Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kıbrısda Bisiklet Turu

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında mistik55 tarafından paylaşıldı.

1. mistik55

mistik55 Yeni Üye

Seviye:
    selam arkadaşlar,
    mart ayında üç hafta sürecek bir turla kıbrısı baştan aşağıya bisikletle gezmeği planladım.
    tur programım aşağıdaki gibi olacaktır:
    2 mart akçaydan çıkış.
    2-8 mart kamp konaklamalı antalya yolculuğu
    9 mart taşucundan feribota biniş.
    10 -27 mart kıbrıs turu(kamplı)
    27- 29 girnede tatil.(bu tatil muhtemelen otelde olacak)
    29 mart uçak ile izmir.
    programı bu şekilde oluşturdum. uymaya da çaba göstereceğim.
    -ilgilenen arkadaşlara
    -güzergah boyunca kısmi olarak bir iki günlük katılmak isteyen arkadaşlara
    -özellikle kıbrısta yol yordam gösterebilecek kıbrıslı bisikletçi arkadaşlara duyurulur.
    tur süresi içinde olanak ve fırsat buldukça gezi notlarını ve fotoğrafları forumda paylaşıma sunacağım.
    esen kalın,
    sevgilerimle..

mustafa YILDIZ
    O532269339

2. Taner Yavuz

Taner Yavuz Bisikletkolik

Seviye:
    Gezinize başlayabildiniz mi acaba?Ben uzun bir süre Kıbrıs'ta yaşadım ve çok seviyorum!İlk fırsatta da Kıbrıs'a bisiklet ile gitmek isterim:)Eğer gezinizi yaparsanız ,çektiğiniz fotoğrafları bizimle paylaşmanızı rica ederim.

İyi yolculuklar dilerim.

Sevgilerimle,Taner.

3. irfancan

irfancan Forum Demirbaşı

Seviye:
    Gezi fotoğraflarını bekliyoruz.

4. mistik55

mistik55 Yeni Üye

Seviye:
    evet arkadaşlar bir haftalık bir kayma ile turumu gerçekleştirdim. ancak dönüşümdeki yoğun iş temposu nedeni ile size hemen paylaşamadım.
    bugün en azıbndan bir özet vermek istiyorum. daha sonraki günlerde detayları verip,gezi ilgili anı ve fotoğrafları yüklemeye çalışacağım.
    özetle kıbrıs'da;(bir gün otelden sonra)
    2.gün (montaj ve alışveriden sonra)girne -zeytinlik-karaoğlan-alsancak- güzelyalı...............................................................................22,34 km.
    3.gün güzelyalı-çamlıbel-odtü kampüsü-güzelyurt-bademliköy-
    yeşilırmak-lefke-güzelyurt-odtü kampüs..............................94,48 km.
    4.gün güzelyurt(yol boyu köylere(9) uğrandı)lefkoşa.(şehir içi dahil.. 96,94 km.
    5.gün lefkoşe - magosa(yol boyu 10 köy yada mahalleye uğrandı).... 73,15 km.
    6.gün magosada tarih/foto turu-salamis.......................................43,65 km.
    7.gün salamis-dipkarpaz(yolda 11 köy/mezra/mahalleye uğranıldı.......89,24 km.
    8.gün dipkarpaz gezisi-zafer burnu gidiş geliş................................61,20 km
    9.gün dipkarpaz-büyükkonuk(kaleburnu (altyol)yolundan(9 köy)....... 56,85 km
    10.g. büyükkonuk-kaplıca-mersinlik-tatlısu-(KANTARA KALESİ)....... 47,69 KM
    11.G. tatlısı-küçükerenköy-bahçeli-erentepe-arapköy....................46,22 km.
    12.g. arapköy-hz.ömer türbesi-girne OTELE GİRİŞ........................ 17,00 KM.
    13.G. Girne ve çevresi (kale-liman-sen hilaron-bellapais................. 21,00 km
    14. gün DİNLENME BİSİKLETİN DE MONTAJ VE TADİLAT İŞLERİ
    15. GÜN ANTALYAYA DÖNÜŞ
    TOPLAM PEDALLANAN YOL 679,91 KM.
    (ardından 2331, 35 km. lik antalya - akçay koy şov başladı.)
    gidiş iki gece girnede otel, dönüş yine girnede 3 gece otel. tur boyunca çeşitli yerlerde(heryerde-örneğin lefkoşede şehitliğin içinde-magosada kale burçlarında v.s.- kamp atıldı.
    kullanılan ekipman listesi:
    bisiklet : corratec super bow team.
    iki artka çanta (orlieb)
    iki önçanta(ferrino)
    gidon çantası(detours)
    husky beats çadır
    toros uyku trulumu
    termorest şişme mat
    yedekli ve yeteri kadar forma, alt üst termal içlik,softshell giyecekler,polar üstlükler, button-propan tüpler(kıbrısta 200 gr lık 3 adet idi ve yetti) ve ocağı ,temel mutfak aletleri,temel pişirme gereksinimleri- temel tamir setleri ve bisiklet için yedek malzemeler-ilk yardım seti
    yükün sürekli 50 kg. geçmemesi için azami caba sarfedildi.
    tekniği bunlar.
    keyif eğlence üzüntüler ve anıları fotolarla beraber yavaş yavaş yükleyecem.
    kıbrısda 850 fotoğraf çekmişim. bunu paylaşılabilecek teknik ve estetik değerler de taşıyabilecek 50 adede indirmeye çalışıyorum.
    bir rüya gibiydi.
    yoksa turum gerçek idi de şimdi mi rüyadayım. inanın gerçekten algılamakta zorlanıyorun.hala uyanınca fermuar arıyorum yataktan çıkabilmek için.
    turumun hem kıbrıs hem türkiye bölümü çok muhteşemdi çok.
    61 gün dolu dolu yaşadım ve mutlu oldum.

irfancan, çirkin, exacbachay ve 4 kişi daha bunu beğendi.
  5. mistik55

mistik55 Yeni Üye

Seviye:
    turumun ikinci kısmı ANTALYA HAVAALANINDA başladı.yine gezdiğim gördüğüm yerleri ve pedalladığım km. leri listeliyerek başlayayım.
    1.gün montaj-malzeme tedariki-kemer yolu ...köy yolu ayrımı............64,96 km
    2.g. elmalı rampası - olimpos kadirin yeri ve tarih/foto gezisi........... 47,00 km
    3.g. olimpos-adrasan-geldonya feneri(maalesef fenere varamadan
    dönmek zorunda kaldım.gün bitti.kamp malzemem yoktu...........64,00 km
    4.g. olipos-adrasan-sazak koyu-dönüş........................................52,00 km
    5.g. olimpos-çıralı çevre gezisi dinlenme.......................................23,00 km
    6.g. olimpos-kumluca-finike.......................................................46,83 km
    7.g. finike-demre antik tur........................................................55,80 km
    8.g. demre- kekova(üçağız)-kaş................................................71,79 km
    9.g. kaş çevre gezisi...............................................................31,00 km
    10.g.kaş-kalkan-patara............................................................51,00 km.
    11.g.patara-fethiye.................................................................98,00 km.
    12.g. fethiye bisikletsiz gün şehir gezisi(maalesef müze bakımdaydı)
    13.g. " " " dolmuşla çevre gezisi
    14. gün fethiye - ölü deniz-farilya yolu(varamadan döndüm)........... 36,45 km
    15.g. fethiye- katrancı - göcek dalaman..................................... 71,20 km
    16.g. dalaman-ortaca-dalyan-iztuzu-köyceğiz-marmaris................137,42 km.
    17. marmaris çevre gezisi........................................................ 26,00 km
    18.g. marmaris-turunç-bozburun-selimiye.................................... 65,81 km
    19.g. selimiye-orhaniye-kızkumu-hisarönü-datça balıkkavuşturan..... 46,85 km
    20.g. balıkkavuşturan - datça....................................................44,35 km
    21.g. datça kindos II ve çevre koylar gezi....................................32,00 km
    22.g. datça- KİNDOS - datça................................................... 73,34 km
    23.g. datça- bodrum(feribot ile)-gölköy.......................................21,00 km
    24.g. gölköy-türkbükü-gündoğan-yalıkavak-gümüşlük (sahilden
    gidiş karadan dönüş)-ortakent-yalıkavak - gölköy..................76,00 km
    25.g. gölköy - bodrum gezisi minibüsle
    (cumhurbaşkanlığı bisiklet turunun bodrum aayağını izledik)
    26.g. gölköy yalıkavak-bodrum-çiftlik(eski dostta misafirlik) ........... 38,00 km
    27.g. çiftlik- yalıçiftlik mah.(başak bir eski dostta misafirlik............. 12,00 km
    28.g. çiftlik-mumcular-havaalanı-iasos........................................ 81,24 km
    29.g. iasos-kumlubahçe-bozbük-akbük........................................54,35 km
    30.g. akbük-didim-millet- pirene.................................................69,48 km
    31.g. pirene - söke -davutlar- kuşadası.......................................55,71 km.
    32.g. kuşadası-efes-selçuk ve çıvarı tarih foto turu.......................71,25 km.
    33.g. kuşadası-notion-klaros- gümüldür.......................................58,07 km.
    34.g. gümüldür - sığacık-akkum-sığacık.......................................39,87 km
    35.g. sığacık - seferhisar çevre köyler gezisi................................ 43,21 km.
    36.g. siğacık - akkum- teos ve çevre koy gezisi........................... 31,00 km
    37-38-39-40. günler sığacık-akkum da kamp (bu sürede dalış kursu alarak bir yıldız dalgıç oldum.)
    41. gün sığacık - izmir güzelyaalı-urla çeşmealtı antik tur-karaburun yolu
    gülbahçe..........................................................................67,53 km
    42.gün. gülbahçe-mordoğan-karaburun-yeniliman...........................67,45 km
    43.gün yenliman-haseki-tuzla-ıldır yolundan tornistan(12.km. kala)
    gülbahçe...........................................................................62,05 km
    44.gün gülbahçe-urla şehir içi turu-balçova motis bisiklette servis
    karşıyaka- menemen............................................................93,29 km
    45. gün. menemen alternatif sahil köy yollarından eski foça.............50,19 km
    46. gün. eski foça - yeni foça-aliağa (antik kent gezisi)-bergama.... 101,24 km
    47. gün bergama antik gezi-dikili-sarmısaklı-ayvalık-burhaniye......... 100,04 km
    TURU BURADA BİTİRDİM. (AKÇAYA 15 KM DAHA VARDI)
    (ARAÇIM YEĞENİMİN EVİNDE ÖRENDE OLDUĞUNDAN AKÇAYA
    ARAÇLA GELDİM.)
    TÜRKİYEDE PEDALLANAN MESAFE.........2331,35 KIBRISDA " " 689,91
    TUR BOYUNCA TOPLAM KATEDİLEN YOL 3021.26 KM
    turumun teknik detayları bunlar. içeriği aldığım epey notlardan oluşuyor. ancak bunları sizinle paylaşacak hale sokmam zaman alacak. resimleri nasıl yükleyeceğim pek bilmiyorum.dropbox diye bir yere üye oldum. oraya yüklemeye başladım. bittiğinde bir ayıklama yapacağım ve ortak kullanıma açıp link vermeyi düşünüyorum. başka bir fikir verirseniz uyarım.
    geç oldu. şimdilik bu kadar.

6. Caner Öğülmüş

Caner Öğülmüş Kıdemli Üye

Seviye:
    resimleri merakla beklyorum ayrıca bu sene ağustosda bisikletimi alır almaz akçay'a geliyorum yaklaşık 1,2 ay orada olacağım izlemem gereken rotalar konusunda bana yardımcı olursanız çok sevinirim

7. mistik55

mistik55 Yeni Üye

Seviye:
    21 hazirandaki akyaka triatlonuna hazırlanıyorum. yüzme ve koşu beni gerçekten yorup başka bir şeyle ilgilenemez yapıyor. şu yarışma bir birsin fotları ve notlarımı anılarımla beraber paylaşıma açaçağım.
    akçaya geldiğinizde görüşür geziydi yeni rotaydı yaparız bir şeyler. sanırım yaz sezonunda evimde(akçay-zeytinli) olacağım.

8. Caner Öğülmüş

Caner Öğülmüş Kıdemli Üye

Seviye:
    ben yaklaşık 1 ay sonra akçaydayım bzim evde zeytinlide doktorların biraz ilerisinde buluşmak için sorun çekmeyiz yardımlarınız ve gezilerimde yanımda olmanız benim için çok değerli olacak çünkü yeni başalyacağım teknik konular hakkında bilgim bulunmamakta :(

9. mistik55

mistik55 Yeni Üye

Seviye:
    bu arada bu tur boyunca turumu gerçekleştirmek için her türlü teknik desteği veren delta bisikletten ULAŞ ARKADAŞA,tekstil konusunda bire bir desteğini esirgemiyip her türlü problemimizi büyük bir titizlikle çözen ansal spordan LEYLA HANIA ve beni malzemesiz bıramıyan adrenalin sahrayıcedid mağzasından BURAK ARKADAŞA sonsuz teşşekkürler ederim.
    onlar olamsa muhtemelen bu tur bu kadar keyifli olmaz idi.
    hepsine sonsuz sevgilerimle

ulas bunu beğendi.
  10. ulas

ulas Admin

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Ben teşekkür ederim Mustafa Abicim.. Zoru başaran sensin ;)

11. mistik55

mistik55 Yeni Üye

Seviye:
    sağol Ulaşcığım. kapodakya(genel olarak iç anadolu) turu etkinliğinde görüşmek üzere.

12. veysel tunç

veysel tunç Yeni Üye

Seviye:
    emeğinize sağlık..