Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kilo-Fitik-Bisiklet Seçimi

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında beny surijon tarafından paylaşıldı.

1. beny surijon

beny surijon Yeni Üye

beyler asiri kilolu olmakla beraber yakın zamanda (3 ay evel) fıtık cıktı doktorların amelyata gerek yok dmeesiyle beraber fizik tedaviye gittim baslarda zor yurumeme ragmen fizik tedavi sonucunda artık daha rahat yuruyebılıorum ve spor olarakta rejımın yanına sımdılık yuzme yapıorum okudugum kadarıyla bisiklette bele iyi geliyormus cunku bel kaslarını calıstırıyormus.

kendimi anlattıktan sora esas konuya gelelim ben kucuklugumden beri bisiklete binerdim fakat uzun bi sure sismanlamakla mesgul oldugum ıcın bınmedım sımdı bu olayların olması uzere spor salonunda bısıkletın ustunde duramadıgım sıkıldıgım ııcın bı bısıklet almaya ve yollarda gıderken kulanmaya karar verdım fakat boy ve kılomdan dolayı ole ucuza bı bısıklet alamıyorum galıba tam olarak bılmıyorum ve belimin el verip el vermedigini bilmedigimden dolayı ole buyuk bı yatırımda yapmak ıstemıorum iste bu konuda yardiminiza ve fikirlerinize ihtiyacim var benim durumua kiloma gelmis arkadaslarimiz varsa fikirlerini cok isterim.

ben sehir icinde yollarda kardiyo amaclı uzun sure kulanabılıcegım rahat olan bır bısıklet arıorum performans gıbı bır istegim hic yok butce olarak kesin bisi yok ama gecen paragrafta belırttıgım gıbı buyuk bı yatırımı ılk kendımı 1-2 ay yapabılıcekmıyım dıe denemeden yapmak istemiorum

simdiden cok tesekkurler

NOT: Kilo 140 boy 185

2. serkkan

serkkan Forum Demirbaşı

Seviye:
    28 jant şehir bisikleti tavsiye ederim ölçü olarak da 19-20' inch size uygun olur,
    2.el bölümünü taramanı tavsiye ederim.!:)

trek veya scott ın çok güzel citybike leri var , mtb size gelmez çünkü anatomik olarak biraz öne eğilmeniz gerekir buda sizin belinizi yorar.!

Yol zaten hiç olmaz o başka bişey... :rolleyes:

şimdiden iyi pedallamalar, alacağınız bisiklet birkaç ay sonra süs olarak kalacaksa böyle bir yatırıma hiç girmeyin ama.:(

kalın sağlıcakla...

3. furkan şenel

furkan şenel Üye

Seviye:
  4. vrg1978

vrg1978 Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba

oturuş anında vücudun ağırlığını taşıyan karın kasları gevşediği için yük bel kaslarına ,bel omurlarına binecektir.tabi gidonu tutan kollarınız yükü hafifletir.

bel rahatsızlığınız olduğu için bu şartlar altında şehir bisikleti sizin için doğru tercih olacaktır.

eğer spor salonlarında dikey kardio bisikleti kullanmaya alışık değilseniz ilk günlerde bisikletinizi kısa sürelerle ,hafif tempoda kullanın.bir anda yüklenip kendinizi riske atmayın.
    yüzmeyi ise asla bırakmayın
    bunların yanında bel fıtığı hastaları için hazırlanmış egzersiz programlarını araştırın.basit fakat çok etkilidirler.

iyi pedal çevirmeler.

5. Ömer Faruk MUMCUOĞLU

Ömer Faruk MUMCUOĞLU Onursal Üye

Adı:
    Ömer Faruk Mumcuoğlu
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    3ay kadar önce bel fıtığı olan abime bisiklet aldık.Bence bisikletin şehir veya başka bir tarzda olmasından ziyade üzerinde rahat olmanız, inerken binerken sıkıntı çekmemeniz ve sürüş esnasında fazla öne eğilmemeniz gerekli ki yol yapacağım diyorsunuz. Dağ bisikletinin kadro oranları yol veya citybike tan daha kısa olduğundan bence rahat edebilirsiniz. Bisiklet bel fitiğinda karın ve bel kaslarını kuvvetlendiren yardımcı bir spor olarak belirtiliyor.biz de dağ bisikleti aldık ve maşanın şaft borusunu özellikle uzun bıraktırdık kullanım esnasında öne fazla eğilmek gerekmemesi için size de tavsiye ederim.

6. beny surijon

beny surijon Yeni Üye

tavsiyeleriniz icin cok tesekkur ederim. bugun buyukadaya gittim ve orda kiralik bir biskletle bisiklete binmenin nasi bir his oldunu tekrar hatırlamak ıstedım fakat gerek bısıkletın rahatsızlıgı selenın rahatsızlıgı ve selenın alcak olması bacaklarımı cok agrıttı belımede hafıf bır agrı bındı anladımkı eger duzgun bır sekılde agrısız yapmak ıstıyorsam bu sporu kardiyo olarak galıba kesenın agzını bıraz acmam gerekiyor fikir ve dusunceleriniz icin tekrar teskkur ederim