Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kilo almak :)

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında OSMAN BATUHAN KUÇAK tarafından paylaşıldı.

1. OSMAN BATUHAN KUÇAK

OSMAN BATUHAN KUÇAK Aktif Üye

Seviye:
    Merhabalar öncelikle, :)

Tüm bisikletçi dostlarımızın derdi kilo vermektir, benimkide almak. Boy 177, kilo 64 ve ne kadar düzenli veya düzensiz
    yemek yesemde kilo alamıyorum. Düzenli olarak bisiklete biniyorum. (Haftada en kötü 3 kez.) Haftalık yaptığım km ise
    en az 250 yi buluyor. Bisiklet sonrası çok sağlam yediğim halde 1 gram dahi artış olmuyo sanırım, hep kilo aynı çünkü.

Bisikleti birazcık yüksek tempolu kullanıyormuşum çevremdeki insanlar biraz şikayetçi bundan. Birazcık yüksek tempo
    ile sürmek çokmu kalori yaktırır bilemiyorum, belkide sebeb budur. Sizlerin değerli bilgilerinize ve yönlendirmelerinize
    ihtiyacım var. Kollarda zayıf olduğundan rampada bisikleti barentlerden rahat çekemiyorum bu yönden çok dertliyim
    hızlanamıyorum düzgünce. Bana bir yol gösterirmisiniz. :) :)

Teşekkürler... :)

2. Furkan D

Furkan D Aktif Üye

Seviye:
    benimde çevremde çok kilo almak isteyen arkadaşlarım var. Benim yediğim yemeklerin 2-3 katını yerler, doymazlar benden otlanırlar çoğu zaman :) benim 1.83 'e 78 kg. Bende 75 olmak istiyorum bi türlü kilo veremiyorum benden. herneyse, size tavsiyem doktora gidin, geçen benim zayıf arkadaş gitti doktora 1 m tenya çıkardılar bağırsağından..şimdi göbeğini sıkıyoruz :D halsizlik şikayetiniz varsa, ve hemen acıkıyorsanız bi görünün derim doktora. Metabollizma hızınız çok olabilir, vs vs...

OSMAN BATUHAN KUÇAK bunu beğendi.
  3. Ali İhsan Kırdaş

Ali İhsan Kırdaş Yeni Üye

Seviye:
    3 ay bisiklete binme hareket etme 35 kilo garantisi veriyorum denenip uygulandı :D

4. Derya Keçeci

Derya Keçeci Onursal Üye

Adı:
    Derya
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Astana takımından Paolo Tiralongo senin boyunda ve 54 kilo.Alberto Contador aynı boyda 62 kilo.Senin kilonda olup 1.80 in üzerinde olan bir yığın bisikletli var.Yani?

Yani,bisiklet sporu için kilo boy endeksin gayet normal ve doğru yerdesin.Ha,bisikletle alakası yok abi,ben nasıl kilo alırım onu öğrenmek istiyorum,diyorsan yanlış yerdesin.

5. Mehmet Ser

Mehmet Ser Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    derya abiye katılıyorum.

6. OSMAN BATUHAN KUÇAK

Seviye:
    Halsizlik vs. yok hatta yemek dahi yemeden 100 + km bile devirsem sorun olmuyo vücutta aynen gitmeye devam edebiliyorum. Son çare bi doktora gözükürüz.

7. OSMAN BATUHAN KUÇAK

Seviye:
    Teşekkürler değerli cevabınız için. :) Biraz burada cevap ariyim. :)

8. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    osman kafayı kiloya takma kurtköy rampalarını hatırla orda nasıl tempo yaptığımızı ne yapacan kiloyu ben de boy 1.76, kilo dün tartıldım 66 kilo bi kilo almışız ,nasıl çıkacaktım ben kartepe rampasını 1 saat 58 dakikada durmadan 14 km ,eğimi 9 olan dehşet rampalarını, kilon normal sakın kilo alma yapışırsın rampada bıçkıdere antremanında 10 ,19 rampalar 60 km in sonunda geldi 60 km , 2 saat 10 dakikada devrildi, olay tempom 27.7 tabi bu arada şile rampalarını unutmayacağız oralarda eğim 6-7 lerde ve uzun ..kolları kuvvetlendirmek için 6 kiloluk danbıllar var ben onlar ile çalışıyorum...

9. OSMAN BATUHAN KUÇAK

Seviye:
    Kudret abi, bi dumble ediniyim o halde. Kolların güçsüz olması büyük dert gerçekten arazide de çok asılman gerekiyo ama güç yetmiyo. :) Zamanımı ayarladığımda bir turuna tekrar gelmek istiyorum. :)

10. emin üzün

emin üzün Aktif Üye

Seviye:
    Batuhan aynı dert bende de var dostum acayip yiyorum ama kilo alamıyorum napıyım çok da şikayetçi değilim :D

11. refah terzi

refah terzi Üye

Seviye:
    bende ne kadar yersem yiyeyim kilo alamayanlardanım. tiroit bezim hızlı çalışıyormuş. bu olduğu sürece ne yaparsam yapayim kilo alamayacağım.

muhtemelen sizde de böyle bir durum varsa Bence keyfini çıkarın. :) yemede özgürsünüz yani..

12. OSMAN BATUHAN KUÇAK

Seviye:
    Bilmiyorum varmı öyle birşey. Bakalım gerçekten kilo almam gerektiğini düşüdüğümde durum aynı olursa bir doktora gözüküp görürüz neyim varmış yokmuş :)

13. OSMAN BATUHAN KUÇAK

Seviye:
    Doğrudur ama ben senin pek yediğini göremiyorum la :D