Kilolu olmam yol bisikleti sürmeme engel olur mu?

yaboga

Daimi Üye
Tepki
354
İsim
Ergün Altmış
Bisiklet
Carraro
@Batu54 o dediğini de yaptığında dizlere olan ayarı bozacağından eklemlere yüklenirsin yağlar biraz ezilsin sıkıtı yok :D kollardan tutunca zaten baya dik duruyorsun aşağı kollara inince bükülürsün sıkıntı olmaz :D

Scudo

scitakoglu

Aktif Üye
Tepki
159
Bisiklet
Specialized
@Batu54
Boyum 172 kilom 89 idi yaş 46 drop barın altını tutunca dizim göbeğime çarpıyordu.
Şimdi 80 kiloyum alttan tutup rahat rahat kullanabiliyorum.
2 km gidip soluklanırken 30 km durmaksızın gidebiliyorum.
Göbek hızla gidiyor.
Yakında before after fotoğraflarını burada paylaşacağım kısmetse.

Batu54

Üye
Tepki
50
İsim
Batuhan
@yaboga Tamamdır abi sağolasın umarım alışmak uzun zaman almaz :D

@scitakoglu Umarım bende veririm kiloda biraz moralimde düzelir , kafama çok takıyorum bu tip şeyleri ,umarım bisiklet faydalı olur , yorumunuz içinde teşekkürler :)

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.283
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Batu54
Göbek var ise bisikletin geometrisinden ötürü eğilmek nefes alış verişini zora sokacağından dolayı rahatsız edebilir.
Tabii ki en güzel şey göbekten kurtulmak, ancak kısa vadede kurtulmak mümkün değil, bu nedenle Göbek sorunu için bol bol uzun metrajlı yürüyüş ve mekik egzersizleri tavsiye ederim. Bunu 8 ayda 30 kilo vermiş biri olarak yazıyorum.
Pardon ben yazmıyorum, ajan arkadaşlar benim yerime yazıyor, ben şu an havuz başında, yeni gelen bayan stajyer arkadaşlarla mojito'mu yudumluyorum :D

• Beğen
Tepkiler: Batu54

Murat.Bagci

Forum Demirbaşı
Tepki
299
Bisiklet
Scott
karbon tubular tekerleklerde modeline gore 100-125kg arasi bir limit var ki siz zaten o degerlerin cok altindasiniz

• Beğen

Batu54

Üye
Tepki
50
İsim
Batuhan
@Kuzey Ege
Mekik egzersizi her gün yapıyorum zaten umarım en yakın sürede yakarım yağları :) Bu arada bilgisayarımda dünden beri bi yavaşlama var keşke hiç sölemeseydim profile erişemediğimi aldık başımıza belayı :kötü:

@Murat.Bagci
Bilgi için teşekkür ederim küçük bi kıyafet koyacağım bi çanta olucak yanımda oda benle beraber 100 kilo etmez zaten sıkıntı yok demektir .

Onur Alp İNAN

Aktif Üye
Tepki
121
Bisiklet
Dahon
Sorun olmazzz. Ben de 1.70 - 80 kiloyum. Sorun olmuyor. Sadece rampa çıkarken yol uzunsa sıkıntı yaratır. Başka bir sorun olmaz. Güle güle, keyifle, kazasız belasız kullanman dileğiyle...

• Beğen

Batu54

Üye
Tepki
50
İsim
Batuhan
@Onur Alp İNAN
Çok teşekkürler dostum Aldıktan sonra alışınca o sorunlarıda aşarım inşallah , Herkeze iyi pedallamalar :)

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.283
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Batu54

• Beğen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Hiç problem olmaz rahat ol, hatta kilo vermeni de sağlıyıcak. Dropbara eğilip sürmek istediğinde "göbek"ine çarpan 2 adet pistonu fark edince bu ne lan diyip direk 75 e düşüceksin benden söylemesi :)

Batu54

Üye
Tepki
50
İsim
Batuhan
@Ozan Cansel
İnşallah inşallah :D her gün sürücem işe gidip gelmek için pazarlarıda sahilde kısa zamanda eriticeğime inanıyorum :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Batu54
Ben aynı şekilde verdim, sen de muhtemelen verirsin. Yanlız yeni başladıysan, diz ağrısı vb ağrıları çekmemek veya azaltmak istiyorsan, (link) ve yol bisikleti sele ve gidon ayarlarıyla ilgili bir kaç konu okursan bayağı yararlı olucaktır.

Batu54

Üye
Tepki
50
İsim
Batuhan
@Ozan Cansel Çok sağolun Normaldede ara ara bel ağrısı yaşayan birisiyim okurum burdaki yazılarıda tekrardan çok teşekkürler .

frkncn

Üye
Tepki
60
İsim
Furkan can
Bisiklet
Salcano
@scitakoglu

@scitakoglu Konu dışına çıkmak gibi de olmasın size bişi sormak istiyorum.. yukarıdaki yazdıklarınıza istinaden ne kadar zamanda oldu bunlar yani 89 dan 80 e inmeniz sadece bisiklet mi ? + diyet mi ? ve en önemlisi bi fiil mi bindiniz ? aralıklarlamı ? antrenman programınız var mıydı ? yada nasıldı ? kendime ölçü bulmak istiyorum hatta bunu konu olarak açacaktım sizden aldığım biligiler ışık olacak şimdiden teşekkürler... kendimi de tarif edeyim boy 172 kilo 98 (3 hafta önce 101 kg ve sıkı diyet yok)

scitakoglu

Aktif Üye
Tepki
159
Bisiklet
Specialized
@frkncn

Yaklaşık 3 Ay
Hergün minimum 1saat kardiyo yani bisiklet yoksa tempolu yürüyüş
Haftada ikisi 3 saati geçecek
Onun dışında ulaşımda yürüyerek gidebileceğim yere yürüyerek
Bisikletle gidebileceğim yere bisiklet ile gidiyorum.
Günde iki öğün besleniyorum.
İki öğünde istediğimi istediğim kadar yiyorum ama tatlıdan uzak duruyorum.
Akşam altıdan sonra hiç bişey ama hiçbişey leblebi bile olsa yok süt ayran yok sadece şekersiz yeşil çay
Ve 16 saati doldurana kadar bişey yemiyorum.

Uzatmıyayım istersen özelden yardımcı olurum. Çünkü bu bana has ve tüm doktor ve kardiyalog kontrolleri sonrası ve antrenör arkadaşımın yönlendirmeleri . İle ki benimde antrenörlük belgem var , tamamen kişisel ..

Az az sık sık tan mutlaka uzak dur yalnız.

• Beğen
Tepkiler: frkncn

Yigit Kabadayi

Daimi Üye
Tepki
81
konu açmak istemiyorum hazır açılışken ben de bir tane sormak istiyorum izninizle. benim de kilom 125 ve boyum da 195. bende sorun çıkar mı :)

frkncn

Üye
Tepki
60
İsim
Furkan can
Bisiklet
Salcano
Tabikide çok isterim yarın müsait saatte yazarım çok teşekkürler

Ahmetgitar

Forum Bağımlısı
Tepki
5.634
İsim
Ahmet
Şişmanlık sorun olmaz. Zaten bisiklet sürerek biraz da beslenmeye dikkat ettiğiniz takdirde uzun süre şişman kalmayacaksınız :)
Şimdiden hayırlı olsun yol bisikletiniz.

• Beğen
Tepkiler: frkncn ve Batu54

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Arkadaşlar bisikletle kilo verenlere en güzel örneklerden biri benim...Uzun yıllar önce üniversitedeyken çıta gibiydim bu arada boyum 1.80...Neyse sonra iş güç evlilik derken 2 sene önce 89 kilolara kadar çıktım...Bir de böyle direkt göbekten aldım kiloyu baya baya ayakkabı bağlarken falan sıkıntı yaşıyodum oturup bağlıyodum...Baktım ki bu iş kötüyr gidiyor bi diyetisyene gittim...Öyle özel falan değil baya sgk lı olarak...Bi liste verdi bi ay uydum...Eyvallah 3 - 4 kilo verdirdi ama tabii biraz sıkıntı yaşattırdı :)
Baktım ki böyle diet falan kasıyo beni, tekrar uzun yıllardan sonra bisiklet olayıma geri döndüm...Öyle deli antremanlar kardiyolar falan yapmadım ama haftada en az iki kez ortalama 25-30 km bisiklet sürdüm...Ha tabii şekeri azalttım hamur işini azalttım alkolü iki haftada bire düşürdüm, ekmek beyaz yerine tamamen tam buğdaya döndüm...Aşağı yukarı 6 ay - 1 sene içinde 76 kiloya düştüm...1 seneden beri de 75 - 77 kg arasında kilom sabitlendi...Hiç korkmayın kesinlikle bisiklet kilo verdiyor ve bunu da en sağlıklı şekilde yaptırıyor :) Ha şu an yediğime dikkat ediyor muyum evet ama yarım ekmek kokoreçi buldu mu da götürüyorum ;)