Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kilitli Pedal Seçimi Yardım

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında Efrahim ÖZCAN tarafından paylaşıldı.

1. Efrahim ÖZCAN

Efrahim ÖZCAN Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Arkadaşlar yeni topladığım bisikletim için alacağım pedal konusunda kararsız kaldım. Fotoğraflarda gördüğünüz 3 pedal arasından seçim yapmayı düşünüyorum Benim için öne çıkan Görsellik ve Platformu olması nedeniyle Crank brothersın acid 2 modeli.

Mert TEKİN bunu beğendi.
  2. Güney Tuncer

Güney Tuncer Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Şurada Look Quartz la ilgili yazmış olduğum bir değerlendirme var :
    http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=34315

Look Quartz kilitlendiği zaman oldukça stabil oluyor, yani Crank Brothers da olduğu gibi kilitli iken sağa sola ayağını çok gitmiyor. Yalnız bu pedallar sert ve ekstrem kullanımlar için çok uygun değil, yay gerginliği ayarı yok.. Crank Brothers'ın bir diğer eksi yönü ise Look lar gibi yay gerginliğinin olmaması.. Ama Look'a göre daha güçlü olduğunu söyleyebilirim, kolay kolay ayağından çıkmıyorlar ama bir süreye kadar.. Kullanıma bağlı olarak bir süre sonra içindeki yay deforme olabiliyor. Bu üçünün arasından ben Time diyorum ama Shimano'ya da "özellikle xtr" şans vermeni öneririm...

Efrahim ÖZCAN bunu beğendi.
  3. Efrahim ÖZCAN

Efrahim ÖZCAN Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Öncelikle zaman ayırdığın için tşk ederim. Fakat yazıda belirttiğim gibi platform benim için önemli devamlı spd ayakkabı ile kullanmicam için rahat olur düşüncesi ve bisikletimin renkleri ile uyuştuğu için cb tercih ederim diye düşünmüştüm ama xtr yabana atmadan tekrar bi incelicem.

Kadir Usta, Mert TEKİN ve herbil bunu beğendi.
  4. serdarthenever

serdarthenever Aktif Üye

Seviye:
    Crankbrothers pedalın platformu SPD ayakkabı ile kullanım için tasarlandığından, normal ayakkabı ile kullanman mümkün değil. Zira kilitler yukarıya doğru çıkıntılı. Ayrıca dikkat edersen platformun ayakkabını kavrayacak dişleri de yok gibi. Kişisel fikrimi sorarsan, fiyat performans açısından Shimano M540 diyorum. Platform aparatı ile de kullanabilirsin.

Efrahim ÖZCAN bunu beğendi.
  5. Erdem Yıldırım

Erdem Yıldırım Kıdemli Üye

Seviye:
    @serdarthenever Hocam ben m520 kullanıyorum Platform aparatı aldım ama takamadım bir ilmi var mıdır bunun?