Kilo Verme

saray

Üye
Tepki
2
Kilo Vermek Için Bisiklet Kullanılabilir Mi ???yardım Yönlendirme Bekliyorum.

Scudo

erzanaskin

Forum Demirbaşı
Tepki
81
@saray

Bisiklet kilo vermek için mükemmel bir spordur. Özellikle bacak kaslarını çalıştırdığı gibi alt karın kaslarınada büyük etkisi vardır. Yalnız sadece amacınız kilo vermekse çok ağır koşullarda bisklete binmeyip hafif ve pedal sayısı fazla olan turları tercih edin. Çok dik yokuşları çıkmaya çalışmak yağ yakmadan önce bacak kısımlarınız genişlemesine ve kaslanmasına neden olabilir. Hafif idmanlar şeklinde yapılan bisiklet turları ve yüzmek karın bölgenizde bulunan fazla yağları yakmada çok önemli rol oynar

neuro

Üye
Tepki
55
@erzanaskin

söylediklerine aynen katılıyorum ayrıca bisiklet pek çok yanlış bilinenin aksine özellik gövde kaslarını çalıştırır ve bunuda hissettirmeden yaptırır. yani bisikletle gezmeyi alışkanlık haline getiren çok faydalı bir spor yapmış olur.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Özellikle aç karnına yapılan aktivitelerde, anaerobic sınıra yakın fakat sınırı geçmeden yapılan fiziksel çalışmalarda ilk 15-20 dakikadan sonra derialtı yağ katmanının enerji olarak kullanılmaya başladığı laboratuvar çalışmalarında da gösterilmiştir.Anaerobic sınırı geçerseniz eğer, oksijensiz ortamda çalışan organizma enerji kaynağı olarak bulabildiği oranda glikoz kullanacak ve bunun yan ürünü olarak ta laktik asitleriniz olacaktır.Kısaca zayıflama amaçlı yaptığınız tüm aktivitelerde kaslarda yanma hissi olmadan çalışmaya dikkat edin.Sağlıklı sürüşler,bol pedallı günler dilerim..

Fırat Dizman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.018
Bisiklet
Cube
iki durum var kilo vermek ve kalori harcamak ikisi farklı bir konu.Kilo vermeden kalori harcanabilir.Ama kilo veremeyebilirsiniz.Bilinen yağ teorisine göre sadece çalışan yerdeki yağ erimez vücutta genel erime olur yani örnek olarak günde 10 bin mekikte çekseniz sadece karnınızdaki yağ erimez yağ yakma oranı genel olur ama karın kaslarınız sıkılaşır.Kısacası çalışan çalışırken küçülen kas şartlara göre dayanıklılık -kuvvet vb.. kazanırken erime tüm vücuda yayılır.Hafta normal koşullarda 500-750gr zayıflamak sağlıklı görülürken çok kilolularda başlarda hızlı bir kilo verme görülebilir.Planet 58 anlatığı gibi çalışma ortamının aerobik denilen oksijenin rahat alındığı 45dk üzerine ortlama nanız aralığı 120-135 arası devamlı her çalışma ile kilo verilmesi uygun olur .çok terleyerek su içmeyerek kilo verildiği sanılırki bu sadec su atmı olarak tartıda görülür ve su içmeyerek telafisi zor arızalara neden olur.en sağlıklı kilo tayini sabah aç karınlan tuvalet ihtiyacını görüp eşyasız olarak aynı tartıda tespit edilmeli ve spor etkinliği ile beslenmenin beraber eşgüdümünle kilo verilmeye çalışılması hem sağlık hemde kalıcılık açısından daha uygun olamktadır.
saygılarımla

Alp Aslan

Forum Bağımlısı
Tepki
4.150
Bisiklet
Cannondale
Bence en önemlisi ise iştahınıza dur diyebilmek, geçen Mart ayından beri bisiklet üzerindeyim ve çok keyif alıyorum 3-4 aydırda hafta sonları İstanbul yol bisiklet grubundaki arkadaşlarla birlikte Cumartesi ve Pazar günleri antremana çıkıyorum ancak sonuç kilo vermeye gelince nafile evet belki bir kilo kontrolü sağlamışımdır ama iştahınızıda frenlemeniz gerekiyor malesef ben nefsime yenik düşüyorum,saygılarımla,

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
@planet58

İşte işin püf noktası burası.
Teşekkürler Planet58. :)

sporcu71

Daimi Üye
Tepki
411
@planet58

Yararlı bilgilerden dolayı çok sağolun. Ağır çalışmaların ve kaslarda yanma hissi oluşmasının yağ yakılması ile paralel olduğunu biliyorduk. Verdiğiniz bilgiler çok faydalı oldu. Bu konuda daha detay bilgi verebilirsen sevinirim. Yani çalışma miktarı vs

globaldriver

Daimi Üye
Tepki
259
İsim
Ugur Bilgili
Bisiklet
Trek
Bende kilo vermek ve hayatıma değişiklik katmak için bisiklet aldım sonuçlarını ilerleyen aylarda göreceğiz.Planet58 gerçekten de iyi bir açıklama yapmış. Bilgi veren arkadaşlara teşekkürler.

Murat Çiftci

Daimi Üye
Tepki
244
@sporcu71

Bu sürenin 45-50 dakikayı geçmemesi gerekiyor diye okumuştum.Fazlası aç karnına olduğu için dezavantaj oluşturabiliyormuş.Buna dikkat etmek gerek.Zayıflamayı çok geniş kapsamlı düşünmemiz gerekir.Yediklerimize dikkat etmezsek saatlerce pedal çevirmeninde bir anlamı kalmıyor tabii.Bu işin püf noktası beslenme.Sonra egzersiz diye düşünüyorum.Doğru ve sağlıklı bir beslenme programı oluşturup doğru çalışmalar ile hedeflenen kiloya düşebilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: globaldriver