Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kilit kullanan var mı? Özellikle İstanbul'da

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Fırat Karamanoğulları tarafından paylaşıldı.

1. Fırat Karamanoğulları

Fırat Karamanoğulları Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Arkadaşlar bisikletten önce çin malı motosikletim vardı. Pahalı bir kilitti. Herneyse, genelde ön tekerden kilitlerdim ama bu sefer arka tekerden kilitlemek geldi aklıma. Ehehe..

O zamanlar lisedeyim, sabah olunca motosikletle okuldan kaçacağız. :D Motosikleti evden 500 metre uzak bir yere park ettim. Yahu sabah yanına gittim heyecanla, bir baktım motosiklet öne doğru eğilmiş, duvara yaslanmış. Herhalde yine biri ayaklığı kapattı devrilince uğraşmadı dedim.. Yanına gitmemle anladım. Adamlar ön tekeri çalmışlar. Bildiğin vida bile bırakmamışlar. :D

Yapacak bir şey yok, öğrenci adamız para da yok. Evdekilere desen motosikletin orada ne işi var diyecek! :) 20 liraya anlaştık, kamyon geldi en yakın motosikletçiye bıraktım. 3,5 gün uğraştım, 2. el çıkma teker aldım anca halledebildim.

2. katta oturuyorum, adamlar evimize kadar girdi Laptop'u çaldı. Evin altına kamyonet falan parkedince kolayca girebilirler eve. Bisikleti balkona bile koymuyorum düşünün.. Ev küçük 55 metrekare ama evde tutuyorum. Siz kilit kullanıyor musunuz? Dışarıda asla bırakmıyorum, tedirgin oluyorum.

2. emreuzun

emreuzun Aktif Üye

Seviye:
    Abicim sanırım Beşiktaş'ta oturuyosun. Oralarda durum çok kötü yaa :D

3. Umut Kılınç

Umut Kılınç Kıdemli Üye

Seviye:
    ben her zaman bisiklet 3 tane kilit taşırım yanımda ön teker,arka teker bide kadro yu bağlamak için motorunda bagaj varsa 3-4 metre kalın zincir al bide en sağlamından kilit bağla motorun ön teker den geçir sonra arka teker den geçir sonra motorun etrafından geçir bağla kalın bi direğe,ağaca... bağladığın yeri sökmeden biraz zor olur motoru çalmaları:04:

4. Fırat Karamanoğulları

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Yurdum teyzesi de yalandan ah be evladım niye park ettin, orada tinerciler oluyo gece diyor. Yav beni o gün park ederken görüyor, bir şey demiyor. İş işten geçtikten sonra diyor.

5. Umut Kılınç

Umut Kılınç Kıdemli Üye

Seviye:
    Laptop a ne oldu ????

6. Fırat Karamanoğulları

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Herifler balkondan giriyor, alıyor ve kaçıyor. Ruhumuz bile duymadı. Ayrıca giderken çanta vardı okul çantası. Onu da alıyor adi herif. :D

7. Umut Kılınç

Umut Kılınç Kıdemli Üye

Seviye:
    Sen dua et adamlar seni götürmemiş :)