Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kilit ve ayna?

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında Spider03 tarafından paylaşıldı.

1. Spider03

Spider03 Yeni Üye

Merhaba arkadaşlar,

Öncelikle belirtmeliyim ki yeni bir bianchi speed sahibi oldum ve kilit olayı kafamı allak bullak etti...

forumda arama yaptım, pek çok konuyu inceledim ve elbette bisikletin genel anlamda göz önünde bulundurulması öneriliyor. (aslında keşke bu kilit olayı ile ilgili detaylı bilgi içeren sabit bi konu olsa) ancak bunun dışında U kilitlerin hem sağlamlığı hem de kolay kırılır oluşundan, diğer kilitlerin ise şifrelinin anahtarlıya göre daha dayanıksız olduğunu fln öğrendim ama yine de hangi marka, tür kilit alacağım konusunda kararsız, bilgisizim..

elbette bisikletimin pahası çok yüksek değil, ona göre de çok pahalı kilitler de alamam, ama en azından bi yere kilitlediğimde bi bakıma içim rahat olsun isterim..

bununla birlikte, bi arkadaşın bisikletinde, ön maşasına takılı ayna görmüştüm..tümsek ya da çukur (emin değilim) ayna olanlardan...bunlara tam olarak ne ad veriliyor, nasıl bulurum, gereklilik payı nedir (işe yaraması açısından)..

öyle işte, cevaplarınızı ve yardımlarınızı bekliyorum..

(umarım doğru bölüme açmışımdır bu konuyu..hatalıysa affola, kategori çok olduğu için emin olamadım.. ^^; )