Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kilitli pedal türleri

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında thorin tarafından paylaşıldı.

1. thorin

thorin Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba, bianchi shape model şehir bisikletime kilitli pedal takımı almak istiyorum fakat, araştırınca iki kategoriye bu pedalların ayrıldığını gördüm genelde. Yol bisikletleri için kilitli pedallar ve MTB'ler için. hangisi daha uygun olur bir şehir bisikleti için. Teknik olarak temelde ne farkları var?

Teşekkürler...

2. NightHawk

NightHawk Aktif Üye

Seviye:
    Yol bisikletinin ayakkabısı ile normal zeminde yürümek biraz zor olur, önden topuklu sert bir ayakkabıyla yürüdüğünüzü düşünün :D MTB ayakkabıları biraz daha yürümeye uygun. Hem de normal bir trekking ayakkabısı görüntüsünde çoğunlukla.

3. Mert Bağcılar

Mert Bağcılar Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Yol pedalı aldınız diye yol aykkabısı giymek zorunda değilsiniz.Altındaki KAL ı mtb ayakkabısına takıp,o ayakkabıyı kullanabilirsiniz.

Pedala gelince,bence istediğiniz pedalı alın ama sürüşünüze yol pedalı daha uygun olur gibime geliyo fakat fazla bişey fark ediceğini zannetmiyorum.Seçim sizin.İçinize yatanı alın.

thorin bunu beğendi.
  4. thorin

thorin Yeni Üye

Seviye:
    Çok uçlarda kullanmayacağımı düşünürsek, yani tak çıkar yapmayacak olmamdan bahsediyorum, bu durumda mtb için olanlardan almak daha mantıklı gibi duruyor. teşekkürler..

5. gurol

gurol Onursal Üye

Seviye:
    Mert bir çok yol pedal kiliti, dağ bisikleti ayakkabısına uymaz/takılamaz.

HaliliOzturk bunu beğendi.
  6. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Mert maalesef yol ayakkabisina yol pedali kalinden baska kal olmuyor. Ayni sey MTB ayakkabi ve pedallari icin de gecerli...

Diger yandan, yol ayakkabilarinin alti dumduz, mtb ayakkabilari ise disli arazide tutunmayi saglamak icin, ancak her iki ayakkabiyla da yurumek konforsuz...

MTB pedallarinin tek avantaji, onlara uygun, yurumeye daha elverisli ayakkabilarin bulunabilir olmasi (bkz. sandalet vs). O nedenle gunluk kullanim icin MTB ayakkabisi ve yurumeye uygun SPD ayakkabi tavsiye ederim.