Kilitli pedal seçimi

Yusuf G.

Forum Demirbaşı
Tepki
716
Bisiklet
Cube
@yaboga Benim şahsi kanaatim; ileri seviye yol bisikleti kullanıcısı değilseniz, yani performans sürüçleri yapıp saniyeler ile yarışmıyorsanız, yol ayakkabısı gereksiz. Hele hele şehir içinde kullanıyorsanız bisikleti, işe gelip giderken felan, yürürken sıkıntı oluyor, topuklu ayakkabı ile yürüyormuş gibi tak tuk :) Ben (link) pedal ile (link) ayakkabı kullanıyorum, gayet de memnunum. Decathlon da pedalın fiyatı uygun stokta bulunan bir mağazaya yakınsanız alabilirsiniz internette de 100tl civarı bulunabiliyor, m064 artık üretilmiyor sanırım m065 de muadili onu da 200tl civarı temin edebilirsiniz. Ayakkabı numarası olarak da benim bildiğim kadarıyla shimano ayakkabılarda 1 numara büyük almak gerekiyor diğer markalarda normal ayak numaranıza göre almanız gerekebilir. Ayrıca ayakkabı olarak ben Garne Lapo Carbon da hoşuma gidiyor, bisikletini şehir içi ulaşımda da sık kullananlar için vibram tabanlı güzel bir seçenek, çarşı pazar rahatlıkla kullanılabilecek bir ayakkabı, fiyatı da uygun.

• Beğen
Tepkiler: yaboga
Scudo

yaboga

Daimi Üye
Tepki
354
İsim
Ergün Altmış
Bisiklet
Carraro
Herkese yorumlati ve yardimlari icin cok tesekkurler kafamda olay netlesti siparisi verdim insalla kafamizi kirmadan surmeyide ogreniriz.

Lenovo P1a42 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

furkantrojka

Forum Bağımlısı
Tepki
1.142
İsim
Furkan
Bisiklet
Diğer
@Yusuf G.
Vibram tabanlar asfaltta kaymıyor mu?

Yusuf G.

Forum Demirbaşı
Tepki
716
Bisiklet
Cube
@furkantrojka Asfaltta kayıp kaymadığı hakkında bilgim yok.

Vibram tabanların başlıca özellikleri hafif, esnek, sağlam olmaları ve yüksek sürtünme katsayılarıdır. Vibram tabanların desenleri özel olarak tasarlanmıştır. Bu sayede yol tutuş artırılmış, desenlerin arasına kar ve çamur çamur dolması engellenmiştir. (alıntıdır)

furkantrojka

Forum Bağımlısı
Tepki
1.142
İsim
Furkan
Bisiklet
Diğer
@Yusuf G.
Vibram tabanlar arazi içindir hocam. Şehir içerisinde kaldırım, asfalt gibi şeylerde vibram taban sıkıntılıdır. En azından ben bu şekilde biliyorum.

• Beğen
Tepkiler: Yusuf G.

Yusuf G.

Forum Demirbaşı
Tepki
716
Bisiklet
Cube
@furkantrojka Doğrudur ben tecrübe etmedim daha önce. Kullanım alanına göre 4 farklı sertlikte vibram taban varmış, en sert olan zorlu arazi şartları için diyorlar onlar ıslak asfalt da felan tehlikeli olabiliyormuş. Kullanan yok bu acaba forumda hiç Garne marka vibram tabanlı spd ayakkabısı, tipi felan da çok hoş duruyor, eğer taban sorun yaratıyorsa hiç bulaşmamak lazım.

http://www.dogabisiklet.com/myassets/products/669/pr_01_1669.jpg?rev=1451062991
http://www.dogabisiklet.com/class/INNOVAEditor/assets/Gaerne/cic_mou_mtbike.jpg http://www.dogabisiklet.com/myassets/products/669/pr_02_1669.jpg?rev=1369067019

hydrocon

Forum Bağımlısı
Tepki
1.174
Bisiklet sporcularına en komik düşüş hikayelerini sorduk. Bakalım hangi yanıtları almışız.

• Beğen
Tepkiler: İsmail Selçuk

PeDaLLı-YoRuM

Forum Demirbaşı
Tepki
357
İsim
Tugi
Bisiklet
Sedona
ben şu aşağıdaki pedal ve ayakkabıyı kullanıyorum çok da memnunum özellikle pedal 2 taraflı yani bir tarafı kilitli bir tarafı normal kullanıma uygun hmde düşüm maliyetli

(link)

(link)

• Beğen
Tepkiler: hydrocon

sinanarmy

Daimi Üye
Tepki
123
Arkadaslar bi klitli pedal birde ayakkabiya ihtiyacim var marka model ikilisi onerebilir misiniz yol bisikleti kullanicisiyim daha kullanamadim aslinda pedal ayakkabi almadigim icin orta seviye olabilir

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.190
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
@sinanarmy
Bütçenizi ve bisikleti hangi amaçla sürdüğünüzü belirtirseniz daha doğru tavsiyeler yapabiliriz. (Spor - Ulaşım - Tur vs.)

sinanarmy

Daimi Üye
Tepki
123
@BerkEvrenBisiketim caad10 spor amacli kullanagim f/p denilebilecek ayakkabi pedal kombini bakiyorum butcemi cok belirlemedim ama fazla para vermek istemiyorum tesekkur ederim cevap ici ayrica :)

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kadir KARADEMİR

Forum Demirbaşı
Tepki
952
İsim
Kadir KARADEMİR
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@sinanarmy

(link)

(link)

• Beğen
Tepkiler: BerkEvren

sinanarmy

Daimi Üye
Tepki
123
@Kadir KARADEMİR
bu ayakkabının ölcüsünü nasıl alıcaz 44 44.5 falan giyiyorum spor ayakkabıda 45 almak mantıklı mı yurtdısından alıp geri yollamak sıkıntı olur sanki bir de bu vergisiz fiyat degil mi

Kadir KARADEMİR

Forum Demirbaşı
Tepki
952
İsim
Kadir KARADEMİR
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@sinanarmyBen spor ayakkabıda 44.5 giyiyorum. Shimano 45 numara ayakkabı aldım. Azıcık büyük geldi. Mavic 44.5 aldım çok az ön taraftan sıkıyor. Benim ayakların ön tarafı geniş belki de bu yüzden sıktı. Yarın numara büyük almanızı tavsiye ederim. Fiyatlara %18 gümrük vergisi de eklenecek. Gümrük vergisini kargoyu teslim alırken PTT görevlisine ödeyeceksiniz. 450 TL üzeri kargo bedava, ayakkabı ve pedaların yanına bir firma ve tayt vs koyup 53 TL lik kargo ücretini ödemeyebilirsiniz.

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: sinanarmy

Revolutions

Aktif Üye
Tepki
139
Merhaba arkadaşlar. Bir sürü SPD pedal konusu açılmış daha önce ama ya çok eski ya aradığım bilgilere ulaşamadım bu konularda. Dolayısı ile yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Yakın zamanda bir yol bisikleti alma aşamasındayım.Direk aşağıdaki gibi(link 1) bir yol pedalı alırsam rahat edemeyecekmişim gibi hissediyorum şimdiden. Çünkü kullanan arkadaslarımı gördüm özellikle yürüme ciddi problem gibi :) Bende öyle sadece bisikletten bisiklete kullanacağım gerektiğinde bir iki yere uğrayacağım daha rahat edeceğim bir çözüm arıyorum.Özellikle bisiklet kullanmam gerektiğinde illa o ayakkabıyı giymeden kullanabilmek istiyorum. Bu durumda sanırım 2. örnekteki gibi bir pedal almam gerekiyor sanırım ? Eğer size göre de tek alternatif bu ise en uygun ve kullanışlı ürün ne olur ?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

(link)

(link)

yuzenis

Üye
Tepki
41
İsim
Enis A
Bisiklet
Diğer
@Revolutions Bir yılı aşkın süredir tıpatıp aynı düşüncelerle aldığım şu pedalı kullanıyorum:

(link)

Bu süre zarfında normal spor ayakkabıyla bir seferde maksimum 25 km yaptım. Başlarda hafif bir zorluk ve bilekte ağrı hissetsem de ayağımı koyacağım yeri ayarlayınca alıştım.

Linklerdeki 2. seçenekteki pedalı kullanan kimseyi tanımadığım için yorum yapmaktan kaçınıyorum.

• Beğen
Tepkiler: Revolutions

mmakif

Aktif Üye
Tepki
321
İsim
Mehmet Akif
Bisiklet
Ümit
@yuzenis M 530 un m520 sini kullaniyorum daha kucuk yuzeyli mtb pedalini ki daha ucuz daha yaygin diye düşünüyorum.

Gramaj olarak da daha hafif hafiflik takintim yok ama gereksiz ağırlıga da tahammülüm yok :harika:

Kaan.Özçelik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.025
Bisiklet
b'Twin
@Revolutions Shimano A530 öneririm. Bir yönü SPD, diğer yönü düz pedal. Özellikle şehir içinde çok rahat oluyor. Daha önce M520'nin bir yönüne plastik platform takarak da kullandım ama A530 geniş yüzeyli olduğu için daha iyi.

BLA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi