Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

KİLİTLENEN ''Yayınlan(a)mayan Satılık İlanı...''

Konu, 'Site Hakkında Genel Konular' kısmında TarıK F. tarafından paylaşıldı.

1. TarıK F.

TarıK F. Forum Demirbaşı

Seviye:
    FERHAT BEY 8 ŞUBAT 2012 tarihinde 18:27 deki sohbeti aktarıyorum

Onuralp Armağan Nickli Üyenin sorusu:
    İyi günler,
    İnfo adresine iki kez email atmama ve ikinci el şehir bisikleti bölümü sorumlusu moderatörümüze dün sabah msj rağmen, cumartesi gününden bu yana herhangi bir bilgi ve geri bildirim alamadığım bir ikinci el şehir bisikleti ilan başvurum var.
    Mecburen buradan bir kez daha sormak zorunda hissettim. Sistemde mi arıza var, ilan da mı bir eksik gedik var, bilgi alamıyorum. Herhangi bir aksaklık yoksa yayına koyulması daha fazla gecikmezse uygun olacaktır.Site yönetimimiz başvurum hakkında beni bilgilendirirse sevinirim.
    Teşekkürlerimle,

Ferhat KÖSE(MODERATÖR ) nin cevabı:

Onuralp Armağan
    Sizin ilanınız detaylı komponent fotoğrafı olmadığından ve bir tane fotoğrafıda orjinal değil sıfır ürün iken dükkan önü fotoğrafı olduğundan onaylanmamıştır.Muadil fotoğraf kullanmışsınız muadil fotoğraf ile de ilanlar onaylanmıyor.Ayrıca normalde vakit bulduğum zaman ilanları onaylanmayan arkadaşlara özel mesaj ile sebebini yazıyorum sizin ki yoğun bir zamana denk gelmiş özel mesaj ile bildirmemişim(bildirmek görev değil ama elimden geldiğince yapıyorum) siz bana özel mesaj ile sorsaydınız kesinlikle geri dönüşü olurdu .Mail de gelmedi özel mesaj da gelmedi.

pitgabba Nickli Üyenin sorusu:

evet ya biri cıksın birşeyler acıklasın neler oluyor moderatorlere efendi efendi soruyoruz arkadasım sorun nedir ne gerekiyorsa yapalım diyoruz cevap gelmiyor anlamsız kurallar konulup burokrasiyle işler zorlastırılıyor gibime geliyor bana

Ferhat KÖSE(MODERATÖR ) nin cevabı:
    Bir defa ikinci el ilan verme kurallarını okusaydınız ilanlarınızın neden onaylanmadığını anlayacaktınız.(kullanıcı isminize dikkat edin) Ayrıca siz de bana hiç efendi efendi sormadınız neden onaylanmıyor diye sorsaydınız size de muhakkak geri dönüş yapılırdı.

Evet ferhat bey bana efendi efendi msj atmadığımı belirtmişsiniz oysa ben yani ''Pitgabba''' nickli kullanıcı olarak size 27 Ocak 2012, 14:32 de asagıdaki msj ı özelden göndermişim.

Konu : 2.el ilanı acamamam
    ferhat bey merhaba ,2.el ilanım yayına girmedi sebebini okudugumda kurallarda en akla yatkın olanı gercek kullanıcı adı kullanmıyor olmam olarak algılıyorum.bu dogru mudur .ben mesela pitgabba kullanıyorum.bunun yerine rıza köse olsaydım sorun cozulmus mu olurdu?

soruma karsılık siz de bana 27 Ocak 2012, 14:35 de asağıdaki cevabı veriyorsunuz:

Aynen öyle olurdu.Kullanıcı isminizi değiştirebilirsiniz admınlere mesaj atarak.

sizden gelen bu cevap benim sorunumu cözmüyor ben de bunun üzerine 28 Ocak 2012, 09:05 te moderatör Gürkan ŞENTÜRK e:
    gürkan bey merhaba
    rahatsızlık icin özür diliyorum ancak forumda iletisim menüsünden 3 defa mail atmama ragmen cevap alamadım.sorunum şudur:
    2.el bölümünde satıs ilanı acmak istedim.yeni konu olarak açtım fotografları da koydum lakin yayına girmemis.bunun sebebi nedir acaba? forum 2.el kurallarını okudugumda kullanıcı adının gercek ad soyad olarak girmedigim icin rededilebilme ihtimali var gibi birsey anladım ancak bundan da emin olamadım.ilanımın yayına girmeme sebebini ögrenebilir miyim?

özel msj ı gönderiyorum , kendiside bana aşağıdaki cevabı veriyor:

Merhabalar,
    forum yöneticileri ile irtibata geçin. Benim 2. el bölümümde yetkim yok. Sarı renkteki isimli yöneticilere msj atabilirsiniz.

ben daha sonra bu konuda yetkili oldugunu düsündüğüm sarı renkli Moderatör MURAT REİS E:

2.bir hayat istiyorum ulaş bey
    ulaş bey merhaba
    forumda 2.el ilanı acamıyorum malumunuz nick kullanıyordum.ikullanıcı adımı ''sinan türk'' yapabilir miyiz?

şeklinde bir msj daha atıyorum ve malesef bir cevap gelmiyor

bence görüldüğü üzre tüm sorunumu gayet EFENDİCE dile getirmişim...

2. ilker çelikcan

ilker çelikcan Kıdemli Üye

Seviye:
  3. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:

Sizinle polemiğe girmeyeceğim ama kısaca anlatayım öncelik günde kaç kişiye özel mesaj ile benzer konularda cevap veriyorum tahmin edemezsiniz.Siz ilk konunuzda efendice soruyoruz cevap alamıyoruz demişsiniz bende sorulan her soruya cevap verdiğimi bildiğimden hiç incelemeden direk sorsaydınız cevap alırdınız yazdım ki sormışsunuz bende vermişim.Ne demişim kullanıcı isminizi adminlere mesaj atarak değiştirin.Siz ne yapmışsınız Admin yerine moderatöre mesaj atmışsınız bu birinci garip olay admin ile moderatör arasındaki farkı sanırım biliyorsunuzdur.Verdiğim cevap sorununuzu çözüyor ama siz anlamamışsınız.Zaten benim yetkim olsaydı o kadar uzatmaz kullanıcı adınızı değiştirirdim size cevap yazmak yerine.

gelelim ikinci mevzuya forumda koskocaman kullanıcı ismi değiştirme başlığı var bunu bulamamanız da benim hatam değil sanırım zamanında bulmuş olsaydınız sorun bu noktada da çözülecekti.

Murat reis sarı renkli moderatör değildir Kırmızı renkli admindir, forumun kurucusudur uzun zamandır forumda aktif değildir.Ama forumda ikinci el dışında konuları okumadığınız için bununda farkında değilsiniz.Ona mesaj atıp atmadıgınızı bilemem okursa umarım kendisi cevap verir.yanlış beyan var o yüzden bu konuda birşey yazmak istemiyorum sarı ile kırmızı karıştırılacak renkler değildir.

Ulaş ise admindir ama özellikle Aralık ayı sonundan itibaren hem işlerinin yoğunluğu hemde forumdaki yenilenmeden kaynaklı özel mesajlara bakamayabiliyor.Unutmayalım ki bizler de normal insanlarız işlerimiz var 24 saat forumda oturamıyoruz.Bu kadar kişiye mesaj atmak yerine bir mesaj daha bana atıp hangi admine diye sorsaydınız size direk Savaşın adını verirdim.Forum yenilendikten sonra kullanıcı ismi değişkliklerine Savaş bakıyor.

Son cümle olarak efendice dile getirmişsiniz bende verilmesi gereken cevabı vermişim.Sizin sorununuzla aynı olan ayda 50 mesaj alıyorum hepsine kullanıcı ismini değiştirmesini yazıyorum şu ana kadar kullanıcı ismini değiştiremeyen bir tek siz çıktınız.İnsanları eleştirirken azıcık elinizi vicdanınıza koymanızı rica ediyorum .Yaklaşık 6-8 aydır forum yönetimindeyim elimden gelen tüm desteği arkadaşlara göstermeye çalışıyorum .Bunun için emin olun çevremden ailemden çok fedakarlıklarda bulunarak(bu mesajı yazarken bile en az okumam gereken 50 mesajı bekletiyorum üstüne işten yeni gelmeme rağmen dinlenmeyip bilgisayar başındayım) sizlere yardımcı olmaya çalışıyoruz.Sadece ben değil tüm yönetici arkadaşlarım aynı şekilde .Tamam eleştiriye açığım her zaman ama azıcık vicdan lütfen:yada tanıdıgınız arkdaşlarınız varsa forumdan bir sorun beni ve diğer arkadaşlarımı bu cümleleri hak ettim mi.

Tüm arkadaşlardan özür diliyorum ,biliyorum tüm yazdıklarımı okuyorlar vaktinizi aldığım için kusura bakmayın....

4. erkan sozoren

erkan sozoren Kıdemli Üye

Seviye:
    arkadaşlar kurallara uyduktan sonra ılanlar yayınlanıyor ustelık ferhat köse olsun dıger yonetıceler olsun bu konuda ılgılıler gercekten haksızlık etmeyelim :in:

Ferhat Köse bunu beğendi.
  5. Serden Us

Serden Us Onursal Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    Kusura bakmayın ama ben anlamadım bu işi:

Alıntı 1:

Hadi diyelim bu 1. bir soruydu. Ama 2. olan bir başvuru:

Alıntı 2:

Mevcut kullanıcı adı: TarıK F.

Şimdi kullanıcı adı değişmiş olduğuna göre sizin adınız Rıza mı Sinan mı yoksa Tarık mı? 2. el bölümünde güven önemlidir, en azından 2007'den bu yana gördüğüm kadarıyla...