Kilit Tercihi

Tepki
6
Merhaba arkadaşlar,

Ya sahilde bazen 2 dk şurda oturup güneşin batışını izleyeyim diyorum ama kilidim olmadığı için içim pek rahat olmuyor, sanki biri koşa koşa gelcek bisikleti kapcak gitcek gibi paranoyak düşüncelere kapılıyorum :D Bisikletimi en son vitese atıp öyle bırakıyorum :) Hem ileride de illaki kilide ihtiyacım olacak.

Bisikletimi alırken kilit sormuştum ama adamın bana gösterdikleri hep ağır şeylerdi bende bilmeden almayayım dedim. Şimdi malum biz bu kilidi hep yanımızda taşıyacağız ve bize bir ağırlık oluşturacak. Var mı bildiğiniz güvenilir, kaliteli ve hafif bir kilit modeli? Fiyatı pek dert değil, belki yurtdışından getirtirim zaten...

Teşekkürler,

Scudo

Dizdar MERT

Forum Demirbaşı
Tepki
216
Bence bisiklet yanınızda ise kilide pek ihtiyaç yok zaten hepsi de bildiğim kadarıyla yaklaşık aynı ağırlıktalar. Bu arada en son vites derken en büyük orandan bahsediyorsanız adamın bacaklar kuvvetliyse yetişemezsiniz. :D
En küçüğe atarsanız daha güvenli olur yetişmek açısından.

• Beğen
Tepkiler: Halil Karaca

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Masterlock kullanıyorum. Kilit bu: (link)

Ben mağazasından gidip aldım. %50 indirimli. Halen daha devam ediyor. Sana önerim kilidi sele altına takmak için verilen aparatı kullanma. 2-3 kere düşürdüm. Her defasında da buldum. Artık sele borusuna dolayarak taşıyorum...

Oğuz Taş

Daimi Üye
Tepki
217
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Dizdar MERT

Arkadaşımız doğru söylüyor, en son yani 21-24 neyse artık birkaç pedal çevirdikten sonra devrini alır ve tozuna bile yetişemezsin ;)
Bence viteste bırakmak senin de dediğin gibi biraz paranoyakça olmuş :)
Sonuçta bisikletin vitesi değişebiliyor, adam bindiğinde ağırsa hafife alır basar gider kanaatimce :D

Sabri Atalay

Daimi Üye
Tepki
245
Bisiklet
Trek
merhaba,
sirkeci de aslı bisiklette kilitler var kısa 5 TL uzun galiba 10 TL kaliteli sağlam ürünler.
Taşıma kolaylığı amacıyla sele borusuna bağlanan aparat fiyata dahil.

derşan sezer

Forum Bağımlısı
Tepki
1.158
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs337.snc3/29483_397205807046_681957046_4743536_7215491_n.jpg
bunu kullanıyorum çalabilicek adama diğer bisikletlerimide hediye edicem :) ağılıgı 2.5 kg ve kesmesi için elektirikli kesici getirmesi gerekli

Oğuz Taş

Daimi Üye
Tepki
217
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@derşan sezer

Bi iki baktımda dediğiniz kilide parası da paraymış mübarek :D

derşan sezer

Forum Bağımlısı
Tepki
1.158
Ucuz alıcana bin tane bir tane adam akıllı al.Şimdi piyada alıcagın hiçbir kilit kesilmeye karşı güvenli değil.Sana tavsiyem u locklardan alman onları açmak zordur benimkisi son nokta ben bunu şehirde çok bisiklet kullnadıgım için aldım yoksa yol bisikletinde falan kullanmak akıllı işi değil ağırlıgından ötürü.Şirelilerden falan hiç alma 30 saniyede açarlar.

Cem Şentin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.268
U kilitler nispeten güvenli ama krikoyla kırılabilir bu tür kilitler. Birisi u kilitlerin nasıl kırılacağını videoyla göstermiş. Aman dikkat !

(link)

derşan sezer

Forum Bağımlısı
Tepki
1.158
cem tamamen yapildigi materyele bagli bu kryptonlar guclendirilmis celiktir,kirilmasi imkansiza yakin sadece elektrik kesicisi kesebiliyor taksim ara sokaklarinda test ettim :)

Sabri Atalay

Daimi Üye
Tepki
245
Bisiklet
Trek
@derşan sezer

Merhaba,
Hacıhüsrev sokaklarında da test etsene.:)