Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

kilitli pedal ve ayakkabı

Konu, 'Yol Bisikleti / Road Bike' kısmında erhan.d tarafından paylaşıldı.

1. erhan.d

erhan.d Üye

Seviye:
    Merhabalar. Yakın zamanda almayı düşünmüyorum ancak fikir olsun diye biraz araştırdığımda çıkan çok farklı fiyatlar kafamı karıştırdı. Amatör düzeyde bir yol bisikleti için kilitli pedal ve buna uygun ayakkabı için en düşük bütçe ne civarda olmalıdır? Ve seçerken nelere dikkat etmek lazım. Türkiyeden ulaşılabilen seçenekler olması da önemli.

Bir de spdye geçinceye kadar mevcut kayışlı pedal ile kullanımda dikkat edilecek püf noktalar var mıdır? Varsa nelerdir?

2. Murat Saygin

Murat Saygin Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
  3. Seyithan Dündar

Seyithan Dündar Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    bende spd ye geçmeyi düşünüyorum ayakkabı artı pedal minimum 200 lira tutacak bu paraya değecek kadar fark ediyor mu ?

4. Mert-Demir

Mert-Demir Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    %10-20 arasında fark ettiğini düşünüyorum ben

5. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Dün akşam tek tarafı MTB kilitli pedal, diğer tarafı düz pedal olan Shimano M324'ün siparişini verdim. Eğer sıkça inip yürüyen biriyseniz, yol pedal-ayakkabı ikilisinin bazı kısıtlamaları sizi düşündürüyorsa ve bisikletinizi günlük ayakkabılarınızla (veya sandalet-terlik gibi şeylerle) da kullanmak istiyorsanız, pedalı tavsiye ediyorum. Trekking ayakkabısı görünümlü bir ayakkabı ile de kilitli pedal tarafını kullanabilirsiniz. Böylece performanstan yana da sıkıntınız olmaz. Özellikle yokuşlarda kilitli ayakkabının faydası büyük, birkaç test sonrası bunu anladım. Eğer bunun yol tipini alacaksanız da, tek tarafı düz, diğer tarafı yol pedalı olanlar için Shimano A530 önerebilirim. Trekking ayakkabısı tipinde kilitli ayakkabı (Shimano MT43);

Shimano M324 çok amaçlı pedal;