Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kilo ve Göbek Sorunu Olanlara

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında mert yazgan tarafından paylaşıldı.

1. mert yazgan

mert yazgan Kıdemli Üye

Seviye:
    arkadaşlar birkaç tane başlık gördüm göbek nasıl erir tarzında bende yaşadığım tecrübeyi paylaşmak istedim...benimde kilo problemim vardı bisiklete zorunluluktan hergün ulaşım için kullanıyordum (bundan 2 sene önce)...ve göbeğim hızla kaybolduğunu farkettim tartıda çoook büyük oynamalar olmasada sıkılaşma ve kasa dönüşmesine çok faydalı oldu ve kararımı verdim bisiklet artık benim için zorunluluktan çıkacaktı isteyerek yapacağım bir spor olmuştu 1,5 sene önce de forumu takip etmeye başladım kendi kendime ufak çapta turlara çıkıyordum ve geçenlerde de ilk profesyonel bisikletimi aldım artık ciddi bir şekilde ilgileniyorum... bütün arkadaşlara tavsiye ederim düzenli olarak binildikten sonra (çook uzun turlar değil kapasitenize uygun ve belli bir programa uyarak ) kısa zamanda görülür şekilde değişim olacağına inanıyorum...

2. Alparslan UÇ

Alparslan UÇ Yeni Üye

Seviye:
    Tebrik ediyorum. Bende de küçük çaplı da olsa bir göbek problemi var. Yaklaşık 2 haftadır işe bisikletle gidip geliyorum. Umarım sürekli böyle devam eder ve bu arada göbek sorunumu da halletmiş olurum. Tabi işi sadece buna bırakmadım, neredeyse hergün mekik çekiyorum.

Bu arada bisikletiniz hayırlı olsun, onu da paylaşırsanız sevinirim.

3. Serden Us

Serden Us Onursal Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    Beslenmeye dikkat etmedikçe (ki asıl sorun bu, çoğu göbekdaşlarımız için:)) sadece bisikletlle erimiyor. Mesela kendimi ele alacak olursam, günlük veya 2-3 günde bir 30 km üstü yol yapmadıkça bir etkisi olmuyor pedal çevirmenin. Zaten vücut 5 km'de ancak ısınmaya başlıyor. Ve düzlük yerde değil de inişli çıkışlı yollarda kullanmak daha verimli.

Tabi bu bünye meselesi aynı zamanda. Bünye hareket etmesine rağmen hala göbekliyse, eritmek diğerlerine göre daha zor oluyor.

Şahsen askerden gelince (ki 2 sene oluyor) aldıklarımı geri verebilmek için son 3 haftadır mesafeyi arttırmaya çalışıyorum. Umarım önceki sonuca tekrar ulaşırım ve kalıcı olur.

Bu arada 3 haftada 5 kilo vermek normal mi yoksa daha mı az vermek gerekir?
    (şahsen fiziksel bir sıkıntı çekmiyorum bu hızda verince).

Hüseyin Demirel bunu beğendi.
  4. derşan sezer

derşan sezer Forum Bağımlısı

Seviye:
    bisiklet göbek kaslarını çok çalıştırmaz sadece vucudun genelinde yaglarınız eridiği için mevcut kaslarınız görünür oluyor.Eğer daha çok kas yapmak istiyorsanız mide idmanları yapmanız lazım ağırlıkla bilhassa daha güçlenir ve büyür.

-Paşa- bunu beğendi.
  5. Fatih Çaçoron

Fatih Çaçoron Aktif Üye

Seviye:
    Yüksek Kadans ile Turlar Yaparsak ve Mekikle Desteklenirse,
    Bisiklet ile Yagları Eritir, Vücudumuz Sıkılasır ve Mevcut olan fakat yagdan dolayı gozukmeyen kaslarımız gozukmeye baslar
    Mekik ile de Gobek Kaslarımız Calıstırıp, Gobek Bolgesindeki Yaglardan Kurtuluruz, Gobegimiz Sıkılasır ve Beslenmeyle Destek Cıkıldıgı Takdirde Gobek Kası Yapılabilir.

6. mert yazgan

mert yazgan Kıdemli Üye

Seviye:
    bisikletimin fotoğraflarına buradan ulaşabilirsiniz...http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=63207

umarım hedefinize ulaşırsınız.iradeyi güçlü tutmak gerek.

7. mert yazgan

mert yazgan Kıdemli Üye

Seviye:
    yemek konusuna değinmeyi unutmuş onuda siz tamamlamışsınız.ben sadece abur cuburu keserek (kola,cips,çikolata vs.vs) bunu başardım .
    ayrıca 3 haftada 5 kilo çok büyük bir rakam sizi tebrik etmek gerekir.fakat bünyenizin direncinin düşmesine sebeb olabilir hızınızı biraz daha düşürebilirsiniz...

Serden Us bunu beğendi.
  8. İsmet Enes ÇAKAR

İsmet Enes ÇAKAR Üye

Seviye:
    Bazı sporlar aynı anda yapılamıyor örnek olarak fitness ve yüzme.Ben haftada 3 saat yüzmeye gidiyorum,bunun bisiklet sürmek,pedal çevirmek, açısından bir zararı olur mu acaba?

Hüseyin Kaynak bunu beğendi.
  9. mert yazgan

mert yazgan Kıdemli Üye

Seviye:
    sanmıyorum zararının olacağını ama kesin sonuç için uzman kişilere sormanız daha doğru olur.

10. Serden Us

Serden Us Onursal Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    Bende de ekmeksiz doymama ve çayı aşırı şekerli içme sıkıntısı var. Şekeri çayı azaltmak ve tatlandırıcı kullanmak ile çözüyorum ama ekmeğin yerini hiçbirşey tutmuyor. :(

Kepekli ekmek haricinde alternatif önerisi olan var mı? :rolleyes:
    Ya da ekmeği azaltmak için mideye ne tip bir alıştırma evresi yaşatmak lazım?

11. Eyüp Derdiyok

Eyüp Derdiyok Yeni Üye

Göbek problemi olanlara(ben de dahil :)) Tony Horton'ın Power 90 setindeki Ab Ripper çalışmasını öneriyorum. Bugün itibariyle düzenli olarak yapacağım. İnşallah göbek açısından bir sıkıntım kalmayacak.

Her konuda olduğu gibi bu konuda da irade çok önemli gerçekten. Sonuçta beslenmede sürekliliği sağlamak gerekiyor. Benim gibi birkaç gün beslenmeye dikkat edip ertesi gün tatlılara, böreklere saldırınca olmuyor ne yazıkki :)

Bisiklete uzun süreler binmenin mutlaka vücudun şekil kazanmasında rolü olacaktır ama öncelikle beslenmede köklü değişikler yapmak yani bunu diyetten ziyade bir yaşam stili haline getirmemiz gerektiğini düşünüyorum.

Alperen KIR ve -Paşa- bunu beğendi.
  12. mert yazgan

mert yazgan Kıdemli Üye

Seviye:
    çok güzel yazmışsın diyecek başka şey kalmamış:in:

Eyüp Derdiyok bunu beğendi.
  13. Alparslan UÇ

Alparslan UÇ Yeni Üye

Seviye:

Güle güle kullanın bisikletinizi. Bursa'da bisikletle nerelere gidiyosunuz? Ben de aslen Bursa'lıyım.

14. mert yazgan

mert yazgan Kıdemli Üye

Seviye:
    bursada bende yeni yeni başladım gezilere başlamaya ama gidilcek yer çok gibi mudanya olabilir uludağ oteller olabilir vsvs.

15. Hüseyin Kaynak

Hüseyin Kaynak Aktif Üye

Seviye:
    Aslında oluyo biraz mesela bady e gidiyordum geçen yıl ve antreman hocası 1 gün çalıştırıyo 1 gün çalıştırmıyodu arada 2 gün üst üste çalışıyordum ama hemen diğer gün başka spor yani yorucu spor yapmak iyi değil çünki bady ağır bir spor ve yoruldukça laktik asit birikiyo kaslarda bunları vücuttan atamadan spor yaparsak ne kas gelişir nede faydası olur ve hatta yağ yoksa vücutta kaslar erimeye başlar

16. mert yazgan

mert yazgan Kıdemli Üye

Seviye:
    bilgilendirme için teşekkürler...

17. Bedreddin

Bedreddin Aktif Üye

Seviye:
    "bady" ne yahu? Sanki Türkçe karşılığı yokmuş gibi İngilizce yazmaya çalışıyorsunuz, onu düzgün yapın bari.

-Paşa-, mechanics ve Komando_Turk bunu beğendi.
  18. Hüseyin Kaynak

Hüseyin Kaynak Aktif Üye

Seviye:

Kusura bakmayın genelde öyle denildiği için öyle dedim vücut geliştirme türkçe anlamı:) Tekrar özür diliyorum

19. serkkan

serkkan Forum Demirbaşı

Seviye:
    Düzenli pedal çevrildiğinde mutlaka karşılığını alırsınız.!

Kilo vermenin matematiği çıkan calori giren den daha fazla olmalı , aslında herkes neyi yanlış yaptığını biliyor fakat iradesine sahip çıkamadığından başaramıyor.

20. burak_ilter

burak_ilter Yeni Üye

Seviye:
    2 veya daha fazla sporun bir arada yapılıp yapılamayacağı duruma göre değerlendirilmelidir. Kişinin kilosu, kondisyon durumu, sporlar arasında verilen ara, sporların çeşitleri, vb. o kadar çok kriter var ki.

Vücut geliştirme farklı bir konu. 2 gün üst üste vücut geliştirme genellikle tercih edilmez (ama bunun yapılabildiği durumlar da olabilir, yine kişiye ve hedeflerine bağlı olarak). Bunun da sebebi laktik asit birikmesi değildir. Vücudun kendini güçlendirmek üzere toparlanmaya ihtiyacı olmasıdır.

Ama bisiklet, yüzme, koşu gibi spor dallarında kas yapılanması vücut geliştirmeye göre daha az olduğundan daha sık aralıklarla spor yapılabilir. Yüzme ve bisiklet (ve fitness) pekala bir arada yapılabilir. Burada dediğim gibi amaç, verilen ara, kondisyon durumu gibi faktörlere bakmak lazım. Sonuçta triatlon diye bir spor da var değil mi?