Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kilolu biri olarak Hi-ten bisiklet almak mantikli mi?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Abbasamca tarafından paylaşıldı.

1. Abbasamca

Abbasamca Yeni Üye

Adı:
    Abbas Amca
    Bisiklet:
    Salcano
    Merhabalar. 189boy ve 130kg standart disi biriyim. :) Forumda kilolu arkadaslarimin yazilarini sizlerin onerilerini okudum. Isim geregi bilgisayar basinda oturuyorum ve gunluk hayatimda da cok fazla hareket etme durumum olmuyor işe gidip gelmek icin tahmini gunluk 10km bi mesafem var. Bunun icin sadece iş ve bazen kisa sehir ici turlarda kullanacagim hi-ten kadro bi bisiklet almak istiyorum. Chopper motosiklet kullandigim icin Salcono Manhattan ve Flyer Man bisikletler ilgimi cekti acaba uygunmudur yada onerebileceginiz baska bisiklet var midir? Simdiden tesekkurler.
    not: diger kilolu arkadaslarin konularini okudum bisikletten cok kilosu icin doktor tavsiyelerine simdiden tesekkur ederim. Doktorumun onerisinden dolayi bisiklet alma fikrim olustu. Iyi gunler

2. Uğur S.

Uğur S. Onursal Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    188 cm 110 kg ikilisi ile şunu kullanıyorum. Yol bisikletini seviyorsanız bir bakın derim.
    Kırılmadan sizi taşıyacağına emin olabilirsiniz. Çünkü bu bisikleti sürmeye 130 kilo ile başlamıştım.

big_3ee79c2345b24cbfb9897ba20fc095c2.jpg

3. ahlaksahibi

ahlaksahibi Üye

Adı:
    yusuf
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    bende senin gibi 130 kiloyum.şuan 30 vites dağ bisikleti kullanıyorum ve rampalarda görece rahat ediyor çıkabiliyorum.bundan önce 24 vites şehir bisikleti denemem oldu ama rampalarda infilak ettim rampa dediğimde 200-300 metre.eğer kullanacağın bölge konya gibi dümdüzse farketmez ancak ufakta olsa rampalar varsa zorlanırsın.bütçe dahilinde vitesli dağ bisikleti alman hayrına olacaktır.fazla kilo kadar kötü birşey yok sırtımızda boşuna 50 kg taşıyoruz

4. Uğur S.

Uğur S. Onursal Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Eğer amacınız kilo vermek ise rampalarda rahat ederek o kiloları veremezsiniz. Bunu da ekleyelim :)

5. ctnky

ctnky Yeni Üye

Adı:
    Cihan Çetinkaya
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    beyler ben de 150 kiloyum, carraro 224-225 almayı planlıyorum. sıkıntı olur mu dersiniz.

6. Uğur S.

Uğur S. Onursal Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Accell Bisiklet 0 850 222 26 24

7. ahlaksahibi

ahlaksahibi Üye

Adı:
    yusuf
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    küçük kardeşim spor, fitness,v e sağlıklı yaşam uzmanı ve alanında en iyilerden.nabız kadans güç ilişkisini bir arada değerlendirmekk gerektiğini ve önemini anlattı.ayrıca 28x32 ile 22x36 dişli arasında inanılmaz fark var.ben mesala ilkinle rampa çıkamazken ikincisiyle yüksek kadans ile zorlanarak çıkabiliyorum rahatlıktan kastım o.aşırı kilolu birisi bir rampadan bisikletle nasıl rahat çıkabilir ki zaten her türlü zorlanacak? Motorlu bir araca takılmadan hariç