kilitli pedaliçin tavsiyeleriniz?

özcan parlakoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
375
mtb için kilitli pedal arıyorum. ilk kez kullanacağımdan takıp çıkartması kolay olan f/p ürünü olması gerekiyor.tavsiyeleriniz itinayla değerlendirilecektir :in:

Scudo

Berk_D

Daimi Üye
Tepki
131
Bisiklet
Geotech
Shimano PD-M520 kullanıyorum en ucuz Shimano Spd pedal bu 50-60 TL. Gayette memnunum. Zaten diğer modelleri kullananlara da sorduğumda herkes tek farkın ağırlık olduğunu söylüyor onun dışında hemen hemen aynı diyor. Ancak shimano pedallarla ilgili eleştiriler var tam olarak kilitlenmiyor zırt pırt çıkıyor diye ben hiç yaşamadım ama onu savunan arkadaşları da dinlemek lazım bir ne diyorlar diye.

ilkerturker

Forum Bağımlısı
Tepki
197
Bisiklet
Merida
shimano m 520
crank brothers smarty
bu ikisi de iyidir fiyat performans olarak.
m520 ile 540 arasında fiyat farkı arasında çok çok bir fark oldugunu düşünmüyorum.kolay gelsin

Berk_D

Daimi Üye
Tepki
131
Bisiklet
Geotech
Birde pedallar sürekli çizik içerisinde kalıyor yada benim kullanmamdan mı kaynaklı bilmiyorum ama gümüş rengi almanı tavsiye ederim çizikleri daha az gösterir.

cem deviren

Daimi Üye
Tepki
200
m520 işini görür bence. ben de kullanıyorum çamurda birazcık sıkıntı oluyor ama fazla çamura girerim diyorsan daha üst modellere bakabilirsin forumda konuyla ilgili çok fazla konu var oralardan da faydalanabilirsin. Zaten forumu bilen birisin iyi akşamlar :)

özcan parlakoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
375
@cem deviren

işin aslı; uykum geldi gözlerim kapanıyor , yarında pedal almak istiyorum biran evel sonuca ulaşayım diye forum araştırması yapmadım :D

dalyan öner

Daimi Üye
Tepki
147
Bisiklet
Merida
Nereden almayı düşünüyorsun? Bir soruda ben sorayım, acaba tur bisikleti için hangisini kullanmam gerekiyor mtb'mi yol'mu?

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
520 alırsan emin ol 1 sene geçmeden değiştirmek isteyeceksin.Çünkü içini açıp bakım yapmak çok zor.Açman gereken yer plastik ve özel aparatı olmadığından penseyle tutarak açıyorsun buda bir kaç sefer sonra orayı bozuyor.Bakım yapamadıgın için bir süre sonra içindeki gres özelliğini kaybedince pedal ses yapmaya başlayacak düzelmeyincede değiştireceksin....o yuzden minimum 540 ıle başlamanı tavsiye ederim.

Cahit Türk

Daimi Üye
Tepki
128
Bisiklet
Salcano
spd ye xtr m970 le başladım, çok memnunum. daha sonra kısa süre m 520 kullandım, neredeyse düşmeme sebeb olacaktı. xtr dan sonra hiç memnun kalamadım. ben de en az m 540 la başlamanı tavsiye ederim.

Tepki
20
Shimano 540 ile başladım bende kilitli pedala gayet güzel ve şimdiye kadar hiç sorun çıkarmadı, kilitten ayrılma gibi bir durumda söz konusu değil. Tavsiye ederim

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Ben de yaklaşık 1 yıldır M540 kullanıyorum.Kullanıma dair herhangi bir sıkıntı yaşamadım ve memnunum.Tek olumsuz yanı, yağışlı havalarda fazla bisiklete binmediğim halde iç kısımlarında küf oluştu.:(

Bulunduğum yerde daha önce Shimano spd pedal kullanmış bir arkadaşım halen Crank Brothers Candy kullanıyor.Kilidi söküp takma konusunda şikayetçi ve tekrar Shimano spd pedal alacak.

Tepki
25
peki tur bisikleti için de bu pedal olur mu yoksa yol bisikleti pedalı almak daha mı mantıklı??

Tepki
25
yok mu bir bilen arkadaşlar...tur bisikleti ile mtb bisikleti pedalları ayrı mı olur tur bisikeltime 540 takabilir miyim farkı ne??

Mert Bağcılar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.214
Bisiklet
Cannondale
Konu sonuca ulaşınca sizin mesaj havada kalmış olmalı =) Tamer by benim gördüğüm bütün yolcular bisikletlerinde mtb pedalı tercih ediyorlardı. yol pedalında ayakkabı ile yürümek zordur ve ayağınız pedala kitli iken ayak çok sabittir topuk hareketi yapmakda zorlanırsınız.
Ben size arkadaşın aldığı shimano m540 ı öneririm. İyi bi tercih.. ekstra çamur tutmasın diyorsanız crankbrothers C şiddetle öneririm.

Tepki
25
@Mert Bağcılar

peki bir şey daha sorabilir miyim??öncelikle cevabın için çok saol...ikinci ricam,insaniyet namına bana bu sitede nasıl yeni konu açılır nereden açılır söylemen...hakkaten rica ediyorum...bulamıyorum bir türlü...böyle sığıntı gibi başkalarının konularına yazmak zorunda kalıyorum hep...

Alican Elkatmış

Aktif Üye
Tepki
9
Bence Delta Dan Look quartz alabilirsin fiyat 150 tl agırlık 100 gram hafif 520 den ve plastik platformuylada oldukca göz doldurucu alalı 1 hafta oldu bende m540 var dı :) Deneyip Görmelisin Diyorum Arada Dünyalar kadar fark var

Hasan TÜRKER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.805
bende genel tavsıye gıbı Shimano M520 'yı onerıyorum. fıyat olarak uygun.

five

Part time turcu
Tepki
3.962
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Tamer Kamalak

Merhaba,
"Bilen" iddasında değilim ama bende de tur bisikleti var (Giant X-Sport 0 ) ve M540 - Mavic Alpine ikilisini kullanıyorum. Çok da memnunum.

Kazasız ve keyifli turlar

five