. axoyum

axoyum Yeni Üye

Seviye:
    sele üzerine takılan pedli minderler var btwin marka olanı 19 tl istediğin zaman tak çıkar.

mcb.mf bunu beğendi.
  4. Tuncay Üner

Tuncay Üner Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    mcb.mf bunu beğendi.
  5. İsa Öcel

İsa Öcel Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    bende kiloluyum ince selelerde daha çok rahat ediyorum

mcb.mf bunu beğendi.
  6. emrah9700

emrah9700 Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    bende 90 kiloyum geniş ve yumuşak sele aldım 30 tl ye ama terleme yapıyor geniş sele aynı zamanda yaylı olsun dedim yeni çıkan plastik yaylı olanlardan var kesinlikle hiç yaylanmıyor. daha önce 15 tlye aldığım yaylı sele çok güzel yaylanıyordu ön amortisörlü bisikletime arka amortisör konforu katsın diye bunu aldım ama malesef yaylanma yok ama ağrıda yok geniş ve yumuşak olduğundan.

7. Mustafa Şükrü Yıldırım

Mustafa Şükrü Yıldırım Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Bence seleyi değiştirmek yerine jel tabanlı tayt deneyin, sele üstüne takılan jelli kılıflar kayıyor ve ortopedik değil daha çok ağrıya sebep olabiliyor. Ben jel tabanlı sele ve jel tabanlı tayt kullanıyorum sonuç harika, daha rahat pedal çeviriyorum, ağrı yaşamıyorum ve kan dolaşımında sıkıntı yaşamıyorum. Hatta yoldan gelen darbeleri bile daha az hissediyorum diyebilirim.

8. ihtiyar

ihtiyar Onursal Üye

Adı:
    Bülent B.
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Bu konu üzerine bir kac defa yazdim. Ama cok üstünkörü okunulduguna, cogunlugun da knedi bildiginden sasmadigina karar verdim.

Son defa kisaca yaziyorum.:
    Bisikletle binicin 3 temas noktasi var. Eller , kic, ayaklar. Bunlarin uymayanlari, yarim yamalak ayarlilari, cok büyügü cok kücügü, uzunu kisasi, serti yumusagi olmaz. Bunlarin sürücüye uymasi gerekir. Aramadan, denemeden, arastirmadan, ayarlarini degistirmeden rahat edemezsiniz.
    Sele, agirligin cogunu tasiyan nokta olarak, ne genis ne dar, ne cok sert ne yumusak, icine cökmeyecek, 2 ayda deforme olmayacak, ama rahatsizlik vermeyecek sertlikte, saglamlikta ve ebatlarda olmalidir. Ayrica senede 200o km. den az bisiklete binen kisinin kaba etleri alisik olmadigi icin, het uzun biniste agri yapacaktir.
    Bulabildiginiz bütün seleleri denemeye calisin. Dükkanlara, tanidiklara sorun, inceleyin. Fazla kilo dolayisiyla zatan zor cözümü olan bir durum. Ben anca bunu söyleyebilirim.
    Eger bulabiilrseniz, bir Rolls San Marco deneyin. Brooks mutlaka bir cözüm olabilir. Ama cözüm olup olmadigini 6 aydan önce anlayamazsiniz.

Tolga Günsezer bunu beğendi.