Keşke Her Vatandaş Böyle Olsa

Kaganglc

Üye
Tepki
5
İsim
Kağan
Bisiklet
Diğer
Ya benzeri de banaoldu, sinyalsiz park yerinden çıkan arabadan kaçtım bu sefer diğer duran arabaya arkadan ( ve sol şeritten ) çarpmak zorunda kaldım. Hasar olarak da ön maşa kötü durumda lise öğrencisi için çok para istiyolar benim de burnumun altında küçük bi açık var.

Scudo

Cem Ç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.021
Bisiklet
Merida
@hlksnrr

kanun falan uyguladıkları yok o bağdat caddesinde göstermelik bir çizgi çektiler bisiklet yolunu 1 gün dayanamadılar kaldırdılar daha ağırınıda yaparım trafik ceza kesiyormu kesmiyor benim dokunduğum arabalar gariban arabası değil zaten onlara koymuyor merak etme sen. daha beterinide yapıcam.

bağdat caddesinden haftasonu geçmiyorsunuz sanırım benim sinir katsayım nirvanaya ulaşıyor bir tek polisde ceza kesmiyor orda.

hlksnrr

Forum Demirbaşı
Tepki
564
İsim
Haluk ŞENER
Bisiklet
Scott
@Cem Ç. Daha ağırını yapamazsın be adam kanun nizam bilmez misin ?

Ne demek onlara koymaz ? Milletin malına zarar vermeye bu kadar mı meraklısınız ?

Cem Ç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.021
Bisiklet
Merida
@hlksnrr

ne kanunu parası olanın adam öldürüp parayla hapis yatmadığı hırsızların 100 sabıka ile dolaştığı herşeyin para ile olduğu lanet ülkede bana kanundan bahsetme

Hayır bağdat caddesinden geçmediğin belli ankara yazıyor profilinde ben her gün oradan geçiyorum. bisiklet de motosiklet de araçtan sayılmıyor.

2 şerite araba park ediyorlar ceza falan yazıldığı yok hepsi para yediriyor... valeleri dikip sağ şeritte yolun ortasına çıkmadıkları kalmış hala milletin malı diyorsun bir daha mesajımı alıntılama. blokladım...

o adi aşağılık yaratıklar her gün birini eziyorlar kaldırıma çıkıp haberleri izlemiyorsınuz galiba bağdat caddesinde çicekçiyi ezen kaldırımda yürüyenleri ezenler aynı kişiler baba parasıyla altına trilyonluk arabaları alıp milletin üstünden geçerler sonra nasıl olsa babaları havayolu sahibi bilmem ne sahibi parayı yedirip hapis de yatmazlar. ne kanunu ne kanunu baklava çalıp 30 yıl hapis yatanın olduğu adam öldürüp 1 sene bile hapis yatmayanın olduğu ülkede ne kanunu ne

ATALAY16

Forum Bağımlısı
Tepki
1.718
İsim
Fatih Mehmet ATALAY
Bisiklet
Sedona
geçmiş olsun

Eto3401

Aktif Üye
Tepki
68
İsim
Ahmet Ertuğrul Y.
Bisiklet
Salcano
Geçen de bizim burdaki bisiklet ve yürüyüş parkurunda bisikletle ayakta Yokuş tırmanıyordum.Biraz yorgundum dengeyi Sağlamak için hafif hafif sağ sol yapıyordum.Tam sol Yaptım refleks olarak bir de ağırlığımı vererek pedala bastım ve bisiklet devrildi.Ben de dizimi yere çarptım yere düştüm.Bir şeyim yoktu.Biraz durdum,dinlenirken tonton bir nene ve dede geldi.Yardım ettiler falan ama böyle ilgi yok.Dizine bakayım yok efendim eve git şunu yap dur bakıyım iyimisin falan.Yani Allah karşıma çıkardı.Böyle insanlardan Allah Razı olsun...

bsklt07

Forum Demirbaşı
Tepki
824
İsim
tuğrul
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@muhiddin koçaşoğlu bir eldiven taksanız iyimiş gecmiş olsun bu ara da arabaların yanında sürmenize rağmen

mfbay25

Üye
Tepki
22
İsim
mustafa
merhaba hangi sayfaya yazıcağımı bilemedim burdan başlıyim dedim 3 hafta kadar önce dahon katlanır bisiklet aldım şuanlık memnunum bi sıkıntı yok çok şükür ama bisiklet almadan önce forumda gezerken okumuştum bisiklet kullananlar birbirlerine saygılıdırlar birbirlerine selam verirler vs. arkadaş yok böyle bişey ya 3 hafta da belki 500 den fazla bisikletli gördüm her bisikletli görüşümde zille selam veriyorum 500 kişiden sadece 1 kişi bana karşılık verdi e bende de istemsizce bi gülümseme oldu e hani bisikletliler birbirine saygılıydı hoşgörülüydü hani gelişmişlik hiçbiri yok burda bisikletliler olarak bir topluluğuz ama dışlarda düşmandan bi farkımız yok ne katlanır bisikleti olanlar selam veriyo ne de şehir,yarış,tur bisikleti olanlar. bi selam vererek karşınızda ki insanda ufak bi tebessüm bırakabilirsiniz insanları memnun etmek bu kadar basit bence. bunu da neden buraya yazıyorum derseniz yeni bi konu açamadım çünkü bu site o kadar zor anlaşılıyo ki yeni konu aç butonu bulamadım bikaç yere daha yazıcam bu mesajı ne kadar çok gören olursa o kadar iyi olur hadi sağlıcakla kalın..

hlksnrr

Forum Demirbaşı
Tepki
564
İsim
Haluk ŞENER
Bisiklet
Scott
@no haşhaş no vitamin

Ankara'da yaşayınca Bağdat caddesinden geçilmiyor mu ? Onlarca kez geçtim. Başka suçları göstererek diğer suçları masum göstermek ne demek ? böyle saçma şey mi olur ? Kanundan bahsederim ben kanuna uymayanlar var diye kimse uymasın o zaman.Memleketin temel problemi bu zaten o yapmış bende yaparım algısı.

Türkiyede bisikletin araçtan sayılmadığı doğru ama sen o suç işlemiş bende işlerim ne kanunu diye ortalıkta gezersen bu kültür oluşmaz ! Ama motorsikletler için aynısını söyleyemem.Araç sürücülerinin motorculara negatif bakışının sebebi yine motorcular, aralardan giderler, şerit bilmezler, her boşluğa dalarlar sonra kaskına güvenip nasıl olsa aralardan kaçarım diye milletin aynasını kırıp haydutluk yaparlar.Nedense bundan hiç bahsetmemişsin.

Peki madem park ihlalinden rahatsızsın gerekli yerlere başvurdun mu da gelmiş burada ahkam kesiyorsun ?! Ayrıca bu artistlik tavırlar kime ? yok blokladım yok mesajımı alıntılma falan ! Madem böyle artistlik yapacaksın sende benim mesajımı alıntılamayacaksın ulan.
Herkesin girdiği foruma gelmiş yok mesajı alıntılama yok blokladım naz yapıyor ÇOKTA UMRUMDAYDIN !!!

Suç karşılaştırmak ne demek saçma argümanlarlaa gelmiş onlar suç işledi o zaman bende suç işlerim diye masumlaştırmaya çalışıyor.Kanundan bahsetmeymiş iyi o zaman kanundan bahsetmeyelim yok adam öldürmüş 1 sene yatmamış onun sebebini sen şikayetini geri çeken ailesine sor.Kimse kanuna sahip çıkmazsa ortada at koçturan çok olur.

Senin gibilerde kanun yok onlar şuç işledi o zaman herkes işlesin diye ortalıkta gezer.

@mfbay25

Hocam zili trafikte giden bir bisikletli büyük ihtimal duymaz yada selam olduğunu anlamayabilir. El ile selam verirseniz çoğu zaman karşılık alırsınız.Zili genelde yayaları uyarmak için kullanıldığından bisikletli duysa bile o kısa sürede anlamayabilir.Siz birde el ile selamı deneyin.

• Beğen
Tepkiler: Agent_WD40

mfbay25

Üye
Tepki
22
İsim
mustafa
@hlksnrr normal bisiklet yolundan giderken bile kimsenin umrunda olmuyo ama el ile selam vermek hayırdır el kol mu yapıon demeye kadar gider araba kullanan herkes bilir birine selam verilince korna çalınır

hlksnrr

Forum Demirbaşı
Tepki
564
İsim
Haluk ŞENER
Bisiklet
Scott
@mfbay25 Hocam o birazda hareke bağlı bisiklet üzerinde şöyle bir hareket yaparsanız selam olduğu anlaşılır.Bisiklet yoluda olsa zili kime çaldığınızı n anlaşılması biraz güç, o kısa sürede bisikletli tam anlayamaz.
http://nezaketkurallari.com/wp-content/uploads/2012/12/selamlasma3.jpg

• Beğen
Tepkiler: Agent_WD40

mfbay25

Üye
Tepki
22
İsim
mustafa
gelişini görünce zaten çalmaya başlıyorum 100 metre öteden anlamıyacak insan yok heralde

hlksnrr

Forum Demirbaşı
Tepki
564
İsim
Haluk ŞENER
Bisiklet
Scott
@mfbay25 Hocam tabi siz bilirsiniz ama ben olsam zil çalan bisikletçinin selam verdiğini anlamam el ile selam veririm ayrıca karşılık verecek zil yok zaten bisiklette.Zaten yol bisikletlerinin hiç biri zil ile gelmez ben bugüne kadar zil takanı görmedim.Şehir tur bisikletlerinin çoğundada zil kutudan çıkmaz.Benim katlanırda fabrikasyon olarak zil kutuya dahil sadece ama dediğim gibi el veya baş selamında daha çok karşılık alırsınız.

Erdem Atasagun

Aktif Üye
Tepki
51
Bisiklet
Whistle
Bisiklet sürücüsü son derece tehlikeli bisiklet sürüyor. Bence bisiklet sürücüsü bu olayda hatalı. Lütfen yoğun trafikde dikkatli bisiklet sürelim.

Cem Ç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.021
Bisiklet
Merida
keşke her belediye başkanı böyle olsa

• Beğen
Tepkiler: televole2

_cihanbey_

Üye
Tepki
25
İsim
Cihan Bey
Ülkede kurallar çalışmıyor, kanunlar işlemiyor eyvallah da sağduyu diye bir şey de var. Onu işletip işletmemek kişinin kontrolünde. Videodaki arkadaşın yaptığı çok sağduyulu bir hareket değil. Bakın videoyu izleyen hemen herkes "kapı açılacak, otobüsten yolcu inecek, kavşakta çarpışacak" gibi alternatif senaryolar düşünmüş. Yani böyle bir pozisyonda ters gidip can yakabilecek bir sürü şey var. En başta insanın kendini böyle durumlara sokmaması lazım. Hadi soktu diyelim çok kontrollü olması lazım.

Motor da kullanıyorum aklımın bir köşesinde her zaman sinyal vermeden dönecek, bir anda en soldan en sağa kırabilecek, hareket halindeyken kapısını açıp balgam atacak şoförler var. Bunlar trafiğimizin artık "normalleşmiş" durumları. Ne yazık ki iki teker sürücülerinin bunlara karşı sürekli tetikte olması, kendini koruması lazım.

muhiddin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.031
Bisiklet
Giant
@bsklt07

kazayı yapan ben degılım:):)

murat85

Üye
Tepki
68
Bisiklet
Carraro
Arkadaşa geçmiş olsun diliyorum. Yalnız bana da biraz hızlı gidiyor gibi geldi. Burada şerit değiştiren bir araba yerine, taksiden inen biri de olabilirdi. Bunu kestirmesi zor. O yüzden yavaş gitmeliydi bence.
Bunun dışında, yorumlara baktım da biraz abartılı geldi. 'Yok Avrupa'da mıyız, yok bunlar bizim insanımızı olamaz falan.' Milletimizi küçümsemeye çok meyilliyiz. Bence bizim insanımız genel olarak gayet yardımsever ve iyi niyetli. Hatalı olabilir o ayrı konu. Birçok ülke gördüm bazılarında uzun uzun da kaldım. Bizim kadar sıcak kanlı ve yardımsever özellikli bir millet üstümüzde görmedim. O yüzden bana normal geldi.