Kilitli Pedal ve Düz Pedal Seçimi 2008

Ozan Güven

Forum Bağımlısı
Tepki
201
@lavrensiyum

ayakkabının altı direk parçalanır bilgine Spd ayakkabıların tabanı bu şekilde zorlanamalar sonucu zarar görmemesi için daha farklı şekillerde birleştiriliyor..
Paylaşım içinde çok teşşekkürler bir çok kişinin işine yarayacağına eminim , Pedalların tek tek ağırlığının verilmesi çok hoş olmuş :) ben bilmiyordum kendi pedalımınkinin örneğin.

• Beğen
Tepkiler: ogulcan22 ve hkn
Scudo

cakmakmehmet

Daimi Üye
Tepki
109
hakan bey hem akran olarak hem meslekdaş olarak sizi tebrik ediyorum

• Beğen
Tepkiler: hkn

Can Sonbay

Forum Bağımlısı
Tepki
315
Bisiklet
Giant
Detaylı anlatımınız ve anlatımdaki sabrınız için çok teşekkürler..Gerçekten çok güzel bir başlık olmuş..Kadro ve maşadan sonra alınıcaklar listesinde spd pedal ve ayakkabı var..Sayenizde daha fazla bilgi sahibi oldum spd pedal hakkında..
Tekrar çok teşekkürler..

• Beğen

abbaskara

Aktif Üye
Tepki
154
@lavrensiyum

SPD ayakkabılar gücü tam aktarabilmek için neredeyse esnemez tabanlara sahiptirler. Ayrıca size çok kolay gibi gelse de kallerin bağlantı noktalarına çekme hareketinde oldukça fazla yük biner. Bu durumda kal ayakkabıdan kurtularak hem ayakkabıya hem de daha kötüsü size zarar verebilir..

Bunu aslında ben de düşünmüştüm bir ara. zira tam sert taban yürümeyi çok zorlaştırıyor. Eski botlarımın içine metal bir taban koyarak ve Kalleri buna vidalayarak kullanmak istemiştim. ne zaman yürüyecek olsam içindeki bu metal aparatı kallerle birlikte çıkarırım diyordum. gerçi hala aklımda bi denemek lazım ama trafikte yada tehlikeli olabilecek durumlarda değil kesinlikle.

discocox

Daimi Üye
Tepki
116
yaklaşık bir aydır bende SPD pedal kullanıyorum almadan önce herkes düşmeden öğrenemezsin dedi ama allaha çok şükür hergün trafikte kullanmama rağmen böyle birşey yaşamadım o kadarda korkulacak bir şey değil, ancak SPD pedal kullanmadığım günlerime yazık olmuş arkadaşlar gerçekten bisiklet sizi değil siz bisikleti kullanıyorsunuz:)

discocox

Daimi Üye
Tepki
116
ve Hakan Bey böylesi önemli bi konuyu harika şekilde ele almış ve bisiklet severlere sunmuşsunuz tebrikler

• Beğen

canmurad

Aktif Üye
Tepki
274
Bisiklet
Scott
@discocox

Bende düşünüyorum şu sözlerin ban fazlasıyle destek oldu teşekkür ederim sevgiyle kalın..

bu güzel bilgiler içinde hakan baba ya teşekkür ederim...

• Beğen

B.Emre Kodal

Daimi Üye
Tepki
90
vala şu kilitli pedalları hep merak ederdim şimdi ne işe yarıo nasıl kullanılıcak hkknda bilgi sahibiyim tşkrler :D

laciverti

Forum Demirbaşı
Tepki
588
Bisiklet
Cannondale
Merhaba, Hakan Bey ayrıntılı bilgiler için teşekkürler.
Hem yol (Scott SUB 20) hem dağ (Corratec Motion) kullanıyorum.
Önerilen ikisinde ortak kullanım için M40.
M20 daha ucuz (fiyat -performans olarak Cüneyt daha iyi olduğuna dikkat çekiyor.)
Bunlar çift taraflı SPD.
Peki, kullanım açısından tek tarafı SPD olanlar nasıl..?Örneğin PD M324
bunlarda bir taraf düz olduğuna göre gerektikce kilitsiz kullanabilmek bir avantaj olmaz mı.?
Teşekkürler.

kizak

Forum Bağımlısı
Tepki
1.892
Bisiklet
Sedona
gerçekten bende çok eski yol yarışçısı olarak karpiye pedallardan sonra SPD kulanıyorum mükemmel rahatlık ve güç kazanımı sağlıyor kardeşime çok çok teşekkürler ederim

kuşçu

Üye
Tepki
0
arkadaşlar herkeze selam ben kuşçu kalpiye pedaldan kilitli pedala geçitorum sidi eagle 5 ayakkabı aldım pedal rıtchey comp v4 mountain aldıgım yerde birde tıme atac xe pedal vardı ikisinin arasında kaldım bu arada bende yol bisikleti var ama rahat yürümek için spd tercih ettim pedallar hakkında bilgi istiyorum teşekkürler

ilkerduver

Üye
Tepki
17
çok tesekkürler bende yeni aldım mtb ayakkabısı ve pedal ve sadece parkura gidene kadar alışa bildim diye bilirim parkurda özellikte teknik çıkış ve inişlerde farkı hissediyorsunuz ama gaziantep parkurunda mavi kayada ufak bir kaza geçirdim meger ayakkabıyı gevşek kullanmak ilk başlarda daha iyi bir karar olurmuş ben sert kullandım tavsiye ederim çok fark oluyor

Erdem Yıldırım

Daimi Üye
Tepki
184
ben deiki gün önce akşam taktırdım şehiriçinde arkamda köpekler vardı
bisikletten inmiştim.arkadaşımla birlikte bizden uzaklaştıklarını görünce sol ayağımı kilitledim sağ ayağımı attım o anda köpek sesinde dikkatim dağıldı ve sola doğru düştüm dizimi nce trafik direğine sonra da betona çarptım ama önemli birşeyim yok çok şükür.şu an tek korkum çok ani durmamız gereken durumlarda ya da yokuş çıkarken gücümüzün bittiği anda çıkarıp çıkaramamak ama o da bi süre sonra olur sanırım

Ferhat Şener

Forum Demirbaşı
Tepki
562
Bisiklet
Giant
Kilitli pedala gecmeyı dusunuyorum ama uygun fıyatlı ayakkabı bulamadım tavsıye edecegınız bır ayakkabı satan fırma warmı?