Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kilolu biri için Bisiklet Tavsiyesi

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında samet sokur tarafından paylaşıldı.

1. samet sokur

samet sokur Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar, öncelikle 2 gündür forumu aktif olarak okuyorum, daha yeni üyeliğim onaylandı ve konu açabildim.

Boyum 170 Kilom 140, son iki aydır yürüyüş ve diyetle 160 kg dan 140 indim. bir grup arkadaşla bisikletle uzun yola çıkmak istiyoruz. tabi uzun yol MTB bisikletleri ağırlığı dolayısı ile tavsiye etmemişsiniz. Uzun yolda 140 kg rahatlıkla çekebilecek Tur veya Yol bisikleti kadrosu ne kadar yeterlidir onu öğrenmek istiyorum. ya da bir MTB bisiklet alıp üzerine yol lastiği takmak mantıklı mıdır? arkadaşımda eski bir Sarda marka bisiklet var, bu iş görür mü? görürse ne tür modifikasyonlar yapmalı, yoksa çok mu ağır gelir. Kron bayisini arayıp TUR bisikletlerinin maksimum kaç kilo taşıyabileceğini sordum, sürücü + 60kg dediler. Forum da kilolu kişiler için genelde Kron, Sedona modeller önerilmiş, benim için önerilerinizi bekliyorum.

PS: Bu iş için ayırdığım bütçe, 800~900 TL civarı.

2. hakan çelik

hakan çelik Forum Demirbaşı

Adı:
    Hakan ÇELİK
    Seviye:
    7005 kadrolu bisikletlere bakabilirsiniz. Kron marka bisikletlerin maşalarında sıkıntılar var Sedona veya farklı bir marka önerebilirim size. MTB alıp yol lastiğide taktırabilirsiniz herhangi bir sıkıntısı olacağını düşünmüyorum. :)

samet sokur bunu beğendi.
  3. samet sokur

samet sokur Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Sedona modellerde maşa 7005 var fakat kadrolar 6061 alu genellikle. tabi başka model öneriniz varsa onları da yazarsanız sevinirim.

4. samet sokur

samet sokur Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
  5. muratcolakoglu

muratcolakoglu Onursal Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
  6. Oğuzhan k

Oğuzhan k Bisikletkolik

Seviye:
    Samet bey eğer amaç hem gezeyim ama ağırlıklada kilo vereyimse;ozaman alabileceğiniz en ağır dağ bisikletini alın 120 kg'lık bir şahısken şimdi 80 kg!indim hem dolaşdım heme yememe içmeme dikkat ettim hemde bisiklet ağırdı iyi yordu beni ve sonuç 1 senede verdim kilolarımı.eğerki amacınız kilo vermekse değilse 28 jantlı en azından'dan 24 vitesli bir city bike işinizi çok güzel görür.

samet sokur ve Mete GÜNEY bunu beğendi.
  7. Emrah ONAN

Emrah ONAN Circassian

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    ağır bisiklet almayın hafif bisiklet alın ki daha uzun mesafeleri usanmadan aşabilesiniz ve daha uzun süre kalori yakabilesiniz. bisikletler sizi taşır taşımada sorun yok zaten düzenli binerseniz kilo vermeye başlayacaksınız, çok ta rahatsız ediyorsa taşıma mevzuu sizi o zaman lastikleri değiştirirsiniz hem ağırlıktan dolayı yol tutuşta lastiğe göre değişebilir genelde ortalama tek lastik nominal taşıma kapasitesi 90kg civarındadır 2 lastik 180 yapar ama lastik üreticilerinin katalog bilgilerini araştırabilirsiniz.

8. Ender şeker

Ender şeker Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Hocam 110 kiloya yakınım lastik ölçüm 28 ınc genişlik 1.40.hiçbir sıkıntı yok

9. Murat YIL

Murat YIL Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Samey Bey 120kg biri olarak carraro 225 aldım memnunum. Hiç bir sıkıntımyaşamadım şimdilik

10. samet sokur

samet sokur Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Valla yorumlarınız beni sevindirdi, sağolun.. Murat bey Carraro 225 Modeli güzel görünüyor sağolun. aklıma takılan 2 soru var, şehir ve yol bisikletlerin de kadro değişik ölçülerde alınıyor. misal ben bacak ölçümü aldım tur bisikleti için 48 cm çıkarken, mtb ler için 43 cm sanırım, burada alacağım bisikletler kadro şekli ile de alakalı sanırım, nasıl bi seçim yapmalıyım. Boy 1.70 Bacak 75 cm

şu an üzerinde durduğum 3 bisiklet var. Sedona 321, Carraro 225, Giant 2013 Escape 2 Bisiklet (bu biraz daha pahalı)